Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan pihenjem ki magam, ha...

Hogyan pihenjem ki magam, ha a családom hétvégén se hagy aludni?

Figyelt kérdés

Most kezdtem dolgozni decemberben, 5kor kelek minden áldott hétköznap. Még nem szoktam hozzá teljes mértékben, hétvégére hulla leszek. Ilyenkor nagyon jó lenne elaludni 10-délig, de 8kor már arra kelek, hogy a szüleim vagy a kisebb iskolás testvéreim erős hangon beszélnek.

Azt mondták, hogy ha erre felébredek, akkor rossz az alvókám. Hát nem, mert mikor nem voltak itthon, 11ig nem ébredtem fel, jól is esett.

Mit tegyek velük? Anyukám is ha éjszakás, ki van merülve és kéri, hogy másnap ne legyünk hangosak, akkor én be is tartom.

Még egy kis ideig nem szeretnél albérletbe menni, mert próbálok összekaparni x összeget.

24 éves vagyok.


2019. febr. 2. 09:53
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
74%

Szia! Elég szomorú, hogy nincsenek rád tekintettel.

Én is dolgoztam 3 hónapot éjszakásban(is.). Bár volt belőle morgás, hogy nagyon csendben kell lenniük, hogy tudjak aludni, de ez csak először volt, mert furcsa volt nekik a hirtelen életmódváltás. De utána egy rossz szó nem volt ebből. Próbálj meg velük szépen beszélni, hogy szeretnél pihenni és nekik sem esne jól, ha fordított esetben hangoskodnának. Fontos a kompromisszum:).

2019. febr. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
34%
Tehát minimum 4 embernek kellene lábujjhegyen járnia azért, hogy te 10ig, délig alhass. Értem.
2019. febr. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Nem kéne lábujjhegyen járniuk, de nyilván ne úgy beszélni LENT a konyhában, hogy idefent hallom.
2019. febr. 2. 10:13
 4/29 anonim ***** válasza:
37%

Le kell ülni, meg kell beszélni és kompromisszumot kell kötni. A hétvége az nekik is hétvége, tehát csak azért mert elkezdtél dolgozni még nem kell, hogy az egész család a lábad előtt csússzon, hogy mit óhajt a kisasszony és ha úgy tetszik, akkor ők egész hévégén nem tudnak megmozdulni, mert őfelsége alukál.

Megbeszéltek egy időpontot, mondjuk szombat reggel 9 óra, vasárnap reggel 10 óra, amíg legyenek kedvesek tekintettel lenni rád. A délig alvás 24 éves felnőttnél nálam is nonszensz. Használj füldugót ha ennél többet akarsz.

Az éjszakás műszak pedig más kategória, így teljesen felesleges felemlegetned anyukád példáját.

2019. febr. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
54%

Tök igazad van..

Senkinek sem esne jól, ha csattognának alatta/ Felette.

Ha anyud éjszakás, pont neki kellene megérteni ezt. Vele beszélj először erről, hogy egy kicsit legyenek rád is tekintettel. Elvégre egy család vagytok.

Első voltam.

2019. febr. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
52%

Kerdezo, te mar 6 evvel tullepted a korhatart, ami az elkoltozest illeti- a gyik-s valaszolok szerint! :D milyen valaszokra szamitottal???

Tanacsolom h vegyel fuldogot.

2019. febr. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
89%
Én is rossz alvó vagyok, ezért füldugóval alszom. A probléma megszűnt. Neked még csak hétvégén kellene hasznalnod, nem mindennap mint nekem
2019. febr. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
59%

Amúgy a délig alvás lehet, hogy kicsit erős. Én sosem tudtam. Pedig én is melózom, gyakran hétvégén is a kereskedelemben.

Délelőttös héten 6- fél 3, délutános fél1-9, vagy 2-10. És bármennyire ki voltam merülve, nem tudtam 8-9 nél tovább aludni. Bár nem hiszem, hogy szóltak volna, de nem is akartam egész nap fetrengeni. Jó neked,ennyit tudsz aludni:D.

(Nem irigység, ne érts félre.)

Pedig egész nap ládákat pakolni, raklapokat húzkodni az 50 pár kilómmal, nem volt kellemes és elég fárasztó.

Na, de próbálj velük beszélni. A 9-10 óra szerintem tök korrekt. Vagy felkelsz 9 körül, segítesz kicsit anyudnak, délután meg alszol ha tudsz egy órát. Na?

2019. febr. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
64%
Ennyire ne legyél már életképtelen.. Füldugó. Nehogy már négy másik kussoljon mert te hisztizel a beszélgetés miatt... Fel se merült hogy azért mert nyápic vagy, még te is alkalmazkodhatnál a többiekhez mi?
2019. febr. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
51%
Hat, én héti hat napon keresztül hajnali 3kor kelek, vasárnap meg 7kor. Nem kell fel napot aludni, bakker, nem csecsemő vagy
2019. febr. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!