Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Városban (BP) vagy vidéken...

Városban (BP) vagy vidéken (falus, kisváros) érdemesebb élni?

Figyelt kérdés

Hol olcsóbb a megélhetés? Hol jövünk ki jobban a fizetésünkből.

A fővárosban drágább az albérlet, de pl a élelmiszer már nem biztos,mert van bőven konkurencia. (mondjuk mindenben nagyobb a konkurencia. )

van olyan falu ahol többe kerül a boltban az éltek, mint a megyeszékhelyen bárhol.

Ott az utazás, a kert.Ha már csapról kell locsolni,megvenni a permetszereket,etetni az állatok,takarmányt venni + munkaóra, lehet olcsóbb megvenni a zöldséget és a húst , mint dolgozni az előállításával.

Szóval ha pro és kontra számolunk hol jövünk ki jobban a fizetésekből? Ami azért a fővárosban (vagy a nyugati szélen) lényegesen több. Vidéke kevesebb a fizetés, a fővárosban sokkal több, de az árak,szolgáltatások közötti különbség ami hol itt hol ott olcsóbb kiegyenlíti egymást?

elképzelhető,hogy a fővárosban jobban járunk a pénz akarunk félretenni?

Mert egy időben nagyon a vidéket dicsérték,hogy ott olcsóbb az élet.



2018. jan. 27. 10:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Jó, mindenki emlegeti a kertet; addig amíg ki nem kell menni kapálni.

Amúgy szerintem a legjobb a Pest mellett élni és bejarni dolgoni.

Vidéken nincs munka; Pest meg zajos.

2018. jan. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Győr kertvárosában a legjobb élni! :)
2018. jan. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nézd meg az árakat!!! A piac se nem elfogult se nem PC
2018. jan. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
...Ingatlanárakra gondoltam persze
2018. jan. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A kertkapálósnak üzenem, hogy az évenkénti 2 gyomírtáson kívül semmi dolga nincs az embernek.

Saját használatra egy pár sor zöldséget, meg sárgarépát maximum hobbiból érdemes veteményezni.


Falusi vagyok, 3500m2-es kerttel, aminek az 1/3-a szőlő (ki lesz vágva), a maradék 2/3-a pedig majdnem üres (gallyak egy kupacban) és tyúktrágya egy másik kisebb kupacban. Megyek, ki is hordom a tyúkolból, már sok van alattuk.

2018. jan. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Élni mindenhol érdemes. Hogy hol jobb, az nézőpont kérdése. Én pl ÉLNI valóban csak vidéken tudok, míg LAKNI bárhol. De pl munkámból kifolyólag egyszer egy kislétszámú faluban laktam. 17 év körüli srácot láttam horgászni, aki sem anyjára, sem az apjára nem hasonlított, annál inkább viszont egy velük nagyjából egykorú másik fickóra. No most az anyának nyilván jobb lenne Bp, mert ott még talán elmismásolhatja a félrekefélést, és hivatkozhat az ősökre való visszaütésre, de ilyen kis létszám mellett nagyon szembetűnő a dolog.
2018. jan. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nagyon nem szeretem Budapestet.

A belváros zsúfolt, iszonyatos tömegnyomorral, kevés fával, parkkal. Kijjebb, tehát a Hungária körúthoz közeledve pedig már kevesebb a bolt, a kisbolt, kajálda és pékség, ami van pedig rossz ár/érték aránnyal, rossz nyitvatartással.

A munkahelyem környéke kb zöldövezet, annyi a fa, de rengeteg lassú villamossal és borzalmasan rossz infrastrukturával (és tele romákkal rosszarcúakkal, alkoholistákkal, hajléktalanokkal, kosszal és mocsokkal).


Van rálátásom községekre is, jobb vagy ugyanolyan a boltokkal való ellátottság, mint ahol lakom vagy pláne a munkahelyem környékén, ahol kisbolt sincs.


Amúgy a végzettségeimmel pont kisebb városokban van munka, tehát lehet tiplizhetek innen.

2018. febr. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Eddig faluban éltem, majdnem egy éve felköltöztünk Budapestre, szóval ez nekem egy elég szélsőséges változás.

Igazából, hogy hol érdemes élni, azt a személyiségedben találod meg. Valaki a nyüzsgést szereti, a veszélyt, ha zajlik az élet. Valaki viszont a nyugodtabb élet híve, aki szereti, ha lassan telik az idő, élvezi a természetet, a tiszta levegőt.

Azt is ki kell emelni, hogy nem csak faluhelyek és Budapest van! Vannak kisebb városok és nagyobb falvak is.

Én mindig a középútra törekszem, úgyhogy egy kis városban élnék szívesen.

Előnyök és hátrányok:

Nagyváros: előny: előny az, hogy minden jóval közelebb van, csak gondolsz egyet és kimész a plázába, boltba, ha hivatalos ügyed van pikk-pakk elintézed, akár este 11-kor is rendelhetsz pizzát, közelben van az egészség ellátás is, nem kell utazgatnod, ha valami baj van.

hátrány: iszonyatos a levegő,bunkóbbak az emberek, rohannak ha kell ha nem, folyton rettegheszt attól, hogy mikor üt el egy idióta vagy mikor köt beléd az utcán valaki, akár fényes nappal is. Ha kertes házban laksz az jobb, de ha háztömbben, az szörnyű, hallod a szomszédok minden lépését és ugyanaz az helyzet, mint az utcán: több száz ember közül, ki tudja kivel futsz össze a lépcsőházban vagy a liftben.


Falu: előnyök: tiszta levegő, sok helyen nyugodtan kimész este 11-kor sétálni, mert kevesebb az esélye, hogy beléd kötnek ( persze vannak faluhelyek, ahol ez nem így van), tarthatsz állatot, olyat és annyit, amennyit csak akarsz, van saját kerted,ahova kiülhetsz és élvezheted a természetet, a friss levegőt, ültethetsz növényeket, és veteményest, ez azért is jó, mert 1. spórolsz vele, 2. egészségesebb étel kerül az asztalodra 3.a rendszeres kapálástól jó formában lehetsz 😉, sokszor mindenki ismer mindenkit és jó kapcsolatokat ápolhatsz


hátrány: a mindenki ismer mindenkit lehet hátrány is: van az a poén hogy "nincs bajom a faluhelyekkel, de, ha az egyik végén fingok a másik végén már az megy, hogy beszartam" 😂 , utaznod kell, ha el akarsz intézni hivatalos ügyet, ha nagyobb bevásárlást akarsz tartani (mert ugye 2-3 bolt nem biztos h elég, nincs is akkora választék ráadásul drágább) ruhabolt is, ha van ugyanez a helyzet.

Nagyjából ennyi: 17/L

2018. márc. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!