Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az hogy sokan...

Miért van az hogy sokan felkerekítik az életkorukat?

Figyelt kérdés

Engem nagyon idegesít ha valaki pl novemberbe van a szülinapja és akkor lesz 23 már az év áprilisába vagy augusztusba azt mindja hogy 23 éves. Engem ez nagyon zavar meg ha anyámék ha megkérdezik tőlük hány évesek a gyerekeik egyből kerekítenek.De ha valaki januári ( akkor 20)arra nem mondják már júniusba hogy 21 éves vagy hogy annyi lesz.


Van még valaki akit ez zavar?

Én speciel decemberi vagyok és 20 éves és majd csak december 10én leszek 21 és zavar hogy sokan már most 21 nek mondanak ( anyámék ők saját magukat is felkerekítik)


Írjatok. Vélemények?


Adrienn 20


2010. jún. 28. 14:37
1 2 3
 1/22 anonim válasza:

engem is idegesít. társaságunkba is inkább felfelé kerekítenek -.-"


19 /l


én is decemberi vagyok xd

2010. jún. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk meg inkább lefelé kerekítenek :)
2010. jún. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
71%

Engem nem idegesít. Csak nem mindig egyértelmű.

És ha egy 17 éves bemegy a boltba, hogy ő 18 éves, és kér cigit, ott úgyis lebukik.

:D


Én hozzá szoktam tenni hogy ennyi leszek, és pont.

2010. jún. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
én ezt inkább fiataloknál veszem észre, mármint ilyen tizenéveseknél,akik öregebbnek akarnak tűnni. Bár ha belegondolok a párom is felfelé kerekíti magát,pedig októberi :) Amúgy engem is zavar,mindig kijavítom,h még nem vagy annyi. Nemtudom amúgy mire jó felfelé kerekíteni, én mindig azt mondom,amit már betöltöttem, esetleg szülinapom előtt 1-2 hónappal hozzáteszem,h nemsokára annyi leszek.
2010. jún. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
86%

En is lefele kerekitek, de volt ido,amikor felfele kerekitettem. Szerintem azt gondoljak,h ha idosebbek,akkor jobban tisztelik oket, vagy emberszamba veszik oket.

Azt vettem eszre,h a fiatal csajokat nem veszik a pasik komolyan(mondjuk nem is viselkednek), de talan ezert...

2010. jún. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
köszi a véleményeket
2010. jún. 28. 17:16
 7/22 anonim ***** válasza:
55%
sok ember azzal magyarázza, h már pl 21 éves, mivel abba az életévébe lépett(azzal, h megvolt a 20. szülinapja) Szerintem is hülye magyarázat, és felesleges kiskapukat keresve félreérthetően válaszolni egy kérdésre(nem csak szülinappal kapcs.), sok ilyen ember van, h kaján viygorral válaszolnak, és egy csomó ember bele sem gondol h vmi "turpisság" van a válaszukban. Az ilyen embereket én sem szeretem, azt hiszik hú de eredetiek..
2010. júl. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Engem is zavart ilyen idősen, most már megszoktam. Én úgy mondom másoknak, ahogy te, a szüleimről meg úgyis tudom hány évesek, úgyhogy nem kerül szóba.
2010. júl. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
A férjem édesanyja is mindig azt mondja,hogy mondjuk a lányom 12.éves,de még csak júliusban lesz.(nekem sem tetszik)
2010. júl. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
55%

Ha elmúlt a 19 születésnapod,akkor másnap már nem 19 éves vagy.

Hanem a 20-at töltöd.Ehhez elég kicsi logika kell,nem tudom mi nem érthető rajta.

2010. júl. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!