Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Magyarországon felvehetem a...

Magyarországon felvehetem a dupla vezetéknevem mellé a jövendő férjem vezetéknevét amikor összeházasodunk?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsiságból kérdezem.

2019. febr. 14. 07:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Csak ha ez egyiket elhagyod. Maximim 2 vezetékneved lehet.

Pl Ha most Égi-Kerti Róza vagy és a leendő férjed Udvari Lajos, akkor a lehetőségeid a következők:

1. Udvari-Égi Róza

2. Égi-Udvari Róza

3. Udvari-Kerti Roza

4. Kerti-Udvari Róza

2019. febr. 14. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%

Nem.Nekem dupla vezetéknevem van kötőjellel,de nem vehettem fel csak né-ként.Pl. én vagy Kiss-Nagy Rozi,a férjem meg Szabó,akkor nem lehet úgy felvenni,hogy Szabó Kiss-Nagy Rozi.

Viszont úgy lehet,hogy Szabó-Kiss,vagy Szabó-Nagy vagy Kiss-Szabó vagy Nagy -Szabó.Szóval csak úgy szerepelhet mindhárom,hogy Szabóné Kiss-Nagy Rozi.

2019. febr. 14. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Né verzióval viszont mind a négy is lehet. Szabó-Kovácsné Kiss-Nagy Katalin. Az más kérdés, hogy nem hangzik jól, és leírni is kegyetlen. :D
2019. febr. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

3:)) De remélhetően van még több keresztnév is: Szabó-Kovácsné Kiss-Nagy Katalin Mária Antoinette Lujza

- ebből gyakorlatban Szabóné Katika lesz

2019. febr. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
11%
Az meg aztan gyönyörűen néz ki hogy pl Kovács Szabóné Kiss Nagy Róza. Úristen. Mondjátok már el hol van elég hely ezt leirni, pl hivatalos ügyintézéseknél. Az enyém úgy néz ki hogy Valaminé Valami Valami. És bizony már ezzel is szenvedek hogy sok helyen nem fér ki a lapon a nevem akármennyire is próbálom összeszoritani, nem fér ki. Nektek meg lassan egy külön üres A4-es oldal kellesz csak az aláírásnak :D és a gyereknek meg akkor követve a példát 4 vezetékneve lesz? Ha nem, és csak kettő lehet, melyik kettő? Kit zártok ki a nagy vezetéknév tradícióból? Ha meg valamilyen hülye oknál fogva elfogadnák később hogy négy vezetéknév lehessen pl gyereknek, és majd év múlva azok is osszehazasodnak, akkor 8 vezetékneve lesz a nőnek, meg majd annak a gyerekének? :D röhejes az egész.
2019. febr. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
Kettes vagyok,és az ötösnek jelezném,hogy apukámtól kaptam a nevem,akinek az apukájának szintén dupla neve volt kötőjellel,és az ő apukájának is.Tehát nem feltétlenül kell itt most az egyenjogúságot belekeverni.
2019. febr. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 acelsziv ***** válasza:
84%
5: Neked még rendes családod se igen lehetett, ha így ki vagy akadva. De ez a te nyomorod, csak minek ezt még világgá is kürtölni?
2019. febr. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
93%

"Gratula minden ilyen agyalágyult felfogást követő dupla vezetéknevű parti szülőnek. Ennyit ért."

Semmi nem akadályozza, hogy a gyerek csak a párod nevét kapja és lemondj a sajátodról, ha már nem tetszik a dupla név. Ahhoz, hogy dupla neve legyen, ugyebár nem csak a nőnek kell ragaszkodni a "fene nagy egyenjogúsághoz", hanem a férfinak is. Különben meg nem kötelező házasságkor sem felvenni a házastárs nevét, simán maradhat valaki Kis-Szabó Róza, de ha mégis fel akarja, több választási lehetőségük van (Kis-Szabó Rózának nincs többé dilemmája, hogy "mindig Piroskának akartam hívni a lányomat, de a férjem neve Vörös".)

2019. febr. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az eljén írták.

De ugye az itt hozott példák egyszerűsítenek, mindig a kis rövid neveket írja az ember. De ha neked is hosszú vezetékneved van így kötőjelesen (mondjuk 4 szótagnál hosszabb) + egy hosszabb keresztnév és a leendő férjnek szintén, akkor még a "né" toldalékkal is meggondolandó. Iszonyat hosszú név kerekedhet belőle, ami esetleg még nem is hangzik jól (leírva meg a látványról ne is beszéljünk; pl.: Szentimrevölgyi-Kemenesné Udvari-Fazekas Izabella ... brrrr!)

2019. febr. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
73%
39 betűből áll a nevem,elég leírni.A férjem ragaszkodott a "né"-hez,én nem akartam kovács Jánosné lenni (csak példa),így maradt a férjem vezetékneve+né,az én kötőjeles vezetéknevem.A férjem vezetékneve is hosszú,az én második vezetéknevem is,és sajnos a keresztnevem is.A saját nevem viszont nem dobtam volna el,és lettem volna Kovács Lujza.Amikor a hivatalokban viccelnek a hosszú nevemmel,mindig megkérdezem,hogy akkor most váljak el?
2019. febr. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!