Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak hogy a barátom...

Mit csináljak hogy a barátom közvetlenebb legyen a szüleimmel?

Figyelt kérdés
Anya és nevelőapum próbál beszélgetni a barátommal,de a barátom csak egyszavas válaszokat ad. Vagy ami a legrosszabb,anya beszél hozzá és bemegy inkább a szobámba.. azt akarom hogy jó legyen a kapcsolatuk,hogy jól kijöjjenek egymással. El kéne mondanom ezt a barátomnak hogy próbáljon változtatni? De ezt nem lenne ciki neki elmondani? Nem tudom már mit csináljak! Annyira szeretném hogy jó legyen minden.. édesanyám mindig probal vele beszelgetni de latszolag a baratom nem nagyon akar.. pedig nyilván ha már hozzá járkál akkor megtisztelhetné őket azzal,hogy jol elbeszélget veluk! Nagyon zavar ez..tanácstalan vagyok! 18/L barátom 20
2019. jan. 13. 14:55
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha introvertált lenne, azt mondanám, tudom, hogy az ilyen jópofizások maguk a pokol, de úgy tűnik, csak paraszt.
2019. jan. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
72%

"El kéne mondanom ezt a barátomnak hogy próbáljon változtatni?"

Persze!


"De ezt nem lenne ciki neki elmondani?"

A fene megette, ha nem tudtok erről beszélni.

Nem kell nekitámadni, vagy sértődötten kioktatni! Egyszerűen kérdezd meg tőle, miért ment be akkor a szobába? Zavarja-e szüleid (anyukád és nev.apád) kérdezősködése? Zavarban van-e előttük?


Kérdező, nem vagyok ott, nem tudom, milyen a hangulat ilyenkor, sőt a barátodat sem ismerem.

Netán kevés beszédű, nehezen oldódó ember a barátod?

Másrészt:

Vannak olyan idősebb emberek, akik mellett szóhoz sem lehet jutni. Vannak, akik imádnak bizalmaskodó kérdéseket föltenni. Vannak, akik olyan hosszan beszélnek, hogy csak azt lesem, mikor tudom udvariasan rövidre zárni velük a teljesen egyoldalú kommunikációt. És vannak, akik olyan ostobaságokat beszélnek (pl. politikáról), hogy éppen elég az arcvonásaimat nyugodtan tartanom, nemhogy még válaszoljak is rá.

És nem gondolom, hogy az ember a barátnője szüleivel olyan nagyon el kéne, hogy beszélgessen. Néha egy kicsit beszél a dolgairól, egy kicsit udvariasan érdeklődik az ő dolgaik felől, de nem ővelük, hanem VELED kell a közös hullámhosszának meglennie.


Még valami: Nagyon meghökkentett ez a megfogalmazás: "ha már hozzá [anyukádhoz] járkál akkor megtisztelhetné őket azzal..."

NEM! Nem anyukádhoz, hanem HOZZÁD járkál!

2019. jan. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Elírtam. Azt akartam irni hogy hozzám járkál. :) igen,igazad van.. de a barátom máshol nagyon sokat beszél,amikor pedig a szüleimmel kéne beszéljen akkor meg alig mond valamit
2019. jan. 14. 16:28
 14/15 anonim ***** válasza:
45%

Hozzá jár, de a szülei házába. Ő ott vendég, és úgy is kellene viselkednie. Nem kell órákig a szülőkkel csevegni, de nem hiszem, hogy pár feltett kérdésre nem lehet udvariasan felelni, és néha megkérdezni őket, ők hogy vannak.

Nálunk már előfordult, hogy olyan bunkón, lekezelően viselkedett velem fiam egy korábbi barátnője, hogy bár a férjem kimondottan békeszerető ember, megmondta a fiunknak, hogy ott találkozik a barátnőjével, ahol akar, de haza nem hozhatja, amíg nem képes normálisan megnyilvánulni.

Visszatérve hozzád, kérdező: a barátod húsz éves, felnőtt férfi, nem egy kiskamasz, aki felnőtt társaságban azt se tudja, melyik lábára álljon. Beszélj vele, nehogy a szüleid türelme fogyjon el, és egy bunkó megnyilvánulásnál összeveszés, balhé legyen. Jelezted már neki azóta, hogy feltetted a kérdést, hogy nem tetszik NEKED a viselkedése?

2019. jan. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Nem jeleztem,de ha legkozelebb talalkozok vele akkor mondom neki. Jobb az ilyet élőbe megbeszélni :)
2019. jan. 15. 16:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!