Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan "szabaduljak meg" egy...

Hogyan "szabaduljak meg" egy családi vállalkozásból?

Figyelt kérdés
a lényeg, hogy családi vállalkozásban dolgozunk a szülőkkel, testvérekkel, stb. már 2-3 éve, de elegem van. sok a veszekedés, hülyének néznek, nem bíznak rám semmit főleg úgy, hogy én ezek előtt vezetői beosztásban dolgoztam több évet. de úgy kezelnek, mint egy 10 éves gyereket. már felakartam mondani régebben is, de soha nem tudtam, hogyan. kerestem másik melót, de nem találtam, csak max minimálbérért, itt meg azért kicsivel többet keresek. mit tennétek a helyemben? volt valaki hasonló helyzetben? a párommal külön élünk a közelben. már elakartunk menni innen, de nem tudtunk anyagiak meg meló miatt. mit tegyek? így idegileg tönkre megyek. 28/L
2010. jún. 29. 08:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Keress munkát folyamatosan, és amint találsz megfelelőt, mondj fel.
2010. jún. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ha előtte vezető beosztásban voltál és tök idegen embereket irányítottál, hogy a fenébe nem tudod megmondani a legközelebbi családtagjaidnak a frankót?
2010. jún. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Egyrészt, ha eddig vezető beosztásban dolgoztál, akkor a családtagjaidat is helyre tudod tenni. Az egy dolog, hogy nem hagynak szóhoz és tetthez jutni, de akkor gondolom megvan a képességed az irányításhoz, hát használd.

Másrészt, ha vezető beosztásban voltál eddig, akkor gondolom a szakképesítésed is megvan, egyetemi diploma több nyelv, akkor hogy a fenébe nem találsz másik munkát??? Mi a területed? Esetleg másik városban keresgélni?

2010. jún. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
ez bonyolult, mivel itt nagy tennivalók nincsenek, ez is a bajom, hiszen én kihívásra vágyom, elismerésre, pörgésre. a családom meg egy nagyon bonyolult furcsa család, ezt minden ismerősöm mondja. szóval nagyon nehéz. nincs diplomám, most van folyamatban, de attól lehet valaki vezető beosztásban, hogy nincs diplomája. a másik meg az, hogy attól, hogy vezető is voltam, még nem sokkal könnyebb munkát találni, mint másnak. főleg a mai világban. és máshol is néztem melót, de sajna nagyon nehéz találni megfelelőt. köszönöm az eddigi válaszokat!
2010. jún. 29. 09:08
 5/14 anonim ***** válasza:
Hova vesznek fel vezető beosztásba diploma nélkül? bkv esetleg? :)
2010. jún. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
Én is hasonló cipőbe járok, csak én "egyke" vagyok. Nekem a tanulást akadályozza a munka, mivel hogy folyamatosan azt éreztetik velem hogy nem a pad mögött lenne a helyem. Szerintem a végzetségedhez mérten, a pároddal eggyütt keressetek egy távolabbi városba munkát. Két keresetből már meg lehet élni és fent lehet tartani egy albérletet. Nem írtad hogy egyátalán miről (milyen vállalkozásról) is van szó és hogy jól keresel-e vele? De 28 vagy előtted az élet szerezz egy diplomát ha van akkor mégeggyet ezáltal egy kicsit ki birod kapcsolni a családot az életedből!!!
2010. jún. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
Előző vagyok:19/F
2010. jún. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
nem az a lényeg, hogy milyen beosztásban dolgoztam eddig, hanem sok tapasztalatom van, sok elismerést kaptam, előre jutottam, csak mivel megszűnt az a cég és épp kerestek ide még munkatársakat a családom, így belementem. de kár volt. szóval ha nem is megyek el erről a környékről, mit tegyek? hogyan mondjak fel? valami jó kis taktika kellene. tudom, hogy nem ez lenne a legjobb módszer, de sajna a családod ismerve, egy jó taktika jönne be a legjobban.
2010. jún. 29. 09:25
 9/14 anonim ***** válasza:

Második vagyok. Én még mindig úgy gondolom, hogy családi vállalkozásban legkönnyebb felmondani.

Megmondod, hogy szeretnél vmi mást csinálni.Ennyi

2010. jún. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Leültök, (2-3-an)és elmondod nekik őszintén hogy mi bánt és szeretnél más munka után nézni. Tuti tipp: A megfelelő alkalommal tálald ezt elébük. Az előző voltam....
2010. jún. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!