Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bennem van a hiba, ha a...

Bennem van a hiba, ha a házasságomban pusztán az anyagi stabilitás nem tesz boldoggá?

Figyelt kérdés

A férjem anyagi biztonságot nyújt, de ez arra vonatkozik, hogy nincs adósságunk, tartalékot képez. Dolgozom én is, közös számlánk van amit ő kezel.

Csak arra költünk ami neki fontos, 20 éves edényekben főzök, szeretném lecserélni, de nem engedi, mert pénzbe kerül. Ugyanez vonatkozik arra is, ha szeretném kicsit szépíteni az otthonomat, függönycsere, stb. A háztartásban semmit nem segít. A gyerekek körül sem. Velem nem gyengéd, sem az ágyban, sem a mindennapokban nem figyelmes. Mindenben Ő dönt.

Névnapi, szülinapi, karácsonyi ajándék Nekem, minek az!!! A lényeg, hogy van tartalékunk, nincs adósságunk, csekkek be vannak fizetve- szerinte. Boldogtalan vagyok. Szeretnék néha egy szál virágot, vagy vacsizni elmenni valahová, vagy kirándulni, esetleg bulizni. Olyan jó lenne, ha egyszer egyszer elmosogatna, vagy csak annyit mondana, szép vagy..... Ezek nagyon nagy vágyak? 40 évesen elválni és új életet kezdeni még lehet?


2019. márc. 10. 13:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
49%

Gondolom ez évek ota fenn áll,eleve nem kötöm össze az életem olyannal aki a pénzem felett rendelkezne és még az ágyban is csak használ.. Erre azért esküvő előtt is vannak jelek..

40N

2019. márc. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
Bármikor lehet új életet kezdeni. Nem kor függvénye.
2019. márc. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
23%
Kérdezd meg a férjedet, hogy ő vajon maradéktalanul boldog-e.
2019. márc. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%
Én nem tudok így élni, inkabb szorosabbra fogom a nadrágszíjat, de érzelmileg legyen oké....váltani sosem késő!
2019. márc. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
73%
Ismerem ezt a helyzetet és sajnálom,hogy nem léptem le.Az én férjem dettó ugyanez.Hasára viszont szeret költeni.Bármikor ujra lehet kezdeni, bárcsak én is azt tettem volna,de már késõ!
2019. márc. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
67%

Sosem késő váltani, attól függ mi a célod az életben.

Saját otthont még simán teremthetsz magadnak és új párod is lehet még. Gyerekszülés már más kérdés.

De gondolom ezek a problémák nem most így hirtelen X év házasság után jöttek elő. Kicsit hamarabb kellett volna észbe kapni, hogy ez így neked nem megfelelő és esetleg hozzá sem menni egy ilyen emberhez.

2019. márc. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
62%

A férjeddel megbeszélted már, vag, csak a háta mögött tervezgetsz??


"Bármikor ujra lehet kezdeni, bárcsak én is azt tettem volna,de már késõ!"


Te meg legalább egyazon mondatodon belül ne cáfold már meg magad, ha tanácsot akarsz adni... -.-

2019. márc. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
76%

Első nem unod már a folyton a tökéletességed hangoztatásat meg a rém haszontalan hozzászólásaidat? Ha te mindent előre látsz és meg tudsz oldani, akkor élvezi a hibátlan életed és hagyd már a többieket békén.


Kerdezo: így nem érdemes (együtt) élni szerintem. Kérj külső segítséget, akar terápiát. Ha a férjem semmire nem hajlandó, én lelépnek, pedig ilyet nem szoktam tanácsolni.

43/N

2019. márc. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
79%

Nincs benned semmilyen hiba, kérdező.

Mi értelme az életnek, ha egy kis boldogságod sincs? 40 évesen fiatal vagy még, és annyi más férfi van, aki Nőként kezelne, értékelne, és nem egy robot lennél, aki kiszolgálja Őt.

Biztos vagyok benne, hogy nem szeretnél így megöregedni, lépj, találj egy olyan embert, akivel vacsorázhatsz, utazhatsz, boldog lehetsz, nincs késő.

Aki egy szál virágot sajnál, ami 200-500ft, egy kedves szót, érintést attól a nőtől, akit elméletileg szeret.. Ez nem szeretet.

2019. márc. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Tudom közhelyes, de a gyerekek miatt is nagyon nehéz meghozni ezt a döntést. Rettegek attól, hogy egyedül nem tudok nekik majd mindent megadni.

Nincs olyan nap, hogy ne kérdezném ő boldog-e. Kérem változtassunk, többes számban, sosem csak őt egyedül hibáztatom. De szerinte én a romantikus sorozatokon elhülyültem és olyat kergetek ami nincs. Hozzáteszem nem nézek romantikus sorozatokat. Tv-t sem nagyon. Szerinte ma csak az számít van-e pénzed, kapcsolataid, mert anélkül még orvoshoz sem jutsz el, van-e hatalmad. Attól boldog ha felülkerekedhet másokon. Legyen szó családról, barátokról, munkahelyi kapcsolatokról. A barátait is sokszor megbántja, lenézi.

Nem volt mindig ilyen. Azóta ilyen amióta pénzes emberek veszik körül.

2019. márc. 10. 14:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!