Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Már egy nullának érzem magam,...

Már egy nullának érzem magam, hogy a feleségem dupla annyit keres mint én. Nem azért mert engem zavar, hanem mert már jópáran megszoltak ezért!?

Figyelt kérdés
Gyerekünk még nincs,friss házasok vagyunk,én kemény 90 ezret keresek,feleségem 210 ezer nettot.Alapban kicsit zavart a dolog,de mindig úgy voltam vele,hogy még mindig jobb ennyiért dolgozni,mint a répát otthon verni a semmiért.De egyre több ember megszól ezért,még rokonok is.Már kezdem magam egy nullának érezni.
2015. ápr. 13. 09:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha a feleséged nem zavarja, ne foglalkozz vele.

Amúgy miért tudják a rokonok, hogy mennyit kerestek?

2015. ápr. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
És honnan tudják mennyit keresel?
2015. ápr. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

1. másoknak semmi köze a fizetésetekhez

2. ha neked ez nem felel meg, próbálj másik munkát találni, ahol jobban lehet keresni, feltéve, ha van erre lehetőséged

3. sajnos a keveset kereső többségbe tartozol, és a vezető hatalom szégyene, hogy tisztességesen dolgozók keveset keresnek (és vannak, akiknek nincs is több, és meg is kell belőle élni)

2015. ápr. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

azt nem értem, miért kell fűnek-fának beszámolni arról, hogy mennyit keresel.

sosem értettem az ilyen felfogást, ha mindent kifecsegnék, engem is elszámoltatnának a szomszédok.

2015. ápr. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
52%

Ok, de mi a kérdés ;-)?

Ha az, hogy egy nulla vagy-e az véleményem szerint nem a fizetésen múlik hanem, hogy milyen ember vagy.


Amikor én dolgoztam (most GYED-en vagyok) én is többet kerestem a férjemnél, pedig Neki magasabb iskolai végzettségei vannak, mindenhez ért (értsd mindent megcsinál otthon [a takarítás persze kivétel, és szerelés után gyakran hagy rendetlenséget:-D]).

Szerintem ha valaki úgy gondolja, hogy az embert a fizetése határozza meg az nemtől függetlenül egy *ibanc ;-).

2015. ápr. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha a feleséged nem ezt érezteti veled, akkor semmi okod rá, hogy egy nullának érezd magad. Akkor lennél nulla, ha otthon lógatnád a lábad és máson élősködnél.

Ahhoz meg tényleg senkinek semmi köze, hogy ki mennyit keres. Nekem egyedül a szüleim és a párom tudják, de a szüleim sem tudják pontosan, csak hogy kb. mennyit.

2015. ápr. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ez volt az első gondolatom: honnan tudják, ki mennyit keres? Nekünk még a szüleink sem tudják pontosan, egyszer nem kérdezték még. Nekik az a fontos, megvagyunk-e, nincs-e hiányunk semmiben, és ennyi. A távolabbi rokonoknak meg végképp semmi fogalmuk az anyagi helyzetünkről...
2015. ápr. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Aha, és mit várnak?

Mert az egyetlen lehetőség, hogy tanulsz, és feljebb lépsz. Azt senki nem várhatja el a feleségedtől, hogy ott hagyja a jól fizető állását, csak, hogy a lelked megnyugodjon.

2015. ápr. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Örülj neki hogy ilyen jól keres. Mivel ti összetartoztok, nincs jelentősége annak hogy ki viszi haza a többet.

A rokonok írígyek és rosszindulatúak veletek. Nem kell velük foglalkozni. Ha neked is akad jobb lehetőség, majd te is többet fogsz haza vinni.

Addig pedig legyél rá büszke hogy olyan pasi vagy aki nem a pénzéért kellett, és arra is hogy van munkád és nem otthon ülsz.

A rokonok szavára ne adj! A lényeg hogy ti jól meglegyetek és anyagilag is meglegyen mindenetek amire szükségetek van!

2015. ápr. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Vedd ki a részed rendesen a házi munkából is, és akkor senkinek egy szava sem lehet.

Vagy tanulj tovább és szerezz egy jobb állást.

Amúgy mi közük hozzá, hogy mennyit keresel?

2015. ápr. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!