Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ítélik el azt a nőt,...

Miért ítélik el azt a nőt, aki a hagyományos családmodell híve?

Figyelt kérdés
Tehát aki ugy gondolja, hogy a férfi dolga az anyagiak előteremtése, a nőé pedig az otthonteremtés - házimunka, gyermeknevelés. Miért degradálják elnyomottnak, ha ő választotta ezt az êletformát és így boldog?
2014. ápr. 19. 08:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/141 anonim ***** válasza:
38%
Nem tudom, talán, mert irigyek.Én szeretnék így élni.Az is lenne a normális szerintem.Nem az, hogy éjjel-nappal dolgozol, rohansz a gyerekér, otthon mindent összecsapsz, jut egy mese jobb esetben a kicsinek, és puff. Szerintem.
2014. ápr. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/141 anonim ***** válasza:
83%

Egyrészt igy "eltartottnak", sok esetben "kitartottnak" nevezik, ami egy hibás szemlélet eredménye.


Másrészt tapasztalat, hogy a legtöbb kapcsolat nem tart sokáig (márcsak azért sem, mert a kinézetre és a szexre alapozzák). Viszont ha a nö évekig nem állt munkában, akkor kiszolgáltatott helyzetbe kerül.


Ezt az életformát a család szempontjából támogatni kellene, de csak akkor érdemes vállani, ha tényleg tökéletesen meg tud bízni a másikban, és nem kell attól tartania, hogy X év múlva ott áll semmivel a kezében.

2014. ápr. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/141 A kérdező kommentje:

"Másrészt tapasztalat, hogy a legtöbb kapcsolat nem tart sokáig (márcsak azért sem, mert a kinézetre és a szexre alapozzák). "


Ezt honnan szedted? Ezzel a logikával egy átlagos vagy az alatti nőnek eselye sem lenne.

2014. ápr. 19. 08:25
 4/141 anonim ***** válasza:
87%
Kérdező: abban az esetben mi történik, ha ez a kapcsolat felbomlik? Akkor mihez kezd a hagyományos családmodell híve, bevétel nélkül?
2014. ápr. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/141 A kérdező kommentje:
Nyilván munkát keres. Attól, hogy X ideig nem dolgozik nem hulye.
2014. ápr. 19. 08:29
 6/141 A kérdező kommentje:
Nem tudom melyik agyatlan pontot lefelé, nekem minden válasz hasznos.
2014. ápr. 19. 08:30
 7/141 anonim ***** válasza:
66%

Azt hiszem félreértettem most valamit,de nagyon.

Nem arról beszélünk, hogy a férfi a pénzkereső, a nő meg a család kapcsa?

Mi az, hogy kitartott? Mi köze ehhez?

Nem beszélve arról, hogy a férfinak is mennyivel jobb egy olyan házba hazamenni este fáradtan, ahol már semmi dolga, figyelnek rá, kényeztetik, és nem a pénzért.Mikor otthon voltam Gyesen a gyerekemmel én is ezt tettem,azért, mert szeretem!!Nem azért, hogy eltartson.....És nem azért szexeltem vel, hogy adjon pénzt párizsire meg kiflire......

2014. ápr. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/141 anonim ***** válasza:
62%

Az 1-es válaszában a válasz! "mert irigyek" - nos, ezért: az ún. hagyományos családmodell szerint élő nők többsége tényleg azt hangoztatja, hogy minden nő biztosan irigy rá, aki másként él. Ezzel próbálják saját maguknak bizonygatni, hogy az ő életük annyira, de annyira tökéletes... (én "másként élő" nő vagyok, de soha nem jutott még eszembe sem irigykedni egy olyan felnőtt nőre, akinek egy férfitól függ az egész élete)

Viszont komolyan venni se lehet egy ilyen nőt, akinek az a legnagyobb sikerélménye, hogy irigynek nevez más nőket. Nem elítélem őket, csak sajnálom.

2014. ápr. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/141 anonim ***** válasza:
89%

Munkát keres? 10-15 éve nincs a szakmájában, kiszolgáltatott, ott van 1-2-3 gyerek...Nem hülye, ja, csak baromi nehéz helyzetben lesz.


Szerintem nem degradálják le ezt a munkát, csak ott vannak a realitások.

2014. ápr. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/141 Jégtánc ***** válasza:
78%
Nem ítélik el szerintem,csak a mai világban ritkábban kivitelezhető ez a családmodell.Kevesebb a pėnz értéke is,nagyobb a nyomás a férfiakon is pl.Mi történik ha a családfentartóval valami történik? A nő is lesz egyszer idős,akkor miből tartja fent magát?
2014. ápr. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!