Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kérnétek gyerektartást? Ha...

Kérnétek gyerektartást? Ha igen mennyit?

Figyelt kérdés
A családomtól hónapok óta azt hallgatom hogy kérjek gyerektartást az extől. Meg hogy igenis az apa is vegye ki az anyagi részét a gyereknevelésből. Én nem akartam ezzel foglalkozni főleg hogy nem igazán törődik a gyerekkel. Meglehet büszkeségből sem akarok pénzt. Azt mondják ne erre gondoljak hanem a gyerekre mert később sokba lesz..gondoltam jó kérek egy 10est havonta majd jöttek hogy mekkora hülye vagyok kérjek vagy 40et.
2019. febr. 3. 12:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Az a gyereknek jár. Ne akarj neki rosszat. Szal kėrj. Ha keveset ad állapítsâk meg mennyi jár.
2019. febr. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%

Te érzed. Ha nincs rá szükséged, ne kérd. Ha nem tart igényt az apaságra (ezek szerint nem), akkor én nem kérném. Másrészt, az övé is a gyerek, nem csak a tied, szóval...

Én a helyedben kérnék, és egy számlára tenném félre a gyereknek. Ha nagy lesz, nagyon örülni fog egy kis kezdőtőkének.

2019. febr. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Jó ötlet az amit az utolsó írt. Tedd félre neki és akkor az érzés sincs meg hogy nem tudod egyedül megcsinálni
2019. febr. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz, hogy gyerektartást "kérjél",ajánlatos bírósághoz fordulni. Ott pedig ők fogják meghatározni, mennyit kell fizetnie az apának. Hasznosabb, ha jövedelemből levonást kér az ember.

Az --adjál havonta ennyit- adok havonta ennyit- megegyezés mindig bizonytalan.

2019. febr. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
98%
Az nem neked jár kérdező, hanem a gyereknek. Miért vennél el tőle valamit amihez joga van? Lehet hogy MOST nincs rá szükséged. De a gyerekednek még lehet, akár akkor mikor elindulna az életben.
2019. febr. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
97%
Az a gyereknek jar es tenyleg felre rakhatod kesobbre ami majd jol fog jonni. Ha ti nem tudtok megallapodni vagy apuka nem hajlando belemenni akkor fordulj a birosaghoz, de akkor apuka talan tobbet fog fizetni mintha megegyeznetek. A birosag a fizetese egy bizonyos %-at allapitja meg. Kerd nyugodtan, ha mar volt pofaja megcsinalni es otthagyni,nem torodni akkor legyen ehhez is esze hogy fizesse.
2019. febr. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Általában az apa nettó fizetésenek a 20%-at szokták megállapítani, mint gyermektartást, remélem ez az info segít belőni az esetekben jogosan járó összeg nagyságát.
2019. febr. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
56%
A kérdezőtől kapott hézagos információk alapján még az is feltételezhető, hogy hivatalosan sincs dokumentálva, hogy ki a gyerek apja. Ha meg a "büszkeség" fogalom is bele van keverve a dologba, akkor itt valami nagyon hamis, élettől, realitástól, jogtól való elszakítottság tűnik elő egy gyermekded lelkületnél megragadt személy részéről.
2019. febr. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
88%
Ééés.. megjött aki szegény, kihasznált apucit óhajtja pártolni.. Ja, nem a disznót aki cseszik minimálisan is gondoskodni a tulajdon gyerekéről.
2019. febr. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
8-as szerintem a kerdezo nem buta nyilvan tudja ki a gyermeke apja illetve nem tudjuk mikor hagyta oket ott vagy mennyi ideje xarja le, lehet hogy a megszuletesekor meg vele volt es elvolt ismerve hogy o az apa. Nyilvan nem egy jott menttol akar gyerektartast kerni
2019. febr. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!