Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Továbbtanilásnál ki ír alá?...

Továbbtanilásnál ki ír alá? Elvált szűlőknél

Figyelt kérdés
Sziasztok!Kérdésem arra irányul,hogy elváltam,a gyerekek nálam vannak elhelyezve,újra férjhez mentem ,ilyen esetben kinek kell aláírni a továbbtanulási papírját a gyereknek?Mert elméletileg a férjem a gondviselő nem? Oktatási hivatal honlapján nincs erre a konkrétumra példa hogy ha van új házasság
2019. jan. 26. 10:29
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
26%
Nekem amikor középiskolába jelentkeztem, mindkét szülőmnek alá kellett volna írnia. "Apám" a szomszéd faluban lakott, de nem tartottuk a kapcsolatot. Így az osztályfőnököm aláíratott egy papírt Anyummal, hogy nem tudja a volt férje tartózkodási helyét. Viszont, mivel Neked új férjed van, szerintem Neki kell aláírnia, nem a volt férjednek. De ha mégis az exednek és nem vagytok beszélő viszonyban, akkor szerintem próbálj beszerezni egy olyan formanyomtatványt, vagy fogalmazd meg Te. Biztosan van rá mód, hogy elintézd.
2019. jan. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
75%

Sokan nagyon rosszul tudják a dolgokat. A törvény szerint a gyermek életét érintő lényeges kérdésekben az elhelyezéstől függetlenül mindkét szülő hozzájárulása szükséges. A továbbtanulást a törvény külön kiemeli, mint lényeges kérdést. Tehát a gyermek vér szerinti apjának aláírására akkor is szükség van, ha a gyereket a bíróság az anyánál helyezte el. Amennyiben az apa nem hajlandó az együttműködésre az apa aláírását a bíróság is pótolhatja. (A nevelőapa viszont nem!)

Tehát kell az apa aláírása is, de ha nem hajlandó együttműködni, akkor a hatóság ezt pótolhatja, de csak az anya aláírása nem elég! Az új házasságnak pedig semmi jelentősége nincs.

2019. jan. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!