Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Születése óta (3 éve) egyedül...

Születése óta (3 éve) egyedül nevelem gyermekem és megjelent a biológiai apja pert indított hogy bekerüljön az anyakönyvi kivonatába, illetve hogy a nevére vehesse. Eggyiket sem szeretném tehetek ellene valamit?

Figyelt kérdés
Holnap megyek a gyámügyre, de ma kaptam a levelet és eléggé meg vagyok ilyedve, nem szeretném ha bárhol is szerepelne a neve és a gyermekemet sem szeretném az ő vezetéknevén hívni.
2019. jan. 29. 18:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Az apaság elismertetésére kötelezhetnek, de a gyerek nevét nem változtatják meg ilyen indokkal.

Viszont ha hivatalosan az apja lesz, attól kezdve köteles gyerektartást fizetni.

2019. jan. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

A neve az marad. Ha majd nagyobb lesz, akkor dönthet arról, hogy szeretné-e az apja nevét vagy sem.


Ha ennyire be van indulva az apuka, akkor fizesse is ki az elmaradt 3 évi gyerektartást (ha eddig nem fizetett semmit).

2019. jan. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
37%
Pasiknak csak jogaik vannak kötelesség semmi.. Tök cuki lesz mikor magához édesgeti a gyereket aztán megint szónélkül lelép évekre..
2019. jan. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
Szólj neki hogyha ezt akarja akkor bizony a 3 ėvi elmaradt gyerektartåst is fizesd ki ,illetve havonta fizetni fog gyerektartåst is .így jår nem fog tetszeni neki biztos.
2019. jan. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Karena26 ***** válasza:
58%
Ha te nem ismered el magadtól, hogy biztos, hogy ő az apa, akkor marad a genetikai vizsgálat, ami neki nagyon sok pénzébe fog kerülni...
2019. jan. 30. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, részben megnyugottam, már úton vagyok hogy utánajárjak az ügynek.
2019. jan. 30. 07:48
 7/11 anonim ***** válasza:
89%

"Karena26 nevű felhasználó válasza:


Ha te nem ismered el magadtól, hogy biztos, hogy ő az apa, akkor marad a genetikai vizsgálat, ami neki nagyon sok pénzébe fog kerülni..."


Nagyon el vagy tévedve!!!!

Ha a férfi ragaszkodik a genetikai vizsgálathoz, akkor az fizet, akinek nincs igaza - ha nem ö az apa, akkor ö, ha meg igen, akkor a kérdezö. És neki sem lesz olcsó mulatság!

Ha jól értem, ténylegesen ö a gyerek apja, ezért ilyenbe nem szabad belemenni a kérdezönek, mert csak rosszul járhat.

2019. jan. 30. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%

A nevét nem változtathatja meg a gyereknek, mert az ellentétes a gyerek érdekével, törést okoz egy embernek, ha egyszer csak másképp akarnák hívni, mint eddig.

Viszont az anyakönyvbe bekerülésnél is a gyerek érdekét nézve nem az a jó, ami a Te érdeked, mert mindenkinek JOGA VAN a saját származásához és annak tisztázásához, tehát a gyermeknek az a jó, ha a valódi apja szerepel az anyakönyvben apaként.

Ennyit a jogelvekről.

A konkrét szabályt viszont nem tudom, azt hiszem, valami változás van, amikor a gyermek betölti a 3. életévét. Meg kell kérdezd a Gyámügyet.

2019. febr. 3. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kérdező mi ujsag veletek, mi lett az ügy vége?
2019. máj. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Beiradtam az anyakönyvi kivonatba, de a neve maradt az enyémen arra senki sem kötelezhet hogy megváltoztassam.
2019. aug. 17. 14:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!