Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nagyszülők jelentős anyagi...

A nagyszülők jelentős anyagi támogatása nélkül fel lehet ma egy párnak normálisan nevelni itthon egy gyereket?

Figyelt kérdés
Azt szeretném megkérdezni, hogy szerintetek a szülők segítsége nélkül ma egy pár merjen belevágni a családalapításba?

2019. jan. 22. 15:27
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy lehet. Mi is igy vagtunk bele. Eleve ugy gondolom a szuken vett csalad az a ket szulo es a kozos gyerek(eik).

A nagyszulok igen segitettek, ha ok maguktol akartak, de reszunkro semmi elvaras nem volt. Az anyagi segitseget se feltetlenul penzben kell elkepzelni, hanem az lehet idoben (vigyaz a gyerekre es te el tudsz menni valahova ugyet intezni, messzebbi, de olcsobb boltba vasarolni), etelben (hoz sutit, fott etelt), targyakban (megvesz olyan jatekot, amit te nem vennel vagy nincs ra penzed) es a tobbi.

Idovel mi tamogattuk a szuleinket anyagilag, mert nagyon keves a nyugdijuk es nem ok minket. Es nekunk ez a termeszetes.

Masnak mas, de akiket en ismerek azok hasonloan szerencsesek. Es ott is a nagyszulok nem adnak jelentos anyagi tamogatast es nem rajtuk mulik a parok gyereknevelesi eselye, csak egy pozitiv tobbletet adnak hozza (mehet nyaralni hozzajuk a csemete, hetente elvallaljak a gyerekfelugyeletet estere es anya es apa mehet szorakozni, sportolni).


Akiket nagyon szegenyeket ismerek, ott meg vagy nem is elnek a szulok vagy a szuloket is a nagyon szegeny par tartja el.

2019. jan. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
84%

A szülő már megtette a dolgát, felnevelte a gyerekét. Többet várni nem is lehet, hiszen a nyugdíj nem magas, tartalékukat nem illik elvenni.

A nagyszülő ha egyedűl marad, egy nyugdíjból még a rezsit is sok esetben nehezen fizeti,

Igen, nagyszülői anyagi segítség nélkül.

2019. jan. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
59%

"de biztosítéknak akkor is jó szerintem, ha van akihez lehet fordulni baj esetén"


Baj esetére köss biztosítást!

Normális esetben te segíted idős korukban a szüleidet, nem pedig azt várod, hogy ők segítsenek abban, amit neked kellene 100 %-ban vállalni.

Jól is néznénk ki, ha a szüleink tárcájára vállaltunk volna gyereket. 4 nagyszülőből 2 eleve nem érte meg a második unokát, a maradék 2 pedig pár éve makkegészséges volt, mára beteg.

2019. jan. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen fel , többen csinåljåk ugy ,mi is .
2019. jan. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Fel lehet.

Tesóméknak sikerült 3 gyereket és nekünk is megy 2 gyerekkel.

Tesóméknál a két nagyobb már 18 és 16 éves, tehát kijelenthető, hogy fel tudták nevelni őket. Amúgy is jelentős tartalékaik vannak, ráadásul fizetésük mellett állandó bevételük van egy lakás kiadásából, amit már direkt befektetési céllal vettek néhány éve.

Nálunk még kicsik a gyerekek, tehát messze nem fejeződött be a nevelésük, de kb. úgy vagyunk, hogy amíg egyetemre nem mennek, addig akár az én fizetésemből + maszek munkámból is megélnénk: a feleségem évek óta gyeden/gyesen van, de így is évről évre növekszik a megtakarításunk.


Pedig egyszerű, bérből és fizetésből élő családok vagyunk. És egyikünk sem dolgozott sosem külföldön.

