Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon szeretnék segíteni a...

Nagyon szeretnék segíteni a férjemnek, mivel nem rég halt meg az öccse, de nem tudom, hogy mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az öccse leukémiában halt meg 2 hónapja, és úgy láttam, hogy lassan kezdi elfogadni, de egyik éjjel arra kelltem, hogy sír. Azt mondta, hogy nagyon hiányzik neki. Nagyon elszomorít, mivel a fájdalmát én nem tudom átérezni (nem volt kapcsolatom nagyon az öccsével) de teljesen megértem, és szeretnék rajta könnyíteni. Tudom, hogy ezt nem lehet siettetni és nem is akarom, inkább az a kérdésem, hogy én hogyan tudnék segíteni. Átvirrasztom vele az éjszakát és ott vagyok neki, de mit tehetnék még. Annyira rossz szomorúnak látni, sőt megtörtnek. Nagyon, nagyon szeretném valahogy jobban támogatni.

2018. nov. 19. 22:41
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Illetve, mit tegyek, hogy meg élje a mostani mindenbapokat. Elég sok minden elszalad így mellette, amit szerintem később bánni fog.
2018. nov. 19. 22:54
 2/24 anonim ***** válasza:
71%
Mi nem ismerjük a férjed. Ha olyan típus, akkor beszélgess vele erről! Ha viszont amolyan, akkor lehet, hogy jobb, ha békén hagyod. Ha nagyon gáz a helyzet, akkor meg kellene fontolni, hogy szakemberhez forduljon.
2018. nov. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
41%
Nagyon jól csinálod, amit csinálsz.Próbálj meg programokat szervezni - szinház, opera, vacsora, gyógyfürdő.
2018. nov. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Terhes vagyok, ráadásul veszélyeztett így elégé le vagyok korlátozva. De a programok jó ötletnek tűnik.
2018. nov. 19. 23:05
 5/24 anonim ***** válasza:
79%

A programok oké, de hogy átvirrasztod vele az éjszakát, meg nem hagysz neki egy percet sem, hogy magában legyen és gyászoljon, az nem oké.

Kb. olyan, mintha megakarnád tiltani neki, hogy az öccsére gondoljon. A 2 hónap még nem sok, friss még a dolog, biztos később jobb lesz és megszokja, hogy nincs. De állandóan a nyakán lógni, nehogy kiereszthessen nyugodtan egy könnycseppet...?!


Amúgy van ez a dolog, a fekete gyászruha.... Tudtad, hogy azt nem azért volt szokás anno hordani, hogy boldog-boldogtalan tudja, hogy az illető gyászol, hanem azért hogy épp ezekben az időkben legyen mindenki megértő vele, ne zaklassa, hagyja gyászolni....


Persze most mondhatják neked, vidd el a Dumaszínházba, hogy nevessen egy jót, de attól azzal semmit nem oldasz meg, sőt.... Ha a halottat feltámasztani nem tudod, akkor érted....

2018. nov. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
25%
Illetve, mit tegyek, hogy meg élje a mostani mindenbapokat.. Meghalt testvére,talán hagyhatod h meggyászolja,sajnos a terhes hormon az agyadra mehetett és megfojtod közben. Minden terhes nő önző lesz?
2018. nov. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
81%

Adj neki időt, főleg ha szoros volt a kapcsolatuk. Nyugodtan sírja ki magát, persze éreztesd hogy vele vagy, de ne lógj rajta 0-24-ben.

Szakember bevonása is segíthet.

Remélhetőleg, ha megszületik a baba, akkor sikerül elterelni a gondolatait.

2018. nov. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
97%
A gyász magányos dolog. Hiába próbálsz valakit vigasztalni, felesleges, "osztozni" valakivel a gyászában meg végképp nem lehet, nem torta az. Csak legyél neki ott, ennyit tudsz tenni
2018. nov. 20. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
En ot kerdeznem meg, hogy neki hogy a legjobb: ha kicsit egyedul hagyod , vagy ha mindig ott vagy neki. Programokat nem szerveznek, ez nem az az ido.
2018. nov. 20. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

nagyon friss még, és 2 hónaposan ez érthető!!!

általában minimum 1 év szükséges ahhoz h vki legalább egy rezignáltsági szintet elérjen, és még sokkalk több, hogy elfogadja.

nem lehet siettetni, sajnos ezen át kell esnie, elkerülni se lehet. a programszervezés nem oké, ezt a szakaszt át kell élnie. ha most nem engeded neki, lehet h látszatra elfojtja, de később bukan fel más formákban. azaz azt mondoma legjobb, ha nem teszel semmit, csak vele vagy és megérted.

2018. nov. 20. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!