Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan fogadná a párod a...

Hogyan fogadná a párod a "Tartsunk szünetet" kezdetű mondatot?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem, de a viselkedésével csak eltaszít magától. Időre van szükségem, át szeretném gondolni, hogy érdemes-e még ezt a kapcsolatot "táplálni".

És arra is kíváncsi lennék, ha bár napig nem beszélnénk, megváltozna-e a viselkedése, persze jó irányba.

Egy alapos beszélgetés lenne a legjobb, de nem tudom mit is akarok. Néha úgy érzem, hogy csak azért van velem, mert így kényelmes neki.

Hetek óta nem mondja ki, hogy mit érez, hiába kezdeményezek. Biztos vagyok benne, hogy nem csal meg, inkább csak nem szeret már, de megszokásból és kényelemből nem hagy el. Vagy csak félreértem a helyzetet, és ez is csak egy hullámvölgy, ami hetek óta tart.


2010. jún. 28. 06:56
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Ja és nem élünk együtt!
2010. jún. 28. 06:58
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez a mondat azt jelenti, hogy vége van, de nem merem beismerni. Olyan párt nem ismerek, ahol a "szünet" után lett folytatása a dolognak.


HA meg nem tudjátok megbeszélni a proble´mákat, akkor semmi értelme a kapcsolatnak.

2010. jún. 28. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Nem azt akarom, hogy vége legyen!
2010. jún. 28. 07:03
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Dr Csernusnak van valami ilyesmi az egyik könyvében: meg kell kérdezni a párunkat, hogy konkrétan mondja meg, hogy mi az, ami miatt fel tud ránk nézni. Ezzel el lehet indítani egy olyan kibeszélős társalgást, aminek vagy az a vége, hogy megbeszélitek, vagy az, hogy elváltok egymástól. Az ilyen "mosolyszünet"-esdi nem más, mint a konfliktuskerülési magatartás tipikus szőnyegalá söprős halogatáson alapuló "majd csak lesz valahogy" módszere. Gyávaság és megfutamodás. Ha én szeretek valakit, akkor igénylem őt, a leghosszabb mosolyszünet nekünk max annyi volt, hogyha összevitatkoztunk és nem beszéltük meg, akkor amíg munkában voltunk, addig tartott, de délutánra mindig kijöttünk belőle.
2010. jún. 28. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Ebben igazad van, köszönöm.


Igazából nem veszekszünk, csak ritkán szól hozzám. Vacsi, lefekvés, és bámuljuk a tv-t.

Ha megkérdezem milyen napja volt, nem akar beszélni róla.

2010. jún. 28. 07:10
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk jobb lett a helyzet. Mi együtt éltünk és már volt egy babánk, amikor a viselkedése miatt egyik nap hazaköltöztem mindenestől, mert én tényleg úgy gondoltam, hogy most már vége. De ő pár nap után jött utánnam és könyörgött. És azóta jobb a kapcsolatunk. Sőt két hónap együttjárás után is úgy gondoltam nem ő az igazi, és telefonon szakítottam vele. Elég nehezen bírtam, főleg ő, de nem kerestük egymást. Egy véletlen folytán találkoztunk 1 hónappal később és folytatódott minden tovább, viszont akkor is jót tett a szünet.
2010. jún. 28. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Szerintem nálunk is jobb lenne a helyzet, ha pár napig érezné, hogy nem vagyok ott vele.

Vagy hiányoznék neki, és megkeresne, vagy megbeszélnénk, hogy ennek nincs értelme.

Ennél az "üres" állapotnál bármelyik jobb lenne.

2010. jún. 28. 07:15
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is csak a probléma halogatása.
2010. jún. 28. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan!már rég szakitani kellett volna,ezt nem lehet már visszaforditani,ami egyszer elmúlt.ne vesztegesd az idödet!!
2010. jún. 28. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudom, hogy ő hogy fogadná, azt viszont igen, hogy én eddig hogy fogadtam ezeket. Azonnali és végleges szakítás.

Az én álláspontom és megítélésem szerint egy olyan kapcsolatban, ahol a szeretet, a tisztelet és bizalom az irányadó, nem férnek bele ilyen-olyan megalázó szünetek.

Ha szeret, azokkal a hibákkal együtt szeressen, amik egy esetleges szünet szükségét generálhatják benne. Vagy ha nem az én hibáimon múlik, hanem az ő bizonytalanságán (az irántam érzett szeretete, bizalma, hűsége tükrében), akkor meg azért nincs értelme.

Minden kapcsolatban vannak érzelmi elbizonytalanodások, megfáradások, még-még kicsapongások vagy flörtök is, de úgy helyes, hogyha ezt a másik fél saját magában rendezi, és ha ez megtörtént, akkor újra ragaszkodjon a párjához.

A saját érzelmi (vagy bármilyen) bizonytalanságát nem szabad a párjára kivetíteni, ha csak nem permanens lépést akar elkövetni vele szemben (pl. szakítás).

2010. jún. 28. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!