Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik tudatosan nem vállalnak...

Akik tudatosan nem vállalnak gyereket azok később volt hogy megbánták?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a 40+, 50+ és 60+ -os korosztályra, tehát akiknek már nem érdemes és nem is tudnának vállalni ha meggondolnák magukat. Mindegy hogy nő vagy férfi az illető. Életkort is írjatok. Vagy ismertek ilyen embert a környezetekben?

2019. jan. 11. 08:11
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

Lassan 45 vagyok soha nem akartam gyereket, és mai napig jó döntésnek tartom.

Férjem 51, van egy (nem tervezett) fia - az a véleménye, hogy sokkal jobban kellett volna vigyáznia...

Anyámat rábeszélték a gyerekvállalásra, azt mondja, mai ésszel dehogy vállalna. Egyedül él, párkapcsolata és barátai sincsenek, és kitűnően érzi magát a saját kis világában.

Ami viszon tény: attól, hogy valakinek vannak gyerekei, egyáltalán nem biztos, hogy nem lesz 40-50-60éves korában teljesen egyedül (vagy ami még rosszabb: problémás családi kapcsolatban). A gyerekek kirepülnek, és több ismerősöm került teljesen taccsara, mert rájött, hogy 25 év munkája és gondoskodása árán csak annyit ért el, hogy később lett magányos. Az idősotthonok lakóiról nem is szólva, akiket talán ünnepekkor meglátogatnak - talán azt sem.

2019. jan. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim válasza:
100%
Igaz messze még a 40+ is, csak 30 leszek, a döntésem viszont elég végleges marad már, ugyanis meddő vagyok. Réges régen, még gyerekként volt egy abortuszom, ami akkor eléggé megviselt, viszont ahogy telnek az évek egyre jobb döntésnek látom, még úgy is, hogy akkor és ott volt az utolsó lehetőségem egy gyerekre. Nem tudhatom mi lesz 10 vagy 20 év múlva, de egyelőre átok helyett inkább áldásként élem meg a betegségemet, és örülök neki hogy így alakult.
2019. jan. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Én 41 éves nő vagyok,és nem bántam meg.Soha nem érdekeltek,de a legfontosabb,hogy sajnos soha nem lett volna meg a háttér hozzá,az anyagiak.Itt most sokan nem értenek egyet,tudom,de mivel én is nagyon nehezen élek,-mert a szüleim csak kitosztak egy bőrönd ruhával azt gyí-nem szeretném ezt "átadni" a gyereknek.Hogy arra menjen az élete,hogy lakást,vagy bármit összekalamoljon..Nem akarok neki ilyen életet,mint ami nekem volt..Kimondottan utálom,mikor azzal jönnek,hgy még szülhetek,meg nem pénz kérdés..Na,ezt nem bírom..Egyáltalán nem értek azzal se egyet,ha valaki megbánta,vagy elbarmolta az időt,akkor gyorsan 40-45 évesen még szülök egyet..A több generációs külömbség-főleg a felgyorsuló világban-már nagyon sok..Látom a környezetemben is..Ha véletlenül ezek után törne rám az anyaság hiánya,már ésszel próbálnám magam eről lebeszélni..Lekéstem,kész.De eddig nem bántam meg.Nekem így jó,szükségem van arra aaz életre amit élek..
2019. jan. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
nem. nekem volt egy fiam fiatalon meghalt, akkor meg boven szulhettem volna, de eszembe sem jutott. a ferjemmel szeretjuk egymast tobb mint 40 eve vagyunk egyutt nem hianyzik a kapcsolatunkbol mas.
2019. febr. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 swad ***** válasza:
26%

Általában a karrierista,egocentrikus,esetleg magasabb egzisztenciájú egyén aki valamely vélt félelem,vagy önigazolás, vagy egyéb "magasztosabb célok" miatt nem vállal utódot az később mélyen legbelül megbánja,mégha ennek teljesen ellenkezőjét kommunkiálja is.

A mi családunk volt 1 generáció alatt gazdag és szegény is , mégis a halálos ágyán azt mondta nekem Anyám,hogy "-Tudod fiam az egész életemből arra vagyok a legbüszkébb,hogy két ilyen f@x@ embert felnevelhettem!"

Azt hiszem ez mindent elmond...

2020. jan. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%
1 db tapasztalatból általánosítasz... bravó
2020. jan. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!