Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Joggal félek, hogy kiraknak...

Joggal félek, hogy kiraknak engem és a családomat az albérletből?

Figyelt kérdés
Apám munkanélküli, és nem nagyon tudja fizetni a számlákat, és a főbérlőnek 4-5 havi rezsivel és hasonlóval van elmaradva, és napról napra egyre jobban tartok attól, hogy az utcán fogok kikötni :S. Nagyanyámékhoz meg nem költözhet oda az egész család. 16L
2010. jún. 27. 21:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos igen. Próbáljatok meg beszélni a főbérlővel, bár 4-5 havi nagyon sok. Ragadjatok meg minden lehetőséget a pénzszerzésre :(
2010. jún. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De apámmal nem lehet beszélni. Már az otthoni telefont is kiköttette a tulaj. Ma is mondta anyám apámnak, hogy jó lenne, ha csinálna már valamit, mert ez így nem állapot. Apám csak annyit mondott, hogy őőőőt úgysem raknák ki. Pedig szerintem igen :SS
2010. jún. 27. 21:55
 3/13 anonim ***** válasza:
69%
Igen joggal félhetsz,de ha már a jognál tartunk akkor mond meg a szüleidnek, hogy kérjenek valakitől jogi tanácsadást, mert ilyen helyzetben az ember nem is gondolná mihez van joga,szal megérné......
2010. jún. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen megteheti, mert az ő lakása és az elmaradt rezsiteket mind neki kell kifizetnie, szerintem az is nagyon rendes dolog tőle, hogy eddig nem rakott ki titeket, gondolom mivel gyerekek vannak, de ez nem fogja örökké visszatartani.

Attól is függ rendes albérlet vagy önkormányzati szociális lakás abból talán nem nagyon, vagy később szoktak kiköltöztetni.

2010. jún. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Csak marha kellemetlen, hogy ezt is nekem kell mondanom apámnak... De fel sem bírom fogni, hogy juthattunk el idáig...
2010. jún. 27. 22:02
 6/13 anonim ***** válasza:
45%
Öö. a net azért be van fizetve?
2010. jún. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
80%

Joggal félsz.

1.Szóltok a főbérlőnek,hogy adjon nektek 1,5 hónapot,hogy összetudjátok magatokat szedni!

2.Csemegére,cigire,kávéra,alkoholra ne költsetek semmit!

3.Apud nézzen munka után,ami legalább minimálbéres jövedelemhez juttat titeket,de több legyen lehetőleg,ne pont minimálbér.(abból nehéz lesz a továbbiakban megélni)

4.Anyud is spóroljon ott,ahol tud,te is spórolj,apud ne kényelmesedjen el,hanem igenis,éjjel-nappal keresse a munkalehetőségeket,állásajánlatokat!

5.Anyud keressen másodállást,ha tud és bírja!

6.Apud ha kapott munkát,és még bírja,szintén válalhat másodállást!De csak ha ez lehetséges.

7.Kérjétek meg a rokonokat,hogy valamivel támogassanak!Ne pénzzel,hanem mondjuk,ha vesznek mosószert,akkor többet vegyenek,vegyenek nektek is,és majd megfizetitek az árát,amint tudjátok.Vagy ha tusfürdőt,sampont vesznek,akkor többet vegyenek.Vagy mondd anyudnak,hogyha lehetőségeket van rá,akkor menjetek egypár napra ti az ismerősötökhöz,ő meg csak ebédelni meg vacsorázni jöjjön oda!Ismerősömék is odaköltöztek egyik rokonukhoz.


Így talán kilábalhattok a családi válságból.

Sok szerencsét!

2010. jún. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
91%

Joggal félhettek! Ugyanilyen családdal volt dolgunk pár éve, a gyerek ott 17 éves volt, a kedves szülők meg úgy gondolták, hogy a rezsijüket majd mi fogjuk nekik fizetni, amit ott elpocsolnak, meg ugyebár bérleti díj is nuku, éltek mint marci hevesen a mi pénzünkön, míg nem egyszer előzetes figyelmeztetés és felmondási idő után (amire szintén sz@rtak) felmentünk és megmondtuk, hogy pakolás van kifelé és tartoznak 150 ezer forinttal.

Azért ez nem így működik, kislány, ezt te is beláthatod! Nem élősködhettek a más pénzén, úgyhogy kapjátok össze magatokat vagy tuti, hogy mennetek kell záros határidőn belül!

2010. jún. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és még mi voltunk a szarszemetek, a 17 éves kölykük nekünk jött beszólogatni mindenféle közösségi oldalakon, őt küldték sunyi módon, és még nekik állt feljebb... Elképesztő tud ez lenni.
2010. jún. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
29%

[link]


[link]


[link]


Talán itt tudnak hasznos tanácsokat adni jogilag.Szerintem érdeklődj,járj utána,ha a szüleid már nem.......ja és ne parálj,én is voltam már hasonló helyzetben,nem is egyszer,de mindig jött valami megoldás.

2010. jún. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!