Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a helyes döntés ebben a...

Mi a helyes döntés ebben a helyzetben? Családon belüli pénzügy kérdés.

Figyelt kérdés

Felhívott apám unokahúga, hogy segítséget kérjen. Venni akar egy új kocsit és ki is nézett egyet, de neki csak négy milliója van, a kocsi meg 6,5-be fáj. Ő úgy gondolta, hogy mivel megtehetem, ezért természetesen ki fogom pótolni a hiányzó részt. Viszont. Mikor a szüleim a tanulmányom finanszírozásához sok milliót vettek fel hitelre, akkor nem voltak hajlandóak kezességet vállalni, pedig akkor se voltak szegények és a szüleimnek biztos állásuk volt, de az összeg miatt kellett kezes.

Ők akkor nem segítettek. Ezért én is nemet mondtam, de fontolgatom, hogy mégis rábólintsak.

A kérdés: "Vágjak vissza", vagy emelkedjek felül és legyek jobb ember, mint ők?


2010. jún. 29. 17:49
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljesen világos. Kölcsönbe kérik? Ha igen, akár rokon akár nem feltétlenül írjatok szerződést, mert később csak baj lehet belőle ha nincs.

Ilyen formában szerintem adhatsz, de konkrétan felvethetnéd ezt a régebbi sérelmet, hogy gondolkozzanak el rajta.

2010. jún. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
100%
Én sem adtam volna! Nem attól leszel rosszabb ember mert nem pótolod ki a drága autóját! Vegyen olyat ami belefér a keretbe. Nem kenyérre kért pénzt ne legyen lelki ismert furdalásod. Nem is értem, hogy volt képe tőled kérni.... :/
2010. jún. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
76%
Ez most vicc??
2010. jún. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
100%

Hát én írnék egy szerződést, és kizárólag kölcsönbe!

De hogy őszinte legyek, még ezen is elgondolkodnék. Többnyire nem jó keverni a családot meg az "üzleti" dolgokat.

2010. jún. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 A kérdező kommentje:
Nem kölcsönbe kérik. És nem vicc.
2010. jún. 29. 17:57
 6/47 anonim ***** válasza:
100%

Miért is adnál valakinek csak úgy 2 és fél millió ft-t?

Vannak a lánynak szülei, kérjen tőlük. Vagy keressen egy pénzes pasit. Vagy vegyen fel hitelt..

2010. jún. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok. Nem kölcsönbe? Eszedbe ne jusson adni, ha csak nem vagy milliárdos (én akkor sem adnék).

4,5 millájuk van? Annyiért is lehet venni autót. Ne a múltbéli sérelmek miatt ne adjál, hanem azért mert a fejedre nőnek és te leszel a fejőstehén.

2010. jún. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
100%

Nem kölcsönbe?????????? Úristen! Hová fajul a világ???


Nem, én egy forintot sem adnék! Nem élelemre kéri, nem a megélhetése függ tőle, szóval ne legyen lekiismeretfurdalásod.


Ha odaadod, ha nem, egyiktől sem leszel jobb ember.

Azt az autót biztos meg lehet venni használtan is 4 millióért, ha meg mindenáron újat akar, akkor nézzen olcsóbbat!


Ne legyél madár!

2010. jún. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom.honnan van felesleges pénzed,de az a tiéd.Ha van családod,vagy lesz.akkor még jöhetnek olyan idők,amikor neked is szükséged lesz rá.

A helyedben még a kölcsönt is meggondolnám,de ajándékkén biztosan nem adnék ennyi pénzt. Főleg,hogy nem szükséges dologra kellene neki. Vegyen egy olcsóbb autót,vagy várjon addig,amíg nem lesz rá elég pénze.

Nekem ugyan kicsi a jövedelmem,és van igen gazdag unokatesóm. De soha nem jutna eszembe kérni tőle,még kenyérre sem. Ő dolgozott meg a pénzéért,és nem várható el tőle,hogy a rokonokat segítse.

Nem leszel rosszabb ember,ha nem bólintasz rá a kérésére.

2010. jún. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
100%
hát én is úgy gondolom h annyiért is lehet már szép autót venni amennyijük van....szerintem ha nincs rá pénzük, akkor vegyenek olcsóbbat....én nem adnék nekik, szerintem van annak a pénznek jobb helye is
2010. jún. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!