Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mitt tegyek? Helyes lenne az...

Mitt tegyek? Helyes lenne az öngyílkossag?

Figyelt kérdés
Segítségre lenne szükségem. Tanácsokra. Támaszra. 17 éves lány vagyok. El követtem egy hatalamas hibát és ezért csak én vagyok a felelős. Meg érdemlem ami történik velem. Szenvedek. Az életem darabokra húllot. Hónapokal ez elött meg ismertem egy fiút akibe nagyon bele szerettem. És kb. 1 hete el szöktem otthonrol a barátomhoz. Nagyon meg bántottam a családomat és szégyent hoztam rájuk. Egy kicsit bánom amitt tettem. Nagyon hiányoznak. De már vissza nem mehetek, nem azért mert nem fogadnának vissza hanem azért mert már semmi nem lenne olyan mint régen, nem tudnék nézni senki szemébe, szégyent hoztam rájuk. Hülye voltam. El hamarkodot döntést hoztam. Szeretem a barátomat nagyon. De neki nem én vagyok az első, pl:olyan értelemben hogy ha van egy csokija azt ő eszi meg nem én és felőle éhen is halhatok. Csak a saját érdekét nézi. Segítsetek kérlek. Tanárcsra van szükségem. Nem okoskodo megbántó, bunkó megjegyzéseket akarok. Az ilyenek inkább figyelembe se vegyék ezt a bejegyzést.

2019. febr. 3. 18:55
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
95%
Hazamész, elmondod anyádéknak, hogy tudod,hogy hülye voltál, sajnalod a dolgot. Örülni fognak,hogy otthon vagy, majd szép lassan elfelejtik ezt a dolgot.
2019. febr. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Ezért lennél öngyilkos??? Hagyd ott azt a tahót, a szüleid meg nyilván nem fognak rád nagyon haragudni.
2019. febr. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
94%
Dehogy lenne helyes. Pár év múlva rájössz, hogy ez nem a világvége. Tedd amit az első válaszoló írt.
2019. febr. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
96%
Lehet hazatipegni gyorsba.
2019. febr. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

Eléjük állsz, elnomdod, hogy hibáztál, nekik volt igazuk, és ekkora pofon kellett, hogy rájöjj.

Ez még nem a világ vége, ettől nem kell öngyilkosnak lenned.

Pont úgy, ahogy elég felnőtt voltál a szökéshez, most legyél elég felnőtt, hogy beismerd nekik, hibáztál.

Mérgesek lesznek, ebben biztos vagyok. Talán büntetés is lesz, de később minden rendbe fog jönni.

Nem loptál, nem öltél embert, csak játszottad a felnőttet. Ez bocsánatos "bűn".

2019. febr. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

Jaj jaj jaj, ezt én is hányszor mondtam, amikor tini voltam és ugyanúgy nem hittem senkinek, mint most te sem fogod elhinni, hogy hagyd ott ezt a fiút és ne gondolj ilyen butaságokat, az életed kincs. Jönnek még nagyobb gondok is, hidd el, fél a fejjel.

25N

2019. febr. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
36%

A helyes az, hogy hazamész. Olvasd el a Bibliából a tékozló fiú történetét! Nem kell hozzá hívőnek lenned, mindenki számára hasznos.

Majd így folytatta: „Egy embernek volt két fia. 12A fiatalabbik egyszer így szólt apjához: Apám, add ki nekem az örökség rám eső részét! Erre szétosztotta köztük vagyonát. 13Nem sokkal ezután a fiatalabbik összeszedte mindenét és elment egy távoli országba. Ott léha életet élve eltékozolta vagyonát. 14Amikor már mindenét elpazarolta, az országban nagy éhínség támadt, s nélkülözni kezdett. 15Erre elment és elszegődött egy ottani gazdához. Az kiküldte a tanyájára a sertéseket őrizni. 16Örült volna, ha éhségét azzal az eledellel csillapíthatta volna, amit a sertések ettek, de még abból sem adtak neki. 17Ekkor magába szállt: Apám házában a sok napszámos bővelkedik kenyérben – mondta –, én meg éhen halok itt. 18Útra kelek, hazamegyek apámhoz és megvallom: Apám, vétkeztem az ég ellen és teellened. 19Arra, hogy fiadnak nevezz, már nem vagyok méltó, csak béreseid közé fogadj be. 20Csakugyan útra kelt és visszatért apjához. Apja már messziről meglátta és megesett rajta a szíve. Eléje sietett, a nyakába borult és megcsókolta. (Lk 15,11-20)

2019. febr. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszokat. De nem tudom itt hagyni ha itt hagyom akkor örökre el tiltanak tőle. És szégyenlek haza menni. Egy kis faluban lakom ahol mindenki kibeszél mindenkit. Mindent mondanak csak az igazat nem.
2019. febr. 3. 19:08
 9/32 anonim ***** válasza:
95%

Sokkal nagyobb szégyen, ha egy ilyen ostobaság miatt öngyilkos leszel.

Ha eltiltanak tőle, azt azért teszik, mert neked akarnak jót. Hiszen te is rájöttél, hogy nem jó neked mellette. 17 vagy. Bőven találsz még sokkal jobbat.

2019. febr. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
78%

Öngyilkosság egyetlen esetben fogadható el, ha valaki végstádiumú gyógyíthatatlan beteg és nem kér a hátralévő, biztos halálba torkolló szenvedésből.


Minden egyéb szuicid motiváció egyfajta függésből fakadó, felelősségáthárítás.

Mihelyst meg tudjuk haladni a függéseinket* felszabadulunk és eszünkbe nem jut az utodesktrukció még gondolatilag sem.


*függés: sok mindentől lehet függeni, mások véleménye, külső visszacsatolások, szülők figyelme, párkapcsolat stb stb.

Ha nem ilyesmikben határozod meg magadat, nem adod át a szellemi autonómiádat mások kezébe kulcsként, hanem csak a magad véleménye számít, akkor onnantól okafogyott fogalmak a szégyen és a bűntudat, de már nem is idézel elő olyat, ami miatt az kellene.


Tedd a következőt: online vedd fel először a kapcsolatot a szülőkkel és írd meg, hogy sajnálod, amit tettél, fiatalság, bolondság, bánod, de visszamennél. Várd meg a választ. (Bár sohasem szoktam senkit arra biztatni, hogy játszmázzon, manipuláljon, de jelen esetben ha nem akarsz otthon plusz még cirkuszt is, akkor addig "tárgyalj" velük, amíg kieszközlöd, hogy nem a felelősséget hárítod, de önmagában a verés, fejleüvöltés és egyéb indulatos és verbális bántalmazások nem visznek senkit előrébb) Ha eljuttok oda, hogy leagább a szülők picit megértőek és nem csak puffognak meg tekintélyelvűsködnek, akkor telefonon is beszéljetek. Aztán nyomás haza. Ha neked esnek, figyelmeztetheted őket, hogy így is labilis vagy mentálisan, botrány helyett egy alapos kibeszélés/megbeszélés segíteni tudna mindenkit. Rajtuk is, rajtad is.

2019. febr. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!