Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyivel kellene beszállnom...

Mennyivel kellene beszállnom a családi kiadásokba ebben az esetben? Többel, kevesebbel, vagy pont jó?

Figyelt kérdés

30N/33F házaspár vagyunk, én vagyok a feleség, két gyermekünk van (1/L és 3/L). Külön kasszán vagyunk.


Az én havi bevételeim: nettó 120e Ft GYED + 26e Ft családi pótlék.


A férjem havi bevételei: 280e Ft fix munkabér + céges autó (magánhasználati üzemanyagot fizetni kell).


A családi adókedvezmény (30e Ft) a magánnyugdíj alapunkba megy egyenlő arányban. Hitelmentes panellakásban lakunk, ezt a szüleinknek köszönhetjük.


Minden hónap elején 50e Ft-ot adok a férjemnek, amit a saját keresetéhez hozzáadva fizeti a család rezsi, élelmiszer, drogéria, gyógyszer költségeit. A saját és a babák hétköznapi ebédeit, ruháit (HÁDA), hétköznap napközbeni gyerek programokat (pl. táncház, kézműves foglalkozás, stb.) én fizetem.


A férjem havi kiadásai: rezsi mindennel együtt 55e Ft, autó 15e Ft, élelmiszer (a napi meleg ebédjével együtt) 100e Ft, gyerekek költségei (ovi díjjal együtt) 50e Ft. Havi megtakarításai: nyaralásra 35e Ft, váratlan eseményekre és a jövőre 50e Ft, költőpénz, ajándék és programok 20e Ft.


Az én havi kiadásaim: férjemnek adok 50e Ft, babadolgok és ebédek 25e Ft, költőpénz és ajándékok 20e. Havi megtakarításaim: nyaralásra 10e Ft, jogsira, nyelvtanfolyamra és a jövőre 40e Ft.


A fent leírt esetünkben több, vagy kevesebb pénzzel kell-e hozzájárulnom a kiadásokhoz, esetleg éppen megfelelő az 50e Ft?



2019. febr. 13. 16:21
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
96%
szánalmas
2019. febr. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%
Ez valami kamu?? Ha meg ennyire hülye vagy akkor megérdemled.... valami nagyon nincs a fejedben rendben!
2019. febr. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim válasza:
23%

Semennyivel, a férjednek kutya kötelessége eltartani téged.


39/N

2019. febr. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
94%
Szánalmas egy pár vagytok ráadásul 2 gyerekkel illene egy kasszán lenni
2019. febr. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
85%
3as ugye ez csak irónia?
2019. febr. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
39%
Összes kiadást adjátok össze, és annak a fele.
2019. febr. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
94%
" saját és a babák hétköznapi ebédeit" Na ez vágta ki nálam a biztosítékot... Meg úgy zusammen az egész...
2019. febr. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
96%
Tulajdonképpen akkor csak lakótársak vagytok? Nem értem miért nincs közös kassza? Ez hogy lett így elosztva??
2019. febr. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
84%
Rendben van, hogy külön kasszán vagytok, de a gyerekeket nem neked kell egyedül eltartanod. Tehát mivel a rezsi 55ezer ft, én nem adnék többet 30ezernél, ő pedig fizetheti a gyerekek kiadásainak a felét... ugyanis nem csak a te gyerekeid, az övé is.
2019. febr. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
59%

Messze nem csak ilyen kiadások vannak ingatlan, autó és ember tekintetében.

Pl. az egy hónapra jutó kötelező biztosítás + súlyadó is meghaladja a havi 15 000 Ft-ot, gondolom, a benzint számoltad csak, annak si karcsú. Parkolási ktg. is van, szervizköltség is van, és az autónak vételára is van.

A lakásban vannak lakástextilek, háztartási gépek, vízvezetékjavítás... a felnőtteknek van ruhatára, néha kell cipőt venni, fogorvoshoz menni...

2019. febr. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!