Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, melyik családmo...

Mit gondoltok, melyik családmodell (volt) a legmegfelelőbb az emberek számára?

Figyelt kérdés
A régi világban, amikor még az apa egész nap dolgozott, és az anya látta el a háztartást és a gyerekeket, vagy a mai modern világ, amiben az anya is dolgozik, és az apa is kiveszi a részét a gyereknevelésben-gondozásban? Mit gondoltok hol voltak/vannak kevésbé túlhajtva az emberek, és melyikben boldogabbak?
2019. jan. 15. 11:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem az ideális az, amikor mindketten dolgoznak és ugyanúgy kiveszik a ház körüli munkákból, gyereknevelésből is a részüket. (Csak Mo.-on ez ma valahogy úgy működik általában, hogy mindkét szülő dolgozik, aztán az apuka hazamegy pihenni, az anyuka meg foglalkozik a gyerekekkel, süt, főz, mos, stb..)
2019. jan. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%
A boldogság relatív,attól mert a régi időkben a nő nem dolgozott nem feltétlenül volt boldog.Szerintem kifejezetten jó a mai modern modell,a gyerekek tudják,hogy van apukájuk is és nem csak anya csinál mindent otthon.Illetve a nőknek is jó kicsit kiszakadni az otthoni dolgokból a munka által.
2019. jan. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem jobb volt a régi. Időben nem dolgoztak többet csak ugye egyedül a férfi ment el otthonról. A nő pedig ott tudott lenni a kicsivel. Figyelt rá ha oviban vagy valahol baj volt egyből tudott menni.

Most ha van valami akkor gyorsan keresni kell valakit aki érte megy vagy elkérni magát a munkából. Ha nem helyben dolgozik akkor ugye még mire haza utazik. Aztán ha mondjuk de dolgozik meg délután a háztartás.

Így mind a 2 félnek kevesebb ideje és türelme marad a gyerekre

2019. jan. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
77%
Igen, a boldogság attól függ, ki melyik szerepben érzi magát. Személy szerint én is a másodikra szavazok. Úgy ézrem,így az apák felé is szorosabb kötelék alakul ki és a párok kozött is nagyobb az egyetértés,.empátia.
2019. jan. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem a legideálisabb: nagyszülők külön élnek, de be tudnak segíteni. Apuka dplgozik, anyuka pedig megteheti, hogy otthon legyen, vagy részmunkaidős állást vállaljon, amíg a gyerekek kisiskolások. A házimunka pedig közös. Egyik takarít, másik vásárol, gyerekekkel foglalkozok stb. Ez így lenne ideális. Nem azon görcsölni, ha köhög éjjel a gyerek, mi lesz a munkahelyen, kire tudom bízni...
2019. jan. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem a legjobb a kommuna, amikor több férfi és több nő él együtt, a gyerekeket közösen nevelik és munkamegosztás van:)
2019. jan. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
79%

Az, amikor egy nagy klán élt együtt, mint egy család, egymást segítve, közösen ellátva a gyerekeket, és a munkát.

Ott kezdett szétesni az egész, amikor magára maradt mindkét nem, és a gyerek egyedül az anyja dolga, senki nem támogatja, és a család fenntartása egyedül az apa dolga, és senki se segít.

Sokkal egészségesebb egy olyan törzsi közösség, ahol szorosan együttműködnek, senki se marad magára, osztoznak a terheken, de van maganszféra.

Ma is ezek a családok a legboldogabbak, ahol a nagyszülő segít a babával, az ovis körül, később a szülők neki segítenek, mikor legyengül vagy beteg lesz. Összejárnak, szoros kapcsolatot ápolnak.

2019. jan. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem a kettő között. Ha mindketten dolgoznak, de nem kell mindkét félnek 8-10 órás munkát végeznie, így van idő a gyereket oviba, iskolába vinni, tanulni vele. De nemcsak az egyik szülő feladata minden a gyerekkel kapcsolatban, és nemcsak egy szülő feladata a munka, pénz előteremtése.

A boldogság viszont nem ettől függ. Nagyon egyéni. Bármilyen modellű kapcsolat, házasság lehet jó és rossz is. Na meg mikor? Lehet, hogy az elején jó, de 20 múlva már nem.

2019. jan. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, ment a zöld kéz! :) Jöhetnek még válaszok, nem ítélem el egyik oldal nézetét sem, mivel nem vagyunk egyformák, és mindenkinek más az igénye. Én személy szerint a régimódi család híve vagyok, illetve attól sem zárkózok el, ha egy egész klán neveli a gyerekeket, mert így a gyerek többféle látásmód szerint fog felnőni, nem lesz szűk látókörű, képes lesz több irányban gondolkodni, ebben nem látok semmi rosszat.
2019. jan. 15. 13:13
 10/18 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem a legjobb akkor volt, amikor a háztartási fizetett segítség még magától érthetődő volt. Nem csak a gazdagoknak volt alkalmazottjuk, hanem csak a nagyon szegényeknek nem. Egy sima pesti bérház az 2,5 szoba hall. A félmszoba minden esetben cselédszoba. Ez a mindent magunk csinálunk nem működik. Munka után nyilván senki sem akarvtakarítani, és itt a gyereknevelés is munka. Régen, ha valakimkivitte a gyerekeket a parkba délelőtt (nem 1 gyereket) mire hazaért más megfőzte az ebédet. Ijesztően magas a válások aránya, pedig makunk választunkmpárt. Munka+gyerekek+háztartás kombót kb senki sem bírja, a házaspároknak nincs idejük egymásra, mindenki fáradt, kimerült.
2019. jan. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!