Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kedves higgadtak, ti hogy...

Kedves higgadtak, ti hogy vagytok képesek kulturáltan elviselni a bunkó/gonosz családtagokat?

Figyelt kérdés

Röviden a sztori: nővérem viszonylag fiatalon lett nagyi, dolgozik még, két kiskorú gyereke is van. A menye, ha valami nem tetszik neki, mondjuk, nem vigyáz a gyerekre a nővérem, mert éppen más dolga van, elkezdi csesztetni, hogy akkor nem fogja látni a gyereket. Unokaöcsém szerint a felesége csak viccel, nem kell komolyan venni, " ő ilyen." Hát vicceljen mással. Nővérem szelíd, meg szerintem be is ijedt, engem is megkért, hogy ha találkozunk, ne szóljak semmit a menyének. Nagyon szeretem a nővérem, és utálom, ha valaki fájdalmat okoz neki. Meg mi ez a genyóság, hogy valaki egy másik emberi lénnyel fenyeget, egy másik embert használ fel arra, hogy megleckéztessen valakit? Húú, hát én egy kicsit más természet vagyok, mint a nővérem, de természetesen tiszteletben szeretném tartani a kérését, nem szeretnék beszólni a menynek.

Viszont nemsokára családi összejövetel, nővéremék házassági évfordulója. Nyugtatózzam be magam, vagy mi? Ha nem történik semmi, körülbástyázom magam az enyéimmel, és elleszek, de mi van, ha a csaj beszól a nővéremnek megint valami "vicceset?" Félek, hogy ilyen esetben robbani fogok. Szóval, kinek van valami praktikája ilyen esetre? Irigylem, komolyan, aki higgadtan tud viselkedni. (A számolj 10-ig nem ér, már próbáltam, nem jött be.)



2018. jún. 26. 02:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

Stossel, minden válaszodat jelentettem, takarodj ki az udvarra, de ne ide fosd a bromságaidat!


Kérdező: nem viselem el, leszarom őket. Elvagyok azzal a 2-3 emberrel, aki normális, a többieket ignorálom, ha pedig beszólogatnak, vagy rám szállnak, akkor hazajövök.

2018. jún. 26. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
Amúgy a nővérkéd meg szedje össze tökeit és bizony szóljon vissza, én nem tűrném, hogy így beszéljenek velem.
2018. jún. 26. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%

Hat apam a ko bunko. Anyam is csak maskepp. De apame a korona. En ismerem oket nyilvan igy tudom hogy vannak emberek akikkel nem erdemes se vitatkozni, se osszeallni, mert nincs ertelme, mert ugyse ugy lesz, normalis eszmecseret nem lehet folytatni, mindig neki van igaza stb.. igy az ember akaratlanul is inkabb elengedi a dolgot mert jobban jar mint egy folosleges veszekedessel aminek nincs se eleje se hata, es ugyanott fejezodik be ahol elkezdodott meg orak utan is.


Nem tudom milyen tipus vagy, lehet egyszer majd “megszokod” vagy hozza kondicionalodsz ugymond es egy ido utan mar tudomast se veszel rola, addig meg ha tudsz diplomatikusan, kulturaltan oda szolni ami beszolas es tudja neki szol de te is csak “vicces” vagy, akkor az siman mehet. Ne gondoljon magarol tul sokat.

Pl a nem lathatja akkor a gyereket cimu szovegre, a novered mondhatta volna neki hogy vegulis at tudod hozni, de akkor figyelj, intezd mar el nekem ezt meg ezt.

Sajnos nem tudok en se igy reagalni de valami hasonlora gondolok.

De konkretan osszeveszni nem erdemes es azt inkabb ne is hiszen mivel sajnos csaladtag mar igy meg sokszor fogtok talalkozni.

2018. jún. 26. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én higgadt vagyok de nem hülye. Már rég kiosztottam volna a kiscsajt, szép nyugodtan küldtem volna el a picsba
2018. jún. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%

Ne akarj a nővéred helyett mérges lenni. Ha bárki olyat mond, amit nem bírsz hallgatni, ha nem feltűnő (mondjuk nem ebéd közepén vagytok), akkor állj fel, menj ki a helyiségből, mintha levegőzni mennél. Ha kertes házról van szó, ki is mehetsz az udvarra. Ha utólag bárki kérdez, mondd azt, hogy bent kissé fullasztó volt a levegő (ami átvitt értelemben igaz is :D), azért mentél ki.

