Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért várják azt a mai 25-35...

Miért várják azt a mai 25-35 éves korosztálytól, hogy gyereket vállaljon?

Figyelt kérdés
Ebbe a korosztályba tartozva azt kell mondanom, hogy nagyon rossz mintát láttunk az akkori helyzet miatt. A 80-as évek vége, 90-es évek eleje nem volt egy egyszerű időszak anyagilag. Nem nagyon tudtak a szüleim egyről a kettőre jutni, munkahely nem volt, pénz nem volt. Manapság szakember nincs, akkoriban pedig a szüleimnek pénzük nem volt a szakemberekre. Iszonyatos veszekedések voltak a "gyár" megszűnése után, mint ahogy egy csőtörés vagy egy váratlan kiadáskor is. Ha dolgozni mentek, akkor az volt a nehézség, hogy épp melyik nagyszülő utazzon ránk felügyelni. Emiatt valahogy nem egy pozitív kép maradt meg a két gyermekes családmodellről.
2019. febr. 13. 20:00
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/95 anonim ***** válasza:
36%
igen
2019. febr. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/95 anonim ***** válasza:
87%
Senki nem várja, ha nem szülsz az a te döntésed. Ne is érezd hogy magyarázkodni kell miatta.
2019. febr. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/95 anonim ***** válasza:
85%
Nem csak ma „ varjak“ ezt, mindig is normanak szamitott hogy az ember gyereket vallaljon. De ha te nem akarsz, kit erdekel? Nem tartozol senkinek magyarazattal, tedd ahogy szeretned!
2019. febr. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/95 anonim ***** válasza:
24%

Miért? Mikor legyen gyereked, 46 évesen?

Ez az élet rendje! Aki egészséges ember,az családot alapít! Hagyjuk már ezt az anyagiasságot!Mi se voltunk gazdagok, de akkor is szeretetben éltünk,és a család megoldott mindent! Most pedig sokkal több a munkalehetőség, és az EU-n belül is lehet jó pénzt keresni.Nem azt mondom,hogy 7,8 gyereket tervezzen mindenki,de akkor leszel boldog ember ha már lesz külön családod gyerekkel,gyerekekkel. Akkor már átértékelődik minden,és végre felnőtt leszel!Aki 25-35 éves fejjel még nem gondolkozik családalapításról az az illető fél az élettől.

2019. febr. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/95 anonim ***** válasza:
45%
Ha egy ország népességét tekintve többen halnak meg, mint amennyien születnek, akkor elöregszik a társadalom, majd idővel elfogy a nép. Ez önmagában sem kívánatos, és magával hoz komoly államháztartási problémákat (kevés az adófizető - sok az eltartott: ez egy alapvetően alacsony hozzáadott érték termelésére képes és világpiaci folyamatoknak kiszolgáltatott gazdaság számára nagy költségvetési gondot jelent), illetőleg a köznevelési és egészségügyi-szociális ellátórendszer aránytalan terhelését/kihasználtságát is. A gyermekvállalási kedv ösztönzése egy kormányzati eszköz az alap probléma hosszútávú kezelésére.
2019. febr. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/95 anonim ***** válasza:
53%

Én is úgy gondolom, hogy valahol még a mi nevelésünknél csúszott el a dolog. A 80-as években senkin nem láttam azt a hű de boldogságot, hogy gyereke van, meg állása van, mindenki panelban nyomorgott, a szülők műszakoltak. A szomszéd sírt, mert eláztatták a tapétáját, és nem volt pénze újra, anyám sírt a fizetési papírja láttán. Az apukák alig voltak otthon, mert még a túlóra túlóráját is bevállalták, ha meg hazajöttek ment a pofozkodás, vagy a sörözés.

Szóval összefoglalva én nem láttam azt a mintát gyerekkoromban, amit szívesen követnék, és mivel tanult minták alapján viselkedünk mi is, én nem szeretnék úgy bevállalni gyereket, hogy csak azt tudnám nyújtani neki, amit nekünk nyújtottak a mi időnkben.

2019. febr. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/95 anonim ***** válasza:
81%
Minden generáció mutogathatna visszafelé...
2019. febr. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/95 anonim ***** válasza:
46%
Tanult minta marhaság én a megjelőlt korosztálynál kicsit idősebb vagyok 42 éves ,mégis van 3 gyerekem pedig ėn 80 évek vėge 90 évek elejėn voltam kamasz fiatal felnőtt .
2019. febr. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/95 anonim ***** válasza:
71%

"A 80-as években senkin nem láttam azt a hű de boldogságot, hogy gyereke van, meg állása van, mindenki panelban nyomorgott, a szülők műszakoltak. "


Nem kell általánosítani.

2019. febr. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/95 anonim ***** válasza:
30%

"A 80-as években senkin nem láttam azt a hű de boldogságot, hogy gyereke van, meg állása van"

Mert egész mással voltál elfoglalva. :) Nagyon is jó korszak volt: akkor még nem a képernyőket bámulták a szülők, hanem a gyerekeikkel foglalkoztak - amikor meg nem voltak otthon, mert még dolgoztak, a gyerekek nem a képernyőket bámulták, hanem egymással bandáztak a játszótereken.

2019. febr. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!