Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az élettársnak mennyire van...

Az élettársnak mennyire van köze szerintetek ahhoz, hogy a párja mennyire/mivel támogatja anyagilag az előző házasságból született gyerekét?

Figyelt kérdés
Mennyire van joga ebbe beleszólni?

2019. jan. 24. 12:17
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

Egy 1+2 fél szobás panelprogramos lakásban élnek, ami az élettársé. Az említett szülőnek is van egy lakása, ami ki van adva albérletbe, abból bevételük van.

A szóban forgó pénz az ő szüleinek egy eladási folyamatban lévő kis ingatlanból származik, még nem kapta kézhez az ember se, de ezen megy a hiszti jelenleg.

2019. jan. 24. 12:54
 12/29 anonim ***** válasza:
44%

Előző!

Nyilván jogilag nem szólhat bele.

De furcsa lenne, hogy egy nagyobb összegről tök egyedül döntök, meg se beszélem azzal, akit szeretek, akivel együtt élek.

2019. jan. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
94%

Szóval mindkét félnek van saját tulajdonú lakása.

És a most örökölt lakással az egyik fél a gyerekét szeretné támogatni, úgy hogy közös gyerekük nincs. Mi ebben a gond? Ki hisztizik? Kit támogasson? A másik fél gyerekét, akinek semmi köze nem volt az elhunythoz? Ő majd örököl a saját rokonai után.

2019. jan. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

Én a "gyerek" vagyok. Vagyis a gyereke, de már felnőtt vagyok, családom van, albérletben élünk jelenleg.

Az élettárs gyereke a másik szülőjétől már kapott egy lakást, ő abban él.

A hiszti azon megy, hogy a párom nem képes előteremteni egy lakást, hanem mástól várjuk a segítséget, miközben a szülőm ott lakik a nyakán, és ha nem lakhatna ott nála, akkor mindenki igen nagy $zarban lenne.

Olyan is szóba került, hogy akkor legyen az övék a pénz, mi meg beköltöznénk a lakásba, ami ki van adva jelenleg. De ezen is hisztizik.

Ami igazából zavar, hogy eddig totálisan ellenkezője volt a hozzáállása, hogy ő nekünk mennyire jót akar (ami durva, hogy nem csak a szemembe, hanem apámat is zaklatta, hogy mi az, hogy én nem kapok semmit.)

És egyik napról a másikra 180 fokos fordulat. Mintha féltékeny lenne.

2019. jan. 24. 13:11
 15/29 anonim ***** válasza:
77%

Miért hol lakjon a szülőd? Nem jó neki, hogy együtt élnek? És miért lenne gond, ha visszaköltözne a saját lakásába a szülőd? Egy ilyen hárpiától én valószínűleg inkább mennék a saját lakásomba :)

Szerintem ne foglalkozz vele. A szülőd, ha akarja, nektek adja a lakást. Ha ez nem tetszik az élettársának, az az ő gondja. De elég gáz, főleg így, hogy az ő gyereke már kapott lakást.

2019. jan. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
52%

Szóval anyádnak van egy lakása, amit kiadnak és az élettársának is, amiben ők laknak.

Szerintem teljesen "normális", ha anyád a nagyszüleid lakásának árát neked adja (úgy tűnt, anyádnak nincs másik gyereke), főleg, hogy te meg albérletben laksz.

2019. jan. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

Mentálisan beteg, otthon van, nem dolgozik, a volt férje tartja el. Erre én sosem szóltam egy szót sem, egészen addig, amíg be nem szólt nekem, hogy a párom miért ül itthon, menjen dolgozni, és akkor nem szorolunk apámra,mi az, hogy nem tud nekünk lakást biztosítani. Párom "itthon ül, nem dolgozik" => Időszakos munkái vannak, amivel szezonban bejön nagyobb bevétel, abból élünk, holt szezonban meg nincs munka, mint pl most. Én jelenleg gyesen vagyok, nyilvánvaló, hogy nem abból élünk meg, másfél éve fizetjük ezt az albérletet, gyerekek is vannak, nem másokból tartanak el, ő ezt gondolja. Tehát nem támaszkodtunk senkire, nem érzem, hogy rátartozik, mi miből élünk, mert megoldjuk. De annyink nincs, hogy saját lakást vegyünk. Így jött fel ez a dolog...


Apámat havonta "dobja ki", 2 nap múlva sír neki, hogy menjen vissza, mert szereti... Apám meg rohan, mert hát ő már öreg, hogy új nője legyen, inkább elvisel mindent.

2019. jan. 24. 13:31
 18/29 A kérdező kommentje:
#16 apukámról van szó, de amúgy igen, így van.
2019. jan. 24. 13:32
 19/29 anonim ***** válasza:
52%

Apád pedig most kiállhatna melletted (na meg önmaga mellett).

A nőnek az tetszene, hogy a bérbeadott lakás is megmaradjon (apádnak, de a bérleti díj nyilván a közösbe is megy), másrész az örökség is apádnál maradjon (abból lehetne habzsidőzsizni/utazgatni/stb.

2019. jan. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
77%

Akkor itt alapvető gondok vannak.

Bármibe belekötne, bármiben találna hibát.

Nem értem apukádat. Egy 50 éves férfi egyáltalán nem öreg, hogy így leírja magát. És sok nő van egyedül idősebb korban is. Biztosan találna normálisabbat is.

2019. jan. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!