Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kérnétek gyerektartást? Ha...

Kérnétek gyerektartást? Ha igen mennyit?

Figyelt kérdés
A családomtól hónapok óta azt hallgatom hogy kérjek gyerektartást az extől. Meg hogy igenis az apa is vegye ki az anyagi részét a gyereknevelésből. Én nem akartam ezzel foglalkozni főleg hogy nem igazán törődik a gyerekkel. Meglehet büszkeségből sem akarok pénzt. Azt mondják ne erre gondoljak hanem a gyerekre mert később sokba lesz..gondoltam jó kérek egy 10est havonta majd jöttek hogy mekkora hülye vagyok kérjek vagy 40et.
2019. febr. 3. 12:30
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nem te döntöd el. A bíróság.
2019. febr. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Jézusom tudom ki az apa sőt a néven van a gyerek. Utolsó Szóval akkor mindenképp bíróságra kell menni azt hittem mi megbeszéljük és max akkor kell ha nem megy bele. Havi 250keres szóval az a 10 esetleg 20 amit kérnék semmi főleg hogy az elmúlt másfél évben semmit nem költött a gyerekre. És fél éve mentünk szét
2019. febr. 3. 19:19
 13/15 A kérdező kommentje:
Én nem akarok bíróságra menni és egy rakat pénzt elkölteni ügyvédre meg perre.
2019. febr. 3. 19:21
 14/15 anonim ***** válasza:
Nem neked kell szégyellni a gyerektartast hanem az exnek hogy férfi létére nem képes hozzájárulni a gyereke életéhez! Igen is kérd azt a pénzt, ha jól állsz anyagilag nyugodtan leheteted a gyereknek később jól fog jönni!
2019. febr. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Gyerektartásért nem kell egy rakat pénzt elkölteni és ügyvéd sem kell hozzá.

Ha megegyeztek most, mit teszel, ha a papa úgy dönt valamikor, esze ágában sincs egy petákot sem fizetni? Vagy bármi okra hivatkozva lecsökkenti az összeget?

Amúgy , ha gyerektartási per van, bizony, a fizető apukának is pontosítják a jogait láthatásra, max nem él vele.

Egyszóval, ha nem akarsz gyerektartást, csak éppen a jóakaróid miatt lépnél, jól gondold át.

Egyébként a gyerektartás nem a gyereknek jár, hanem az őt nevelő szülőnek hozzájárulás a kiadásaihoz.

2019. febr. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!