Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kockázatos Budapesten családot...

Kockázatos Budapesten családot alapítani albérletben egy huszonéves fiatal párnak, ha átlagos keresettel rendelkeznek?

Figyelt kérdés
400-450 ezer forint a háztartás bevétele, ugye a kétszobás albérletek 130-180ezer körül vannak + rezsi, tehát az egyik fizetést majdnem elviszi teljesen. Nyilván a nő bevétele kiesne ha otthon lenne a babával, a támogatások járnának egy bizonyos ideig.
2019. jan. 3. 22:46
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
70%
az a necces, hogy találj olyat aki gyerekkel kiadja az albit.
2019. jan. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
70%
Lakáshitel = röghözkötés. Nagyon ráfaragtak a népek a devizahitelre, nem is vett fel senki hitelt...erre most? Boldog-boldogtalan 15-20millákat ránt fel 20-25évekre. SOK SIKERT NEKIK!
2019. jan. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 A kérdező kommentje:
Én is inkább kezdek hitelpárti lenni, mert azt a pénzt, amit a törlesztőre költünk ígyis, úgyis ki kell pengetni. Csak ugye az önerőt is ki kell izzadni valahogy magunkból. Illetve most kivárjuk az újabb válságot és abban bizunk, hogy az ingatlanlufi leeresztése után olyan helyzetek fognak itthon uralkodni, mint 2013-ban. Ismerőseim akkor vettek Budapesten 8-12 millioért korrekt lakásokat.
2019. jan. 4. 14:56
 44/50 anonim ***** válasza:
100%

"ingatlanlufi leeresztése után"


Ha van időd várni 5-10 évet, akkor várj.

Tippem szerint akkor sem fog megtörténni. Már 4 éve is ezt várták, aztán... Ezek a lakásárak már csak felfelé mennek. Ami változni fog, hogy a kamat is elindul felfelé idővel és még nehezebb lesz lakást venni.


Mi albérletben kezdtünk. Mivel tudtunk félretenni mellette, semmivel nem éreztük kockázatosabbnak. A biológiai óránk csörgött, megfelelő önerőnk nem volt, ezért vállaltunk így, de második gyerek előtt már saját lakásban éltünk. Nem nagyban, nem luxusban, de vállalható méretűben. Amíg kicsik, elég is lesz, utána megyünk tovább.

2019. jan. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
66%

Hát, eléggé.


-Faszi lelép és otthagy a gyerekkel.

-Te lépsz le, és hagyod vele a gyereket.

-A férj elveszti a munkáját.

-A férj beteg lesz tartósan.

-Beteg gyerek születik.

2019. jan. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez az "ingatlanlufi" nem fog leereszteni.

Amúgy az előzőnél sem emlékszem olyanra, hogy hirtelen hű de olcsón lehetett ingatlant vásárolni. Maximum annyi volt, hogy aki el akarta adni, 3-4 évig árulta, hogy el tudja adni az általa megszabott áron. De azok sem csökkentették sajnos az áraikat. (Én legalábbis ilyennel nem találkoztam sajnos.)

2019. jan. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
13%
Na, az ilyen paragépek miatt már régen kihalt volna a világ, akik sorolják, hogy miért egyhelyben toporognak és nem mernek tovább lépni.
2019. jan. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 A kérdező kommentje:
Aki azt állítja, hogy nem fog csökkeni, miből gondolja? 5 évem van várni körülbelül, 23 éves vagyok és pont 28 körül terveztük a párommal a családalapítást.
2019. jan. 4. 23:51
 49/50 A kérdező kommentje:
4 évvel ezelőtt nem tudom miért vártak csökkenést, hiszen pont akkor indult be a fellendülés. És akkor ráadásul nem volt kilátásban egy újabb válság.
2019. jan. 4. 23:52
 50/50 A kérdező kommentje:
#46 két vidéki barátom van, akik 2013-ban lakást vettek Budapesten. Az egyik kettőt is a XIII. kerületben 8-8 millióért (kétszobásak, kb ~55nm^2 és metróközeliek a Lehel tértől nem messze) és a másik lakásának nem tudom a paramétereit de a Széll Kálmán tér mellett a XII. kerületben 12 millióért vásárolt.
2019. jan. 4. 23:57
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!