Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most tényleg én vagyok a bunkó?

Most tényleg én vagyok a bunkó?

Figyelt kérdés
Sógornőm megkérdezte tőlem, hogy szerintem vegyenek-e egy kutyát. Én meg mondtam, hogy persze, szerintem tök jó ötlet, legalabb tudnak kicsit gyakorolni arra, ha esetleg babát akarnak vállalni. Erre sógornőm teljesen kiakadt, hogy en őt teljesen életképtelennek tartom, és hogy szerintem nem tudná a gyerekét felnevelni, csak ha vesz előtte egy kutyát. Azt mondta, hogy mostmar csak azért is megmutatja, hogy képes rá, ezért most kutya helyett belevágtak a babaprojektbe. Én erre nagyon felhúztam magam, és közöltem vele, hogy ha csak azért akar gyereket szülni, hogy nekem megmutassa, akkor inkább tényleg vegyenek egy kutyát. Most az egész család haragszik rám, mert hogy bunkó voltam...
2019. márc. 9. 15:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem igazad volt.

Én amúgy azt is hozzátettem volna amolyan kegyelemdöfés gyanánt, hogy abból is látszik, mennyire életképtelen, hogy mástól kell ezt is megkérdeznie, vegyen-e kutyát vagy sem :D

2019. márc. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

A sógornőd kicsit túlreagálta.

Te nem azt mondtad, hogy ő nem tud gyereket nevelni, hanem hogy ahhoz jó előgyakorlat egy kutya. Ez pedig egy gyakran hangoztaott, félig vicces, félig komoly nézet.

Szerintem sok igazság van benne. A kutyához is alklamazkodni kell, hosszú időre szóló elköteleződést jelent, következetesnek kell lenni, akkor is ott van és gondoskodni kell róla, mikor a hátad közepére se kívánod..., stb.

Aik nem vallja be, hogy ezek a szituációk a gyerekekkel kapcsolatban is előfordulnak, szerintem nem őszinte saját magához se. Vagy nincs gyereke.

2019. márc. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%
Ezen megsértődni. Pedig tényleg nem ártana a legtöbb párnak egy háziállaton gyakorolni, mondjuk egy válogatós nyafis cicán, azon lehet csak igazán gyakorolni
2019. márc. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen én is erre gondoltam mikor ezt a kijelentést tettem, hogy a felelősségvállalás gyakorlásához jó gyakorlás egy kutya. Mégiscsak 19 éves, mit várt, azt mondom, hogy dehogy vegyetek kutyát, szüljél egyből 3 gyereket?
2019. márc. 9. 16:04
 5/11 anonim ***** válasza:
94%
Bolond az, szarni rá, nincs igaza.
2019. márc. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonymousreview60 ***** válasza:
87%
Igazad volt. Főleg az utólagos hiszti alapján. Tuti nem érett még az anyaságra mentálisan. 19 évesen akar szülni? Fel sem nőtt még a sógornőd.
2019. márc. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
66%
Oke az teny hogy egy kutya es egy baba kozott azert van kulonbseg de ettol fuggetlenul igazad volt es a jo szandek vezerelt amit o total felreertett.. es igen o valoban eletkeptelen ha nem tudja eldonteni vegyen-e kutyat vagy sem es hogy csak dacbol belevagnak a gyerek dologba.
2019. márc. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%
Én mondjuk állatbarátként nem vagyok oda az ilyen "gyakoroljunk háziállaton a gyerek előtt" emberekért, mert ebből lesz a "gyerekem született, most már a kutya/macska mehet, vigye el valaki". De a sógornődnek szerintem kutya sem való, ha ilyen éretlen.
2019. márc. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
48%
A viselkedése alapján ez a gyerek gyereket szül.
2019. márc. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
36%

Rosszul fejezted ki magad mert gondolom a felelősség vállalás, napirend, rendszeresség; ilyesmi járt a fejedben.

Túlreagálta, utána viszont lehettél volna tapintatosabb...

2019. márc. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!