Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Komolyan! Normálisak ezzel a...

Komolyan! Normálisak ezzel a beszólással?

Figyelt kérdés

Nagyszüleim elutaztak a napokban. Hajnal 5körül indulnak mindenhová.

Nagy nehezen magamhoz tértem és gyorsan elszaladtam hozzájuk még elköszönni. Erre ilyen beszólásokat kapok hogy: kösz a segítséget a pakolásért! meg jó hogy idejöttél ácsorogni...mondom mi van??:O:O:O

Ott álltam és nem akartam elhinni h felkelek hajnalban mikor tudják h rosszalvó vagyok és ráadásul most beteg is szóval semmit nem aludtam éjjel és ilyen odadobott mondatokat kapok ahelyett h örülnének h én hajnalban futok(város másik felében laknak és még nem jár helyis busz)azért h még elköszönhessek! Nem is tudtam hirtelen h sírjak v se szó se beszéd fordítsak hátat és jöjjek el.De tartottam magam és maradtam végül...

Tudom, hogyha meg nem megyek el elköszönni akkor azon problémáznak!!

Mégis h lehet megfelelni az ilyen embereknek?? Nagyszülő az ilyen??Miért akar nevelni amikor vannak szüleim??(Mert amikor elmegyek hozzájuk azaz első h miért így hordod a hajad, miért nem kötöd össze, mi ez a ruha rajtad ez nem is ruha blablablablabla) Nem arra vannak h úgymond "kényeztessenek"??

Teljesen kivagyok!


2010. júl. 1. 08:28
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Nem az h hajnalban nem terjed, de akkor csak 2percre mentem el és annyi idő alatt kint a levegőn úgysem kapják el. Ha elmegyek hozzájuk és egész délután a bezárt házban vagyok...na rem. érted

Van egy pár orvos a családunkban akik beszólnak vmiért h semmit ne kapjanak el...úgyis az orvosnak hisznek nem nekem.

2010. júl. 1. 11:46
 12/15 anonim ***** válasza:
Minek mentél nem értem. Hogy lehet megfelelni az ilyen embereknek? Sehogy, és ebbe törődj bele. Az öregek nagy része gonosz és rosszindulatú. Legyél hálátlan egész nyugodtan. Hálátlannak sokkal jobb lenni, mint idegbeteg kényszeres megfelelőnek. Én mindkettőt kipróbáltam: most 29 éves vagyok, idegbeteg kényszeres megfelelő 25 évig voltam, hálátlan meg 4 évig. Hálátlanként sokkal boldogabb és kiegyensúlyozottabb vagyok. Más választás sajna nincs, ha valakinek ilyen családja van.
2010. júl. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

12.15 folyt.:

Ja, és bármit teszel, nem fogsz megfelelni nekik soha. Tudod miért? Mert nekik nem az a lényeg, hogy te konkrétan mit teszel, hanem az, hogy kioktathassanak és kritizálhassanak, hogy megmutassák, ők mennyivel többek nálad. Valószínűleg kisebbségi komplexusuk van és személyiségzavarosak - egy pszichológus mondta ezt, amikor a hasonló családtagjaimról beszéltem neki. Ne foglalkozz velük, mert nem tudod megváltoztatni őket, csak saját magadat készíted ki. Amit megváltoztathatsz, az a saját hozzáállásod, ami a szemükben hálátlan önzés lesz, de ha így is-úgy is, bármit csinálsz, megbélyegeznek, akkor nem mindegy? Így legalább nyugtod lesz tőlük.

2010. júl. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

És ha nagyon kikészít a téma, és nem tudsz beletörődni a megváltoztathatatlanba (magyarul abba, hogy soha nem fognak elfogadni), olvasd el ezt a könyvet, nekem sokat segített:


[link]

2010. júl. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget!:-)

El fogom olvasni a könyvet:-)

2010. júl. 1. 14:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!