Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerelmem vagy a családom?

Szerelmem vagy a családom?

Figyelt kérdés

Abba a helyzetbe kerültem, hogy a szüleim fizikailag, lelkileg bántalmaztak. A társam kimenekített otthonról. Lassan már két éve, hogy együtt vagyunk, a szüleimmel próbaltam ápolni a kapcsolatot, de valahogy nem működik, folyamatosan a párom és a szülei ellen akar fordítani (ami persze érthető), és azt szeretné, hogy haza menjek. A párom már ezt a feszült helyzetet nem bírja elviselni, és azt szeretné, hogyha haza mennék (és ott is maradnék), vagy van még egy választási lehetőség, hogy haza megyek és örökre elbúcsúzok a szüleimtől.. (család alapítás végett, mert ugye a nagyszülőnek joga van látni az unokát)

Köszönöm előre is a válaszokat!



2019. jan. 26. 19:40
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Kétszer is elolvastam ezt a katyvaszt, eskü nem értem...
2019. jan. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%

Én sem értem.

Kérlek fogalmazd újra a kérdést.

2019. jan. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Tehát a szüleid bántalmaztak, és kapcsolatot akarsz velük ápolni? De miért? Miért engeded, hogy a párod ellen fordítsanak??


Ne menj haza a szülőkhöz, ilyen emberekkel én még karácsonykor se akarnék találkozni.

2019. jan. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindig van választási lehetőség. Keress egy harmadikat.
2019. jan. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy jó pszichológus.


Lefordítom. Kérdezőt bántalmazták a szülei, lett egy párja akivel összeköltözött, de továbbra is puncsol a szülőknek. A párjának nem tetszik, hogy nyalizik a bántalmazóinak. Ultimátumot adott a kérdezőnek vagy vele marad és nem látogatja a szüleit, vagy költözzön vissza végleg hozzájuk.

2019. jan. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%
És vajon a szüleid miért ellenzik a kapcsolatod? Nem lehet, hogy van valami alapja?
2019. jan. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Te magad írod, hogy bántalmaznak. Minek mennél vissza oda? Inkább örülnél, hogy kimenekített valaki.


Én a helyedben két lehetőség közül választanék:


- szülőkkel kapcsolat megszakít, és boldogan éltek együtt

- egyikük sem, ha nem olyan jó a kapcsolatod


Az nemt tartozik a jó megoldások közé, hogy futkosol a bántalmazó szüleid után.

2019. jan. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
83%

Ahogy kivettem, a párjának nem szimplán az nem tetszik, hogy tovább puncsol a szüleinek, hanem azért is elege lehet a kérdező szüleiből, mert állandóan kavarják a szart, és ellene fordítják a kérdezőt.


Sok hasonló élettörténetet hallottam már, a tábabb családban is van hasonló. Konkrétan egy csaj belemenekült egy házasságba, hogy a szigorú apjától megszabaduljon. Idővel pedig el is vált, talán nem is volt bele igazán szerelmes, csak a biztonságra, az otthonra, szabadságra vágyott, de annak csak az illúzióját kapta meg. Ezeknek bennünk kell megszületnie, és ezekkel együtt kell menni egy házasságba szerintem. Különben folyton olyasmit várunk el a másiktól, amit nem biztos, hogy tud teljesíteni.


Szóval megértem én, hogy kéró, meg kaja, stb. még azt is, hogy szükségetek van egymásra, pontosabban valamire, amit egymástól véltek megkapni, csak...Nem véletlenül jó az, ha az ember egy ideig önállóan él, és nem cseberből vederbe lép szülőtől egy házasságba, amennyiben nem egészséges szülő-gyerek kapcsolat volt.


Csak mert tudatalattiban mindkettőtökben ott lesz ez, és nyomasztani fog benneteket.

2019. jan. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen ez a kapcsolat már alapból úgy indult, hogy a szüleim nem szerették volna, hogy talalkozgassunk, randizzunk, mert ugye ő itt Magyarországon él, én meg felvidéken.
2019. jan. 26. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!