Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért titkolja (hallgatja el)...

Miért titkolja (hallgatja el) előlem, hogy mi van a gyerekeivel? (Hosszú)

Figyelt kérdés

Sajnos nem szabad mindent pontosan leírnom, de a lényeget remélhetőleg érteni fogja mindenki.

Harmadik házasságomban élek.

Vannak közös gyerekek és vannak az első házasságból is gyerekek mindkettőnk részéről.

A férjem gyerekei már fel nőttek és alkoholisták. Ki jobban ki kevésbé. Pár éve az egyik gyereke velünk lakott, de az alkoholizmusa miatt kiraktuk a lakásból (előtte mindent megpróbáltunk, hogy változzon, változtatni akarjon sikertelenül).

Ekkor a barátai, később rokonok majd az anyja fogadta be. (Sorban mindenki kirakta miután megtapasztalták, hogy mennyire iszik.)

Amikor még velünk lakott nagyon aggódtam, mert rájöttem nem a napi 3-4 pohár sör-bor legurul típusú ember, hanem merev részegre ivós fajta.

A férjemnek jeleztem, és az anyjának is, hogy itt nagyon komoly problémák vannak és össze kell fogniuk. Azonban hiába szóltam, kérleltem őket és adtam, mutattam szakirodalmat a témában nem hallgattak rám. Nem mentek el oda, ahol szakember tudott volna nekik is segíteni.

Pár hete azonban ez a masszív alkoholista gyerekük majdnem meghalt és végre kórházi kezelés alatt van. Azonban hiába kérdezem a férjem, hogy hogy van a gyereke és hogy mi lesz most és mit fogak csinálni csak hallgat és alig mondd valamit.

És erre kiderült két napja egy barátjától, hogy az exfeleséggel most hirtelen ugyanazt akarják, most hirtelen összefogtak a gyerek érdekében és ez "a lényeg" most akarják azt és úgy megtenni vagy épp már teszik is egyes lépéseket, ahogy évekkel ezelőtt én kértem tegyék már meg, mert csak ez az egyetlen célre vezető megoldás. Most egy szakember kérte őket erre és mondta azt, amit sokkal korábban én is.


Nekem azonban rosszul esik, hogy ezt mástól kell megtudnom és amikor látom, hogy rosszul van a férjem és bántja valami, akkor ahelyett, hogy elmondaná mi történik, miket tesz csak hallgat és semmit nem oszt meg velem.


Negatív válaszokat ne írjatok, így is nagyon megterhelő ez az egész. Évekkel ezelőtt is renegeteg energiát fektettem a férjem felnőtt gyerekeibe, a segítségnyújtásba és a férjemet is támogattam és fogalalkoztam szívvel-lélekkel a fiainak az alkohol problémáival. Most viszont úgy érzem titkolózik és ez nekem nagyon rosszul esik főleg, hogy végre most ő is már ugyanúgy gondolkodik a probléma megoldásáról ahogyan én régebben és most is.

De miért nem mondja ezt el nekem? Miért hazudik, ha kérdezem mi van? Á semmi. (Közben a barátjától tudtam meg mennyi mindent intéztek stb.)


2019. márc. 8. 22:46
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

9-es nem az enyém es szívem szerint soha többet nem is akarnék tudni róla. Azonban mint céloztam rá elég sok energiám elment rá és jelenleg is, mert ha a férjem miatta, érte "hanyagol" el minden mást (munkát, családot, többi gyereket), akkor én is érintett vagyok. Anyagilag az alkoholizmusa és annak köbetkezményei már sok pénzbe kerültek, amikor felnőtt létére mi tartottuk el és azután is és most is (férjem fizeti az előfizetéseit, tartozásait).

A férjemnek az anyagi helyzete azóta jó, hogy velem összeházasodott. Az enyém az alkoholista gyerekeitől rosszabb (de ez az amit már nem fejtenék ki).

Ami miatt meg aggódtam, amíg a barát nem mesélt róla, hogy a férjem újra befogadná hozzánk ezt az alkoholista gyerekét. Én ezt nem említettem neki azonban, mert megbántani nem akartam. A probléma megoldásban mellé állnék, ahogy írtam is. Az szomorú, hogy annyira nem képes azt mondja igazad volt x éve, már akkor is ezt kellett volna tennünk. Nem emlegetném föl neki, és azt hittem ennél azért jobban szeret és elismer.

