Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek van igaza? (após vs....

Kinek van igaza? (após vs. Összeköltözés)

Figyelt kérdés

25N vagyok. Párom 20/F, másfél éve vagyunk együtt. Bocs ha kicsit csapongok az elején....

Szóval saját lakásban élek, dolgozom. A párom még egyetemista, mellette dolgozik és otthon lakik az apjával, a szülők elváltak és az anyja lelépett. Ezért érhető talán hogy nagyon szoros a kapcsolat a barátom és az apja között (testvére sincs, egyedüli gyerek). A lényeg: barátom apja nem akarja engedni hogy összeköltözzünk. Én örülnék ha a párom hozzám költözne, ő is szeretné, de az apja szerint még korai. Én már laktam együtt mással (ex barátommal 2 évet) de a párom még nem és az apja szerint ez így túl korai. És persze az apukája nem akar egyedül lenni egy nagy házban (van amúgy barátnője de messze laknak egymástól). Szóval nem akarja elengedni a fiát. A párom meg nem akar szembe menni az apjával, nem akarja megbántani elvégre ő tartott ki mellette mikor az anyja ott hagyta őket 3 évvel ezelőtt.

Olyanokat mondott az apja hogy majd 2-3 év múlva összeköltözhetünk. A kérdésem hogy szerintetek jogos ez? Jogosan kér ilyet, igaza van, hogy félti és nem akarja engedni? Vagy nekem van igazam amikor azt mondom hogy 25 évesen nem akarok még 2 meg 3 évig külön élni a páromtól csak azért mert az apukájának úgy kényelmes meg mert nem akarja elengedni a fiát.

Szóval kinek van igaza?

Szeretem a párom és várok rá (elvégre én vagyok az idősebb, amin ő még nem ment keresztül azon én már igen így türelmesnek kell lennem), de 2-3 évet várni még... Szerintem ez nem fair.


2019. márc. 10. 12:24
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
36%

Nem hagya el,élni kezdi a saját életet lehet találkozni,de ha igy áll hozzá 30 évesen is ott fog ülni szegény apuka melett,megéri neked 40 évesen ez majd h kb hétvégente összejártok dugni?

40N

2019. márc. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
89%

Ki tartja el a párod? Oke h doogozik, de az mire elég? Nektek elég lenne az ő jövedelme? Ugye alapból 2 főre több a "rezsi".. Egyébként mennyi idő van még neki a diplomaig?

Sztem ezek IS lényeges kerdesek...

2019. márc. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
42%
Most miert kell lepontozni, hogyne lenne lenyeges a fiu szemszögéből... Lehet ezert nem is mer lepni, mert tudja h nem elég a jovedelme az osszekoltozeshez...
2019. márc. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Megkérném az érintetteket hogy ne alacsonyítsák le a kapcsolatomat "hétvégi d.gásokra". Kösz.

Most is annyit vagyunk együtt amennyit tudunk. Biztos vagyok benne hogy menne az együttélés. Kiismertük már egymást eléggé. Remek ember, ezért sem akarok vele szakítani.

Tény, hogy azt mondja néha a párom hogy aggódik az anyagiak miatt. Én jól keresek, a plusz költségeket simán ki tudnánk gazdálkodni az ösztöndíjából és a fizujából. Lehet kicsit frusztrálná hogy nem tud olyan mértékig hozzá járulni a kettőnk életéhez mint én, de engem ez nem zavarna. Ő is dolgozik a suli mellett, nem is keres rosszul. Diplomázni 3 év múlva fog.

Amúgy nem én pontoztalak le utolsó válaszoló.

2019. márc. 10. 15:01
 15/17 anonim ***** válasza:
17%
Nem éltek együtt.. Együtt élés= egy háztartás anyagi közösség stb,addig csunya kimondva max dugtok néha,meg járogattok. Majd megvárom ha jon az első konfliktus a költözés után meg a többi.. Boritékolom h még 5 év mulva is a járogatás lesz ő meg két tüz között..
2019. márc. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Történt azóta valami? Tudtatok beszélgetni erről?

2019. márc. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Nem, egyelőre nem. És még most még nem is szorgalmazom a dolgot. Nyáron visszatérünk a dologra.
2019. márc. 25. 22:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!