Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? Nem akarom hogy...

Mit tehetnék? Nem akarom hogy a szüleim elváljanak! 2 hete ültünk le és elbeszélgetünk elmondták mi a helyzet.

Figyelt kérdés
Azzal jöttek elő hogy mi már nagyon vagyunk ami igaz.. én 17 bátyám 20 éves. Nos tehát apu elköltözött.. anyu meg magához hozzta a pasit akivel már régen együtt van..teljesen ledöbbentem.. nem illenek össze meg nem fogom hagyni hogy egy idegen neveljen meg parancsolgason nekem!! inkább akkor elköltözök apámhoz.! Szerteném hogy minden vissza álljon .. mint régen.! Köszönöm a válaszokat!
2010. jún. 28. 19:51
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
a szüleid döntését el kell fogadnod.már elég nagyok vagytok,és ha anyukád most boldog ezt is el kell fogadnod.
2010. jún. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ebben az esetben nem számit, hogy TE mit szeretnél, a szüleid igy döntöttek, gondolom, nem ok nélkül.

TE eldöntheted ugyan, hogy kivel szeretnél élni, DE ehhez az is kell, hogy ö - ebben az esetben édesapád - is akarja, hogy vele élj - nem biztos, hogy a jelenlegi lakhelyén be tud téged fogadni vagy más akadály is lehet.

Édesanyád partnere neked nem lesz szülöd, nevelni továbbra is anyukád fog.

Az, hogy összeillenek-e, nem neked kell eldönteni, ez édesanyád dolga. (Te sem vennéd jó néven, ha ö jelentené ki a barátodról/barátnödröl - nem tudom, hogy fiú vagy lány vagy - , hogy nem illik hozzád.)

Egy biztos, visszaállni nem fog a régi helyzet, ebbe bele kell törödnöd.

Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél, de változtatni nem lehet rajta.

2010. jún. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Szia, én is hasonló helyzetben vagyok/voltam. Igazából csak azt tudom tanácsolni, hogy ne könyveld el magadban anyukád baráját egy baromként. Neki is jár igazából egy esély (természetesen, ha nem az a helyzet, hogy szeretőként volt tartva már egy ideje, még mielőtt a szüleid szétmentek, akkor szerintem már eljátszotta az esélyét). Lehet, hogy igazából jó arc és nem akar majd nevelni. Ha pedig egy paraszt, akkor beszélsz szüleiddel és talán lesz, ami lesz.

Én is sajnálom, hogy így alakult, tudom milyen rossz érzés lehet. De azért majd jobb lesz, hidd el.

2010. jún. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Biztosan rossz érzés, hogy egy idegen ember költözik oda, ami eddig a Te felségterületed volt, megértem hogy zavaró. Szerintem csak rajtad múlik, hogy milyen lesz a viszonyotok ezután a családoddal, vagyis hogy a kapott citromból csinálsz-e limonádét. Ezalatt azt értem, hogy ha nem így állsz hozzá, támadóan, hanem úgy hogy lesz ami lesz, de Te megteszel mindent annak érdekében hogy jó legyen a kapcsolatotok a "nevelő apáddal", akkor jól is elsülhet a dolog.

Amúgy meg, mi lesz akkor, ha elköltözöl apukádhoz, és Ő visz haza egy nőt?

Érted amit mondok. Nem támadhatsz meg mindenkit az érzéseiért. Ha anyukád szereti, akkor engedd, mert megmérgezed a légkört a támadó hozzáállásoddal. Viszont attól, mert nem Te döntesz ebben a dologban, attól még elmondhatod a véleményed anyukádnak. Elmondhatod, hogy neked ez korai, vagy rossz érzés. Hidd el, sokkal többet ér, ha megbeszéled vele, minthogy egyből támadsz.

Remélem jól alakulnak a dolgai. Sok sikert. Szia :)

2010. jún. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem gondolod, h egy kicsit önző vagy? Gondolom nem jó kedvükben válnak el, hanem mert már nem működik a házasságuk, és így nem boldogok. Elég nagy vagy, h megértsd ezt. Igazán értékelhetnéd, h vártak, amíg nagyobbak lettetek, és megbeszélték veletek a dolgot. Ha 6-15 éves korodban váltak volna, jobban megviselne a dolog. Nekem pl 6 évesen váltak el, és azt se mondták mi van, csak anyukám fogta a cuccainkat, és mentünk a nagyihoz. (Máig nem emlékszem, h h zajlott az egész, annyira megviselt.) És lehet, h anyukád barátja jó fej, rendes ember. Elég idős vagy ahhoz, h ne kisgyerek módjára megsértődj, és elköltözz, hanem felnőtt módjára, higgadtan megbeszéld először anyukáddal, h nem akarod, h egy vadidegen neveljen téged. Eltűröd magad mellett, meg kedves leszel vele, de ne akarjon beleszólni a dolgaidba. Aztán ha anyukáddal megbeszélted, megmondhatod ezt a pasijának is, persze csak higgadtan, felnőtt módjára. Aztán az is lehet, h tök jó fej, és megértő. Én is sokkal jobban kijöttem anya pasijával, mint apámmal. Visszacsinálni úgy sem lehet, próbálj meg alkalmazkodni.
2010. jún. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!