2019. márc. 8. 23:48
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Én elengedném ezt az embert ez jobb nem lesz,menjen csak a piás gyerekéhez aki jövöhéten ujra inni fog,és becuccol hozzád ismét,ismeerem ezt, alkoholisták neveltek 18 évig..
2019. márc. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

10,11-es értő olvasás: van közöm, mert nálunk is laktak. Az én főztömet is ették, tőlem is lopott/loptak, a féltestvérek életét is veszélyeztették. A férjemet lelkileg kikészítették (gyógyszereket kellett/kell szednie). Mivel én élek a férjemmel, közös ingatlanban és közös kisgyerekekkel, ezért talán annyiban érintett vagyok, hogy szeretnék tisztában lenni a történésekkel.

Ha véletlen a súlyosan alkoholista felnőtt gyerek öngyilkos lesz, részegen autóbalesetben meghal vagy csak a hányásában megfullad, alkoholmérgezése lesz, akkor az én férjem lesz depressziós, fog gyászolni vagy netán után halni lelkiismeretfurdalás miatt, vagy elkezdeni inni szintén. Ezért érintett vagyok és foglalkoznom kell legalább annyit az egésszel, hogy tudjak ezekről.

Na ezeket neveztem negatív válaszolóknak...

2019. márc. 8. 23:57
 14/27 anonim ***** válasza:
86%

Hat neharagudj de itt csak negativ kommenteket fogsz kapni meg ha valaki jo szandekbol ir az sem kielegito valasz.

Szerintem is olyan a kapcsolatotok mint ket lakotarsnak.

Mikor ezt csinalta a srac akkor a ferjed a velemenyedet szarba se nezte es nem fogadta el a segitsegedet, most hogy gaz van az exfeleseggel fog ossze, ra hallgat, te szinten le vagy szarva es mar titkolozik is es meg ki tudja.

A kapcsolatotok sincs a fronton inkabb mar a veget rugja! Gondolom megviseli hogy eddig bacott tenni valamit vahy nem is tudott most meg mar majdnem keso, de szerintem ha van meg remeny ot kerdezd meg ezekrol

2019. márc. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Koszi 15. igazad lehet/van. Sajnos.
2019. márc. 9. 00:15
 16/27 anonim ***** válasza:
88%
Nem válaszolok privátra,de amiket irtál,sajnos ennek a házasságnak nyekk. :(
2019. márc. 9. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
17 koszi!!! (Azert is irtam, hogy mar nem is irnek, szval koszi azert, hogy igy megoldottad.)
2019. márc. 9. 00:53
 18/27 anonim ***** válasza:
90%

Az összes választ nincs időm most elolvasni, véleményem szerint azért nem szóltak, mert amikor te ajánlottad szakembert, akkor egyfajta "tagadásban éltek" ("a mi családunkban soha nem volt ilyen, milyen szégyen"), "megoldja majd ő az életét", "nem fordulunk senkihez, kellemetlen-ciki-szégyen"...

Valószínűleg ugyanazon okból sem reklámozzák, mert kellemetlen, ciki nekik, hogy "külső segítség kellett" és nem akarják se mondani, se reklámozni...

Sokszor van hgogy alkoholista tagadásban él és erre a környezet is rásegít.

Elhiszem, átérzem és megértem, hogy számodra ez nagyon bántó, kellemetlen, de nem ellened irányul, ők érzik kínosan magukat és nem akarnak beszélni erről az egészről. Sokan folytatnak olyan stratégiát, hogy "amiről nem beszélek, az nincs, az nem okoz problémát".

2019. márc. 9. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
78%

Nem nem így van. Te mindent megtettél a férjedért, gyerekeiert, és mégis kizárnak a dologból hátad mögött szervezkednek, akkor innentől kezdve semm8 közöd hozzá.


Egyszerűen mondmeg neki, hogy x összeget mindig adjon bele a családi kasszába a többiből fizesse a gyerek számláit.


Legfeljebb azt az egyet toleráld hogy kevesebbet van itthon.


Amit csinálsz az csak egy darabig segítség, utána már lábtörlő leszel és ki is használnak.

Azr meg ne várd hogy megköszönjék mert nem fogják.


Te innentől kezdve csakis a te ďolgoddal foglalkozz.


Egyébként szerintem is lehet hogy a baj összehozta az exével .

Az egy dolog hogy ki szid kit.

2019. márc. 9. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonymousreview60 ***** válasza:
78%

Nincs mese, el kell beszélgetni a férjeddel:

1. Mi a helyzet a fiával?

2. Mi az ő helyzete az ex feleségével?

3. Mit akar ő tenni ebben a helyzetben?

4. Meddig akar ezzel foglalkozni és addig mennyi időt, egyebet tervez elvonni a ti csalàdotoktól?

5. Hogyan érzed te magadat ebben a helyzetben?

2019. márc. 9. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!