Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány éves kortól lehet egyedül...

Hány éves kortól lehet egyedül hagyni 2-3 hónapra vagy akár többre is kiskorút aki tud magáért felelni?

Figyelt kérdés
Külföldön dolgozom és a 16 éves lányom egyedül van otthon. Blokkba lakunk. Ez miatt elveheti tőlem a gyámügy? Nagyon fontos lenne, válaszokat előre is köszönöm

2019. febr. 3. 01:39
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
41%
16 ot simán,nem kell fogyatékosra nevelni akkor nem lesz baj.. De ma gyógyosokat nevelnek sajnos akik 14 évesen egy kenyeret nem tudnak megkenni mert anyuka majd megkeni..
2019. febr. 3. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem nem veheti el, sokan élnek így. De azért jó lenne egy rokon, akihez fordulni tud, és akivel kapcsolatot tart minden nap.
2019. febr. 3. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
86%

Ha elég talpraesett egyedül maradgat, de ha van egy jóakaród, akkor rátok szállhat ez miatt a gyámügy.

Egyébként mi az a blokkba lakunk?

2019. febr. 3. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
92%

Blokk, gondolom panel lenne.


Amúgy ha tud vészhelyzetben kihez fordulni talán. Ha beteg, ki látja el? Ha valami vis maior lesz a lakásban, tud e intézkedni? Ezer meg ezer aggály.

De nagyon félnék, félteném. Nem vagy otthon, nem látod, mi történik vele.


Gondolom, így anyagilag jól jártok, de nem pótolja az időt, amit nem töltötök együtt.

2019. febr. 3. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Persze, szomszédokkal jó viszonyban vagyunk, ha gond van hozzájuk nyugodtan mehet. Én nekem is mindig elmond mindent, amúgy is napközben suli csak este van otthon.Csak elvált vagyok és félek, esetleg a volt férjem szülei nem jelentenek-e föl.
2019. febr. 3. 07:33
 6/24 Karena26 ***** válasza:
32%

Nyugodj meg, nem veheti el tőled a gyámügy! A törvény is úgy szól, hogy 16 éves koráig vagy köteles otthon maradni a gyerekeddel, és ápolni, ha beteg. 16 fölött már nem tanköteles, és munkát is vállalhat, sőt, szülői engedéllyel házasságot is köthet.

Arról meg nem kell tudnia másnak, hogy te hosszabb távra külföldre mentél, a gyereket meg otthon hagytad (főleg nem a rosszakaróidnak).

Ha a lányod teljesen önellátó, felelősségteljes gondolkodású, tud magára vigyázni és céltudatos a jövőjét, tanulmányait illetően, és nem forog rossz társaságban, nincsenek iskolakerülő, laza erkölcsű barátai, egyáltalán nem jár éjszakai szórakozóhelyre, akkor nyugodt szívvel otthon hagyhatod hónapokra, persze napi telefonos vagy videótelefonos kapcsolattartással.

De ha a fent felsoroltak közül van valami, ami nem stimmel, a helyedben nem kockáztatnám a gyerekem életét és jövőjét, sem a magamét, mert még fiatalkorú, és neked büntetőjogi felelősséged van a dolgait illetően, és ha őt bármi baj éri, gondatlanság miatt börtönbe is kerülhetsz, a nagykorúságáig.

2019. febr. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
92%
Ha valami baja lesz akkor viszont elővesznek.
2019. febr. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
96%
Elvileg lehet egyedül, de kell valaki, aki vészhelyzetben a felügyeleti jogot gyakorolja - pl. baleset esetén az orvosi kezelésekbe beleegyezik a nevedben vagy hasonló, mert egy 16 éves jogilag még gyerek, nincs döntési joga sok területen.
2019. febr. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
83%

5: Én baj nélkül is gondolom, hogy érzelmileg fontos lenne neki, hogy valaki minden nap gondoskodjon róla 1-2 órát. Ha babyszitter, akkor az, de kellene valaki fix.

Az apja vagy a nagyszülei is lehetnének azok.

2019. febr. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
23%
Engem már 9 évesen is hagytak otthon egyedül. Nem lesz baja.
2019. febr. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!