Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan működik az öröklödés...

Hogyan működik az öröklödés mostohagyereknél?

Figyelt kérdés
Férjemnek van egy gyereke előző kapcsolatából. Most akarunk házat venni. Ha valami történne a férjemmel akkor rögtön ki kell fizetni a részét. Félek h nem tudnám miből kifizetni.
2019. febr. 28. 13:50
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%

Ha közösen vesztek házat, akkor a férjed gyereke a férjed részéböl örököl.


De az nem úgy van, hoyg egyböl ki kell fizetni a részét!

2019. febr. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
86%

Nem kell kifizetni, de tulajdomos lesz a gyerek, ha a férjed meghal.

Akkor kell kifizetni, ha kozös tulajdon megszűntetési iránti pert indít a bíróságon. Akkor vagy eladjátok a házat, és osztozkodtok tulajdoni arányban a bevételen, vagy te kifizeted őt, vagy ő kifizet téged.

2019. febr. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Ezektől félek én is. Nem kitiltani akarom de nem fogom tudni kifizetni eladni meg nem akarom a házat
2019. febr. 28. 14:15
 4/33 anonim ***** válasza:
25%
Kérdező, egyszerű, a te nevedre kell megvenni a házat, a férjednek meg holtig tartó haszonélvezetet jegyeztetni be rá....ennyi.
2019. febr. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Gondoltam nyitnánk neki egy számlát és havonta tennénk rá. Ha valami történik egybe megkapná az összeget. Lehet jobban is jár :-)
2019. febr. 28. 14:20
 6/33 anonim ***** válasza:
63%
Hasonló cipőben járok. Követem a kèrdésedet. Egyelőre nincs közös házunk,de ettől én is tartok. Szóval én is ilyesmin gondolkodom,h kapnának egy számlát- de a ház a közös gyereké lenne. Elvégre apuka Nekik már biztosított egy házat -amiből nem kapott semmit válánál. Szerintem így jogos
2019. febr. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
76%
Mindenfeéleképpen örököl, Ha a férjed ír végrendeletet, akkor az ő tulajdonrészének 1/3-át (ennyi a kötelesrész) rá kell hagynia. A többit hagyhatja rád. Így csak a ház értékének 1/6-át kell kifizetned. Ha nincs végrendelet, akkor az egész tulajdonrészt (általában a ház fele) a gyerek örökli, de neked holtig tartó haszonélvezeted lesz rajta. Tehát nem költözhet oda a beleegyezésed nélkül.
2019. febr. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
64%
Mivel házasok vagytok ezért a férjed halála után az ő részét a gyereke örökli, Te pedig holtig tartó haszonélvező (több jogod lesz mint a tulajdonosnak) leszel egy fél házrésszel.
2019. febr. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
97%
Halálod napjáig tartó haszonélvezeti jogod lesz a férjed gyereke által örökölt rész felett is. Szóval ne parázz, nem kell kifizetned. Zárat cserélhetsz, és ki is vághatod.
2019. febr. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Haszonélvezet= nem adhatja el. De ettől szerintem ki kell fizetnem őt
2019. febr. 28. 15:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!