Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kockázatos Budapesten családot...

Kockázatos Budapesten családot alapítani albérletben egy huszonéves fiatal párnak, ha átlagos keresettel rendelkeznek?

Figyelt kérdés
400-450 ezer forint a háztartás bevétele, ugye a kétszobás albérletek 130-180ezer körül vannak + rezsi, tehát az egyik fizetést majdnem elviszi teljesen. Nyilván a nő bevétele kiesne ha otthon lenne a babával, a támogatások járnának egy bizonyos ideig.
2019. jan. 3. 22:46
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
50%
58N
2019. jan. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
25%

Aki Ausztriat meg Németországot hozza fel példának, nézze már meg az albérlet árakat egy Münchenben vagy Bécsben.... ott kezdődik, hogy 5000 € alatt esélyed nincs, mert nagyon min. 3 havi kaució fizetendő aztán még ott van a provision mert magánúton kb a lehetetlen kategória. Ha városon kívül kistelepülés, akkor a tömegközlekedés pont ugyanolyan gond lesz mint itthon.

Osztrák bérlakásról magyarként max álmodni lehet, de még az osztrák is sok évet vár.

Az osztrák fővárosi sulikban már 15 éve 90% / 10% volt a bevándorlók vs osztrák aránya, amit én nagyon nem szeretnék. Évekig éltem mindket orszagban, a kultúrájuk nekem nem jön be, nem ilyen osztálytarsakat szanok a gyerekemnek, bocs, ez van.

Ahogy az osztrak sem (középrétegtől felfele)oda járatja a gyerekeit, hanem a fizetősbe.

Az ottani minimalbéres (1480€ kb most) sem fog ott ugralni abbol a penzbol, mivel lakásra kapásbol elmegy 1000+ € ha egyedul akar lakni es nem egy kinti wc-s 2. Vh előtti házban.

Nem véletlenül jöttem haza én se meg a mhelyi kollégáim 90%-a: aki kint él 10+ évet az rájön hogy külföldön ugyanugy lesz x millió sz**ság amit utálni fog, max mások mint otthon.

Es majd 5x felett megértik hogy mindenütt jó de a legjobb otthon ;-)

2019. jan. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
5%
Éva223 ??? Elmebeteg, mindenkinek ír 😁
2019. jan. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
63%
Nem, csak a hülyéknek aki szerint minden nő k és mert farka van magasabb szinten áll és üthet verhet nőket,és szid midenkit akinek kicsit jobb az élete önerőből.. :(
2019. jan. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
90%

Kockázatos, mert ha a mostani albi jó is, bármikor kitehetnek. Gyerekkel lakást találni kb lehetetlen sajnos, mert itt magánszemélyek adnak ki és még a nagyi hagyaték, atkás, ágyipoloskás komódját se vitetheted el, meg egy képet se fúrhatsz fel kb. A legtöbb lakásba még ideiglenes címet se szeretnének engedni, a gyereknek meg kell egy állandó lakcím is. Oké, bejelented a szüleid címére, ami esetleg más kerület, esetleg vidék. Innentől meg kész kínlódás lesz orvodhoz menni, bölcsiről és egy év után munkáról mondj is le, ovi, suli...

Na ezért van, hogy nem szül senki albérletbe. Azért van csomó váradós és kisbabás sos-el-kell-hagyni-a-lakást kereső a neten, mert a főbérlő kiteszi őket rögvest, ha ott a gyerek.

2019. jan. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
91%

"A gyerekeim osztályfőnöke 50 éves, nissan dzsippel jár és rohadtul nincsenek anyagi gondjai"


Aztán a férj mit dolgozik?

Lányom osztályfőnöknője a Zöldfoki szigeteken nyaralt (és hasonló kaliberű helyeken nyaral minden évben). Férje? Ja, ő egy multinál gazdasági diri.

Több kérdésem nincs.