Pl. apukámat nagyon idegesítette, hogy családi összejöveteleken ebéd után a beszélgetés sokszor arra terelődött, hogy sógornői szapulni kezdtek valami közös ismerőst. Mivel apám utál rosszat mondani másokról a háta mögött, és utál ilyeneket hallgatni is, ezért ilyenkor mindig szólt a gyerekeknek, hogy menjenek együtt játszani. Ők meg persze örömmel mentek nagypapával játszani. Az egész abszolút nem volt feltűnő, én sose gondoltam volna rá, csak egyszer elmondta, miért is áll föl hamar ebéd után (persze a gyerekekkel egyébként is örömmel játszik).


Amit esetleg tehetsz. Nem családi ünnepen, hanem máskor, amikor alkalmad van négyszemközt nyugodtan beszélni az unokaöcséddel, akkor mondd el neki, hogy ezek nagyon bántó megjegyzések, akárminek szánja a felesége. És rosszul esnek nővérednek.

Magánvéleményem: szerintem borzasztó bunkóság még viccből is ilyet mondani, de ezt nem mondanám az unokaöcsémnek. ;-)

2018. jún. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
70%

Akik olyanokat írnak, hogy szóljon vissza a nővére, meg növesszen tököt magának (egy nő????? ekkora marhaságot! :DDDD), azok biztos nem tudnak egy nagymama fejével gondolkodni.

Egy átlagos nagymama annyira szereti az unokáját, hogy sosem mond olyat, amivel kockáztatja, hogy sértettségből tiltják tőle az unokát, vagy legalábbis nagyon ritkán hozzák el hozzá. Ez egy rohadt helyzet, mert bizony az unokákért sokan egészen komoly megalázásokat is képesek lenyelni.

Itt a kulcs a férj, aki tehát a nagymama fia. Neki kéne észlelnie, hogy felesége bunkó (persze őt is eleve minősíti, hogy ilyen nőt választott), megbántotta az édesanyját és ilyen megjegyzések után neki kéne nejét helyre raknia.

2018. jún. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
51%

"Egy átlagos nagymama annyira szereti az unokáját, hogy sosem mond olyat, amivel kockáztatja, hogy sértettségből tiltják tőle az unokát, vagy legalábbis nagyon ritkán hozzák el hozzá. Ez egy rohadt helyzet, mert bizony az unokákért sokan egészen komoly megalázásokat is képesek lenyelni."


Hahaha... Valószínűleg azért panaszkodik annyi meny, hogy még a fogantatás dátumába is beleszólna az anyósa. Erősen sarkítottam.


Kérdezz vissza"viccesen", hogy mindenkivel ilyen stílusban beszél vagy csak a nővéred tiszteli meg ezzel?

Hátha kicsit észreveszi magát. A nővéred kérését tartsd tiszteletben és ne vitatkozz vele, de egy picit azért oda lehet bökni.

2018. jún. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Goldmund, hiába röhögsz, ha a nővérke eltűri a megaláztatást, akkor nem tudom sajnálni.


Nem tudom, nem értem, miért kell valaminek fülét-farkát behúzni egy tök jpgtalan és légbőlkapott fenyegetésre.


Ha nekem mondana olyat a menyem, hogy "nem láthatod az unokadáat, mert...", akkor megadnám neki az első bíróság elérhetőségét, hogy erre térjünk vissza ott.


Ugyanis, míg nem bántom az unokát, SEMMI joga nincs megtiltani a láthatást.

2018. jún. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Aha, láthatod 1 hónapban 2 órát, miközben a menyed csípőre tett kézzel nézi, mit csináltok. Közben pedig 1 hónapig azt sulykolják beléje, hogy a nagymama nem akar látni, mert nem szeret téged.

Ez jó annak, aki meg akarja mutatni a menyének, micsoda "tökös nő" (ezen ne röhögjek? :DDD), de a legkevésbé sem jó annak, aki valóban szereti az unokáját.

2018. jún. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Goldmund, eljutottunk odáig, h negatìvum, ha egy nô töketlen😃, de szép is a magyar nyelv... Ami a belsô fortyogást nálam enyhìtette egy minket kisemmizni pròbálò nôrokon felé, az az l nem küldött üzenet, már a megszòlìtásban is utolsò roh..dt ti..cnak neveztem, a folytatást is öröm volt megìrni. Aztán ha találkoztunk, az " akkò gondolva van - Egészséges erotika...- hangulatomban már nem is feszìtett annyira. Egyébként azt gondolom, meg lehetne keresni a gyenge pontját, ésnéha hasonlòan " vicces" beszòlásokkal kedveskedni neki, h érezze a törôdést.
2018. jún. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!