Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy nő olyan helyzetben...

Ha egy nő olyan helyzetben válik el a férjétől, amikor a férj (leszázalékolt) ápolásra szorul, van-e kötelezettsége a már elvált nőnek a volt férjjel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Nem a jelenlegi állapota miatt vált el, csak mostanra tudta elszánni magát (pl. 20 éve nem volt köztük testi kapcsolat, és a volt férj több mint 30 éve csak élősködött a nőn és kihasználta). Nehéz egy nőnek (gyerekek, lakhatás) kiszakadni egy házasságból. Most, hogy a gyerekek kirepültek (egyenesben) - jött meg a a lehetőség - bár a ház még mindig összetart (a válás ellenére, mert egyik fél sem tudja kifizetni a másikat, a férfi pedig nem akarja eladni a házat, neki így nagyon kényelmes, mert a nő még a válás után is főz rá és ellátja amivel kell.

Mindig is a nő keresett jobban, mert kénytelen volt másodállásokat vállalni, mivel a férfi (több, mint 30 éve, miután kirúgták egy jó állásából alkohol miatt) nem nagyon törte magát, hogy helyt álljon az életben (úgyis, mint pénzkereső családfő) - az utóbbi 30 évben összeszámolható 95 hónap (az nagyjából 8 év), amikor 1 fillért nem keresett, de, jellemzően, ha éppen dolgozott is valahol - vagy kapott valamilyen segélyt éppen, az valami nagyon kevés volt. És nem eü okokból nem dolgozott - egyszerűen kihasználta azt, hogy az asszony nagyon hajtós, szorgalmas... (persze, kénytelen is volt, hogy megéljenek). A férfi hamar rájött arra, hogy "megy ez így is" - aztán nem erőltette magát...közben még nem is bánt jól a nővel.


2019. febr. 2. 12:03
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Sok mindennel egyet tudok érteni - mert részben magam is úgy gondolom - pláne, hogy nem rólam van szó, hanem a barátnőmről (vagyis az élettársam lenne, de én nem megyek oda abba a házba, ahol minden közös a volt férjjel, kivéve a szobájuk. Ő pedig nem jön hozzám (úgy folyamatosan lakni, csak közben-közben van itt) - mert nem akar mindent otthagyni, amiért megdolgozott - és a munkája révén kötődik is a falujához).

Sex azért nem volt közöttük több, mint 20 éve, mert a férfi durván bánt vele - így ő nem "adta oda" magát (elmondása szerint. Ami, persze nyilván újabb feszültségeket szült.

Valójában én sem értem a barátnőmet - megnézhetné a volt férj, hogy mit kap tőlem, ha én lennék a barátnőm helyében. Most már én is kicsit kétkedve fogadom mindazt, amit a barátnőm nekem "előadott" a helyzetükről, mert valahogy nagyon sántít. Tudom, vannak bizonyos kényszerek - de, ha világ életében nagyon szemét volt hozzá, és anyagilag csak kihasználta őt - hát...tudja, mikor járnék én be hozzá minden nap begyújtani a kályhájába - mert ő maga is megtehetné, még, ha nem tud "olyan jól" menni is.

#10 - nek: elváltak nemrég, a férfi eljár valamilyen rehabilitációs (vagy milyen) munkára hetente 5 nap, kap is érte valami kis pénzt...hozzájárul a költségeihez...csak a barátnőm attól tart, ha eljönne, kérné a férfi az eltartást.És, mint fentebb írtam, a nő kötődik a házhoz, mert ő dolgozott meg érte, benne van az egész élete.

2019. febr. 5. 01:03
 12/13 anonim ***** válasza:

" a volt férj több mint 30 éve csak élősködött a nőn és kihasználta"


Ezt ugye te sem hiszed el, hogy valaki 30 évig együtt van azt őt "kihasználóval"?!

Ez úgy sántít, ahogyan van.


Én meghallgatnám az exférj ill. a szomszédaik véleményét is.

2019. febr. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Bizony, szerintem is jó lenne valahogy szerét ejtenem
2019. febr. 5. 19:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!