2019. jan. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
A Te gondolatmeneted mellett nekem akkor nyilván nem a párommal kellett volna családot alapítanom. Ugyanis ő "nevelt" gyerek, ami annyit tesz, hogy az anyja anno otthagyta a kórházban, csecsemő és gyermekotthonban élt 3 éves koráig, utána került hivatásos nevelőszülőkhöz (nem fogadták örökbe, ez a munkájuk), ahonnan szélnek eresztették 18 éves korában, egyetlen rokonáról sem tud semmit, ha vannak is valahol egyáltalán. Így értelemszerűen az ő részéről nehogy anyagi, de semmilyen egyéb támogatásra nem lehetett és ezután sem lehet számítani. Az én apukám még 2000-ben meghalt sajnos, hosszú betegség után, édesanyám özvegyként maradva, apukám hosszú és költséges kezelései után anyagilag nem volt épp toppon. Így én sem számítottam semmiféle segítségre tőle, ha adhatott volna sem fogadtam volna el. Unokák körül sem ugrál, lévén nem egy helyütt élünk és beteges is, így de, fel lehet tudatosan tervezve is nevelni több gyereket úgy, hogy előre tudod biztosan, hogy sosem lesz segítséged. Nyilván nehezebb így, de az sem kellene opció legyen, legalábbis nem természetes, hogy a nagyszülőkre alapozva akar bárki családot alapítani. Ideális esetben a családtagok, szeretik, tisztelik, becsülik, támogatják egymást, de semmiféle extrát rokoni alapon elvárni nem lehet. Nálunk édesanyám már lassan abba a korba lép, hogy ő szorul segítségre, nővérem külföldön él, majd összedugjuk a fejünket mi legyen. Nem volt könnyű élete, mióta apu beteg lett anno 96-ban, akkor sem vártam volna el tőle semmiféle plusz segítséget, ha módjában állt volna adni, megtett mindent, amit megtehetett, nappalin tanulhattunk így is felsőoktatásban mindketten, kis híján belerokkant, de mindent megtett, hogy elindítson minket az életben, nyugdíjas éveire nem az a dolga, hogy az unokákat pesztrálja és tovább pumpolja a már felnőtt gyerekeit pénzzel akkor sem, ha milliói lennének a bankban. Imádja a gyerekeimet (nővéremnek nincsenek és tervezetten nem is lesznek), de sosem kérem olyasmire, amit magam is meg tudok oldani, úgy terveztem az életemet, hogy magunkra alapoztam, sőt tovább megyek, kalkuláltam avval is, ha én egyedül maradok. Anyukám unokákkal töltött idejét pedig meghagyom számára puszta örömforrásnak és minőségi együttlétnek, nem pedig kötelességnek. Így is lehet.
2019. jan. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
#10 De már sikerült sajnos. Én nem tervezek gyereket ebben az országban, de nem tudhatom előre, hogy mit hoz a sors. Viszont, hogy a kérdésednél maradjak jobban szerettem gyereknek lenni vagyis inkább tinédzsernek, huszonévesnek. És nem azért mert akkor nem kellett felelősséget vállalnom semmiért és nem voltak problémáim. Rengeteg problémám volt, de akkor is megoldottam őket. Nekem nagyon gyorsan fel kellett nőnöm, viszont sokkal több mindennek tudtam örülni. Tényleg Neked mit jelent a felnőtté válás? Gondolom ezeket: kivagyisàg, ki keres többet, kinek van szebb, jobb, menőbb, hova megyünk nyaralni. Állandó politizàlàs, jól keresel, meg van mindened, mégsem jó semmi. Mindenhez értesz, rajtad kívül mindenki ostoba, felelőtlen, gyerekes. A legtöbb magyar "felnőtt" sajnos ilyen. Ne vedd magadra!
2019. febr. 2. 17:04
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne szulj itt Magyarorszagon szerintem sem.. Kinn valamennyi evnyi melo es eletetek megteremtese kialakitasa utan de KINN.. barhol kb csak NE itt :D na meg persze ne Keletebbre! 😀
2019. szept. 27. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!