Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért akkora gond, ha valaki...

Miért akkora gond, ha valaki cigány? Én választom meg talán, hohy kik legyenek a szüleim?

Figyelt kérdés

A párom anyja minden félét kitalál, már a párom előző kapcsolatából született gyereket is ellenünk próbálja hangolni. A gyerek itt van nálunk, enni sem akar.


Azt mondja a nagymama, hogy mi cigányok vagyunk, nem kell velünk foglalkozni, a gyerekeimmel nem kell játszani meg ilyesmi.


Rámfogják, hogy cigivel (nem dohányzok) kiégettem a gyerek ruháit, amiket a bőröndből csak átmosni vettem ki. Hogy lányka alsóban küldük haza a gyereket.


A legsúlyosabb, hogy a gyámhatóságon is a párom ellen "vallott" a saját édesanyja. Mindezt ugye miattunk, mert cigányol vagyunk.


A gyerek anyja annyit mondott, hogy egyetért a nagymamával, ő is arra neveli a gyereket, hogy a cigányokkal nem kell foglalkozni, azok "rosszak".



Miért csinálják ezt? Mit tehetünk mi? És én?


2019. jan. 6. 13:54
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
Persze. Gonosz dög vagyok. Köszi.
2019. jan. 7. 14:47
 22/23 anonim ***** válasza:
Ezért költöztem többek között külföldre. Itt csak magyar vagyok kutyát nem érdekli, hogy cigány is. Gyermeket is ide akarok majd egyszer szülni. Jobb eséllyel induljon az életben🙂
2019. jan. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Szia kedves kérdező!


Mégértem a problémád, mert én félvér vagyok. Ez az egész bőrszín szerinti megkülönböztetés úgy undorító és felháborító, ahogy van. Mindenki rohadtul hibás, a cigány és a magyar egyaránt, csak mindkettő egymásra mutogat mint a majmok, közben pedig igazán okosnak tartják magukat. Természetesen tisztelet a kivételnek! :)

Azért csinálják ezt, mert alpári, tanulatlan, szűkös emberek.

Mit tehettek ti? Minimalizáljátok a hölgyekkel a kapcsolatot.Én egyébként az "anyóssal" teljesen meg is szakítanám. Ha pedig bánt téged teljesen indokolatlanul, ne sírj kérlek, állj ki magadért! Mond el a véleményed, nem kell ezért elhallgatnod, miért tennéd?! A gyerekkel próbálj olyan kapcsolatot kialakítani, hogy lássa hogy nincs mitől félnie. Az apja is próbálja úgy nevelni ahogy kell, mert senki se születik rasszistának... A nagy fiadnak meg tanítsd meg hogy soha se tudunk agresszióval és verekedéssel megoldani semmit, az a gyenge emberek ismertető jele... Plusz ha így történne,már megint mondogathatnának rátok mindenféle cigányozást.


Személy szerint én már rég nem törődök mások rasszista véleményével. Régebben igazán szíven ütött, mert hogy az én szüleim rendes, tanult, dolgozó emberek, és csak felnőtt koromban találkoztam olyan cigány emberekkel, akik alpárian viselkedtek... Nem értettem miért ítélnek el emiatt, hiszen tiszta, megbízható nő vagyok teljesen normális háttérrel. Ez a normális, egyszerűen csak igazán átlagos vagyok, semmi több. És mégis, az emberek meglepődnek így "úristen, neked van diplomád??" vagy csak nem ülnek mellém a buszon, de voltak természetesen komolyabb veszekedéseim is emiatt.

Megkell tanulni elfogadni azt, hogy vannak olyan emberek akik nem tudnak cigány és cigány közt különbséget tenni, mert egylapra vesznek mindenkit. Uninteligens dolog, miért lenne szükséged neked vagy akár nekem az ilyen emberek társaságára?

Rengeteg olyan ember él ebben az országban aki nem rasszista, és ha ugyan elítéli a "rossz cigányokat" a viselkedésük (NEM A BŐRSZÍN) alapján téged nem fog, mert látni fogja rajtad hogy te jó vagy, lelkiismeretes, és gyengéd.

A helyedben én ilyen emberekkel venném körbe magam, és nem aggódnék feleslegesen olyan dolog miatt, ami mérgezi az életed.


Ja és engedd meg kérlek, hogy írjak még valamit az egyik előző válaszoló szavaira aki azt írta, hogy bizonyítsd be az anyósodnak és a környezetednek, hogy te nem olyan vagy...

Na de kérlek, nehogy már nekem mindig ilyan buta embereknek kelljen bízonygatnom csak azért mert cigány vagyok, azért mert más emberek nem tudnak normálisan viselkedni...

Ha nem megy, nem tud elfogadni, hát ne fogadjon. Nem fogok neki bizonyítani. Magamnak fogok alapjáraton, mert jó ember akarok lenni, példakép a keresztfiamnak és noha alapjáraton nem akarok gyereket, tudok másnak is példakép lenni. Jó feleség akarok lenni, és jó barát, megbízható munkatárs... Alapból és nem azért ezerszer keményebben mert cigány vagyok. Magamért.


Na jó éjt. :)

2019. jan. 9. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!