Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit érdemesebb a mai világban?...

Mit érdemesebb a mai világban? Lakás hitellel vagy albérlet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Budapesten szeretnék lakást venni, de nincs hozzá elég pénzem, hogy ne a 8. Kerületben kelljen venni.

15m forint önerőm van. Érdemes emellé hitelt felvenni,vagy inkább még gyűjtsek és várjam, hogy lentebb mennek az árak?



2019. jan. 30. 19:32
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
88%

Hosszutavra, es foleg ha nem valtod evente a munkahelyed akkor hitel.

Ha a melo tamogatja az alberleted, akkor rovid/kozepes idore az alberlet is megteszi.

Lennebb nem sokat fog menni, annyi ido alatt a penz erteke is csokken.

2019. jan. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha 15M Ft önerőd, és határozatlan idejű munkaszerződésed egy normális munkahelyen, akkor lakás hitellel!

Egy jó tanács: amikor hitelt vettem fel, feltétel volt az is, hogy legalább egy éve ott dolgozom. Ha te még nem, akkor ezt érdemes kivárni.

2019. jan. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk hitel van. Inkább saját házra fizetem, mint más zsebébe olyan lakásra, ahol tulajdonképpen semmi jogom sincs. Pest aglomerációjában lakunk és egyrészt házban, ami nekem számít, az árak sem olyan vadak, mint a fővárosban és hamar bent vagyunk. Kocsival meg pláne.
2019. jan. 31. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
73%

Hitel, de várj még vele.


Nagyon sok piacelemző oldalon olvasni, hogy megint ott tartunk, ahol az előző válság előtt, szóval kb. 2-3 éven belül újabb válság jön, bedőlnek újra a hitelek, a CSOK-osok is, így az ingatlanárak is esni fognak.


Addig is tudsz még gyűjteni.

2019. jan. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

Én belevágnék egy hitelbe, ha van normális állásom. Az idei évre is 5% körüli emelkedést prognosztizálnak.


Én vennék egy 2 szobás lakást egy jobb kerületben. Ehhez 10 millió hitelre van szükséged nagyjából. A hitelt 20 évre venném fel, hogy alacsony legyen a havi törlesztő, amit 10 évre fixálnék is. Tehát, 10 évig ugyanannyi a törlesztőd bármi történik is a kamatokkal. Ezalatt a 10 év alatt szépen előtörlesztenék, majd kifizetném a félretett pénzemből, bónuszokból vagy 1 szoba kiadásából. Ha bajba kerülnék és nem lenne, aki segítsen átmenetileg például munkanélküliség idején, akkor kötnék szépen egy biztosítást is, hogy fél évig fizetik helyettem a hitelem, ha beteg lennék vagy munkanélküli. Így minimalizálhatod a kockázatokat is.


Várni persze lehet, de nem biztos, hogy megéri. Több ismerősünk is van, akinek majdnem megvolt egy lakás ára, kb. 2-3 millió hiányzott, de félt a hiteltől, így várta, hogy lemenjenek az árak. Azóta kb. dupla annyiba kerül egy lakás ugyanott. Esélye sincs a vásárlásra.

2019. jan. 31. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
60%

#24: te rohadt okos lehetsz. A CSOK-os hiteleken mi dől be? Fix 3-4% kamatozásúak, fix összeget fizetnek a hitel végéig. Milyen hitelek dőltek be a válság idején? A svájci frankos hitelekre gondolsz? Az egyáltalán nem csak a válság miatt volt. Svájci frankos hitelt meg már manapság senki nem vesz fel... A lakás/ház árak pedig csökkenni már nem fognak, maximum egy szinten megállni és stagnálni. Nyilván időről időre a fizetések nőnek majd és olcsóbbnak tűnhetnek az ingatlan árak (ha egy ideig stagnálnak), de ennyi. Inkább ne szóltál volna semmit.

Kérdezőnek: ennyi önerővel butaság lenne albérletbe menni.

2019. jan. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
85%

A CSOK-os hitel attól tud bedőlni, hogy elválnak a házastársak, gondolom, hogy az előző erre értette.


Amúgy nekem úgy rémlik, hogy csak a növekedés mértékének csökkenését prognosztizálták, de annyi ilyen tanulmány jelenik meg, hogy semmit nem lehet biztosan tudni.

2019. jan. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
55%
Ha van 15 millió önerőd, itt Budapesten is tudsz venni egy másfél-két szobás lakást. Szerintem ez elég jó start.
2019. febr. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!