Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülőknél lakni, ez normális?

Szülőknél lakni, ez normális?

Figyelt kérdés
18 vagyok,barátom 22. 4éve vagyunk együtt,és mindketten a szüleinknél lakunk,de minden éjszaka együtt alszunk,néha náluk,néha nálunk.(Tehát mondhatjuk,hogy "együtt lakunk").Most úgy látom,hogy mivel mindketten dolgozunk,(bár én csak nyári munkán egyelőre),így megvan mindenünk,és nem kell azzal foglalkozni,hogy számlák,stb. Úgy érzem jelenleg,hogy sokkal jobb kijönnünk úgy,hogy nem költözünk el a jövőben külön,hanem a szülők között ingázunk. És majd idővel beszállunk néhány dologba. Az normális,hogy így gondolom,és haszontalannak érzem a különköltözést a jövőben? 18/L

2014. aug. 8. 16:33
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Természetesen ezt úgy értem,hogy nem vállalunk babát
2014. aug. 8. 16:34
 2/16 anonim ***** válasza:
87%

Normális most, mert fiatalok vagytok.

Jobb mintha albérletre pazarolnátok. Saját lakásra azért gondolom nem telik még, mert miből is. És ha telne is, ilyen fiatalon a közös lakásból elég cifra válóperes ügyek szoktak alakulni...


Szóval most oké. De ha úgy 25-30 éves korod után is inkább a szülők közt ingáznál a pároddal, akkor az már fura lenne...

2014. aug. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%
Még fiatalok vagytok. Segítsetek cserébe szüleiteknél a kertbe, a takarításba, meg ilyesmibe :)
2014. aug. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
86%

Ha nektek ez így megfelel, és a szülőknek is, akkor ne foglalkozz azzal, hogy mások szerint mi a "normális" meg mi nem.


Nagyon sok olyan dolog van, amit a társadalom "normálisnak" tart, aztán mégis egy orbitális nagy hülyeség - és fordítva is igaz.


Legyetek boldogok, érezzétek jól magatokat!

2014. aug. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
86%
Ha nem akartok saját életet amibe senki nem szól bele akkor tökéletes.Ezt nektek kell tudni.
2014. aug. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
70%
Ez komoly? Persze, hogy normális. Gondolom még tanulni fogsz szóval hülyeség lenne összeköltözni. Ráértek még, de nagyon. :D Am meg 18 éves volt a barátod te meg 14? Érdekes. :D Én még 22 évesen sem költöznék el otthonról, ha a közelben dolgoznék. Ha rendes állásod lesz akkor talán beleszálhatsz a rezsibe vagy néha bevásárólsz és kész. :D
2014. aug. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
57%

Ezt ti érzitek. Normàlis ahogy most érzel, fiatalok vagytok, a mi esetünkben is csak azért költözött hozzànk a férjem 19 évesen, mert ahol lakott vidéken befejezte a sulit és Pesten keresett àllàst mi meg Pest melletti vàrosban laktunk.

Elõtte 2 évig ingàztunk hétvégente mi is,de ennek semmi köze az együttlakàshoz, még ha minden nap együtt alszotok se.

3 évig laktunk nàlunk, utàna épìtettünk sajàtot.

Majd idõvel kialakul nàlatok is.

2014. aug. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
58%
Alapból még oké is lenne, nekem az a furcsa, hogy 4 éve együtt vagytok és még nincs igényetek a különköltözésre. Sőt ezt a továbbiakban is így tervezed. Nyilván előny, hogy nem kell a számlákkal foglalkozni, ha tisztán gazdasági szempontból nézzük. De a szüleiteknek meddig lesz kedve ezt finanszírozni?
2014. aug. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
25%

Teljesen normális, az meg hogy később hogy gondolod az idő majd elönti.

Én pl szülőként elégé szégyellném ha gyerekem amit tehetné lelépne otthonról mert az mást nem jelentene csak azt hogy csődöt mondtunk szülőként.

2014. aug. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
78%

Ha nektek jó akkor nincs gond.

Azt meg sz@rd le h más mint mond.

2014. aug. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!