Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mit tegyek?...

Szerintetek mit tegyek? Összeköltözés?

Figyelt kérdés

Egy hete jegyzet el a párom. Három éve vagyunk együtt, nagyon jól megvagyunk. Boldog vagyok. Sok mindenben egymás mellett álltunk.

És úgy áll hogy két év múlva házasodnánk. Az a gond hogy nekem nevelő szüleim vannak, így is mindig pénz gond van. Hogy nem kapnak eleget értem. Közbe mindent a vőlegényem áll nekem. Már nagyon kelemetlen. Semmire se kapok pénz, közbe ők költik el. Egész nap az unokahugomra vigyázok. És legszivesebben menekülnék itthon. A páromnak van háza, és idén még nem birunk be költözni, de tavaszra birnánk, addig kicsit felujitaná. De kicsit félek hogy a fejemhez fogja vágni előbb utóbb a barátom vagy a szülei hogy mindent ök adtak bele. De hiába akarok akármit, sajnos semmim nincs. Még a lagzimat se tudom állni, felajánlották hogy fizetik ők, de így semmibe nem érzeü jogot hogy beleszóljak. Itthonról is menekülnék, mert mindig a rossz vagyok, a faluból hallom vissza miket pletykálnak rólam.

Nem vagyok se nagyra vágyó, csak anyám halála óta nyugalomra vágyok. És úgy érzem ez már sose jönn el.

Az egyetemre felvettek, de nem tudom egyáltalán menyek e tovább, vagy dolgozzak. Dolgozni se bírnák, mert vigyázni kellene a kicsire.

Igazából a nevel o szüleim a nővéremék. És sajnos akkorát csalodtam benne, hogy sose tudok megbocsátani. Nem egy apától vagyunk, neki él az apja, az enyém meghalt. És mindig csunyán beszél róla is, meg anyuról is. Minket is átvert. Fáj hogy egy átestvérem így bánik velem.

Mit tegyek? Segitsetek kérlek. Összevagyok törve.



2018. aug. 18. 15:49
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

Keress magadnak egy másodállást, egyetem mellett rengetegen melóznak. Most is simán már a helyedben melóznék. Balaton stb. bármi. Most fiatalként csak az nem dolgozik aki nem akar.


A te helyzetedben ennyire nem szabad elhagynod magad, és másokon/másoktól függni. Azon csodálkozom, hogy ez eszedbe nem jut, hogy melózz..csak úgy ha az egyetemnek neki sem kezdesz..

2018. aug. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%

Tehát 15 évesen jöttetek össze, eljegyzet, de egy pillanatot nem éltetek együtt.


Azt pedig kétlem, hogy felvettek egyetemre.


kelemetlen, bírnák, menyek.


De egyébként rohadt nagy kamu az egész.

- nevelőszüleid vannak

- aztán a nővéred a nevelőszülőd - ilyen NINCS!

- anyátok meghalt, de előtte félrekúrt


Hülyeségek helyett foglalkozhatnál pl. a helyesírásoddal, mert mindjrt kezdődik a suli :D

2018. aug. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%
*eljegyzett
2018. aug. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%
Hány éves vagy?
2018. aug. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
58%

Az a baj, hogy csak a kifogásokat keresed.

Tanulni nem tudsz ezért, dolgozni nem tudsz azért, minden másoknak a hibája, minden a nevelő szüleid hibája (akik közben a nővéredék lettek...), minden valaki másnak a hibája.

Mi az, hogy neked vigyázni KELL a kicsire? A te gyereked? NEM.

Lehet, hogy lagzi helyett inkább arra kéne koncentrálnod, hogy erőt vegyél magadon és elmenj dolgozni.

Jogilag ebben semmi és senki nem korlátozhat, csak akarnod kell.

Előbb próbálj meg megállni a saját lábadon és egyedül életben maradni, nem alapozhatsz arra, hogy majd a párod megold neked mindent, beköltöztet a házába, elvesz feleségül, aztán eltart életed végéig...

Amíg mindent másoktól vársz, meg hogy maguktól megoldódjanak a dolgok, addig ne csodálkozz, hogy nem tudsz megcsinálni semmit.

2018. aug. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

2!


Lehet a nővér a "nevelőszülő ". Nyilván a kérdező egyszerű lélek, így nevezi őket, ahelyett, hogy a hivatalos gyam megnevezést használna, ami bizony lehet simán a nagykorú testvér.

2018. aug. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Szerbiába lakok mi igazából úgy mondjuk hranitelj. És nem tudtam a magyar kifejezést. Elnézést.
2018. aug. 18. 16:18
 8/10 A kérdező kommentje:
Szeretnék dolgozni. Csak máshol lakik, és ha itt elkezdek,akkor nem tudom hogy birok idővel átváltani. Mert itt nehéz találni munkát sajnos.
2018. aug. 18. 16:28
 9/10 anonim ***** válasza:
12%
Hranitelj annyit tesz elvileg,hogy kenyérkereső
2018. aug. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Tisztelt Kérdező!


Őszintén érdekelne, hogyan alakult a kérdés kiírása óta a sorsod! Mesélnél még magadról egy kicsit?


Üdv: egy középkorú Hölgy

2019. márc. 1. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!