2019. jan. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
92%

Budapesten nem ismerem a helyzetet, megye székhelyen lakok. Nálunk kb lehetetlen gyerekkel albérletet találni! Egy macskát vagy kutyát sem tarthatsz, nemhogy gyereket nem vihetsz oda..

10-ből 9 albérlet hirdetesnel le is van írva nálunk, hogy csak dolgozó embereknek kiadó, gyerek kizárva.

Szóval én nem vállalnék albiba gyereket, túl kockázatos. Ha találsz is gyerekbarat albit, nem tudod meddig szól. Lehet fél év múlva eladjàk a fejed felől.

Én biztosabbnak érezném a saját lakást, hitellel is akár.

2019. jan. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
43%

" boltokban, éttermekben, szórakozóhelyeken, plázákban. Valóban. A 4-5 csillagos szállodák tömve vannak télen-nyáron az átlag magyar családokkal."


Igen, akár hétköznap délelőtt is, pl. Bp-en. Külföldi turistákkal.

2019. jan. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
87%

37# vagyok, most olvastam végig a kommenteket. Sajnos egyet kell értenem azzal, hogy aki teheti menjen. Ebben az országban nincsen jövőnk, folyamatosan ellehetlenìtik. Egy életünk van, ne szenvedjük, csak mert ez a hazánk.

Ha nyugaton jobban megbecsülnek és ugyanilyen árak mellett 5x annyit lehet keresni, emberi körülmények mellett, akkor go.

Azt hozzàtennèm, hogy több ismerősöm vállalt külföldön gyereket az utóbbi években, mint itthon.

Érdekes mód Angliában pl simán bemertek albiba vállalni az ismerőseim gyereket.

Itthon kb mód sincs rá, kiraknak gyerekkel együtt, hiába fizetsz rendesen.

Én amúgy sem szeretnék olyan országba szülni, ahol éppen egy diktatúra épül ki. Közben az ország meg leèpül és már Szlovákia és Románia is lehagy minket..

Egyik napról a másikra hoznak intezkedeseket a fejünk fölött. Pl a fundamentas dolgozok gyakorlatilag 24 óra alatt elvesztettèk a munkájukat. Ilyen országban nem lehet tervezni sajnos.

2019. jan. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
62%

37-es teljesen jól leírta, hogy miért nem kellene albérletbe szülni.

Valóban az van, hogy még ha lehettek is ott gyerekkel, de mivel magánszemélyek adnak ki lakást, bármi olyan családi körülmény ha változik, (nagyi meghal, mégis eladja a lakását a család, vagy házaspár szétmegy, mégiscsak kell egyiküknek a bérbeadott lakás), máris felmondanak az albérlőknek. Azért gyerekkel a hóna alatt az ember nem szívesen költözne 3 évenként.

Külföldön ez tényleg jobb, ott bérlakások vannak, és ha fizeted a bérleti díjat, és mondjuk nem vered szét a házat, akkor maradhatsz életed végéig is akár.

És korrektek is. Rokonom pl. nagyon olcsón bérelt London egyik elővárosában, és miért? Mert eleve 1,5 évre adták ki, utána pedig bevásárlóközpont épült a helyén. De: Eleve közölték velük, hogy határozott idejű, 1,5 éves szerződés lesz, ezért potom áron adták ki nekik a nagyon jó lakást. (Itthon is esélyes, hogy 1,5 év után kib...szarintanak, de ettől még nem fizetsz kevesebbet érte, és hirtelen kapod az infót, hogy el kell költözni). Na ez a nem mindegy. És itthon minden porlepte, molyrágta fos lepukkant lakást kiadnak, bérbeadó ugye nem költ rá, mert minek, "úgyis lelakják". Bérbevevő pedig marha lenne költeni rá, amikor nem is tudja, meddig lakhat ott.

Itthon így, ahogy most van, nem járható út az albérlet. Inkább egy behitelezett "saját" lakás.

2019. jan. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!