Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan dolgozzam fel, hogy...

Hogyan dolgozzam fel, hogy gyerekkoromban bántalmaztak?

Figyelt kérdés

Felnőttem, elköltöztem más városba, dolgozom, önálló életem, családom van.

Viszont valahányszor a gyermekemre nézek, eszembe jutnak ,,képek,, amikor az anyám belelökött a rózsák közé...mai napig érzem a tüskéket a bőrömön, ha rá gondolok.

Amikor az apám szíjjal vert, amikor erre kérte a tanáromat is, csak mert nem értettem meg a matematikát.

Soha semmiben nem álltak ki mellettem a szüleim. Az egész gyerekkorom folyamatos megaláztatás volt. Én voltam mindig a hülye. Soha nem hallgattak meg.

Most itt a kisfiam...és a szívem megszakad...hogy nem lesznek nagyszülei...olyan igaziak....mert nem tudom elengedni ezeket a dolgokat.

Fáj ez az egész...fáj, hogy a kisfiamnak szinte rokonai sincsenek...hogy a nagyszülei közel kettő év alatt 2x jártak nálunk.


2019. márc. 18. 13:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A párod szüleivel mi van? Ők se látogatják, Vagy nem élnek már?
2019. márc. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az párom édesapja 87 éves, már nem igazán tud úgy jönni, menni. Mi szoktunk menni hozzá.
2019. márc. 18. 13:33
 3/12 anonim ***** válasza:
43%
Abba kell hagyni a siránkozást a múlton. Ilyenek és kész. A gyerekednek jobb, ha inkább nincsenek jelen a nagyszülei, semmi baja nem lesz tőle, nyugodtan hidd el. Elsősorban azon kellene dolgoznod, hogy te tovább tudj lépni. Neked ezt dobta a gép (és nem vagy egyedül vele a világon). Egy életed van, élheted a múlt árnyékában, vagy foglalkozhatsz a saját életeddel és a saját családoddal. Így is, úgy is el fog telni, aztán mehetsz a föld alá. Vajon hogy is lesz jobb...........?
2019. márc. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
59%
Bírom az ilyen empatikus embereket...
2019. márc. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

Sokaknak meghaltak a nagyszülei, mégis egészseges felnőttek lettek. Szerintem ne rágódj ezen, a tieidnek biztosan jó gyerekkora lesz mert te megadod nekik azt a szeretetet amit te nem kaptál meg. :)

Ilyen nagyszülőkkel jobb is ha keveset találkoznak, ott vagytok nekik te a pároddal.

2019. márc. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Hát az alapján, hogy ide jössz sírni, nem "bántottak" eleget, mer így se lett férfi belőled...
2019. márc. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
68%
Menj el pszichológushoz.
2019. márc. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Drazicc ***** válasza:
Testvéreid vannak/voltak? Ha igen őket is bántották vagy csak veled"kivételeztek"? Amikor tinédzser lettél elkezdtél visszaütni nekik? Az normális, ha fájó emlékeid vannak, ettől vagyunk emberek mert érzünk. Másoknak job volt a gyerekkora, de ismerek olyan családot ahol anyukának agydaganata van, fiatal fiának meg sclerosis multiplex. Nekik már nincs esélyük teljes életre, de neked és a családodnak van. Ha ez a teljes igazság amit leírtál akkor nem is érdemlik meg a szüleid, hogy látogassák az unokájukat ezek után. Hidd el, inkább nőjön fel nagyszülők nélkül, mint hogy a nagyszülők az esetleges tudtod nélkül rajta is levezessék állati ösztöneiket. Viszont gyermekednek lehetnek testvérei, gondolom vannak keresztszülei, barátai, majd később neki is lesz családja. Tehát természetes a fájdalom ami benned van, de most már csak rajtad múlik, hogy ennél már csak jobb lesz-e.
2019. márc. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Próbáld elgyászolni ami történt elsiratni és előre nézni. Egyébként elég rossz bozzáállás, hogy azt nézed mid nincs ahelyett, hogy azt néznéd amid van

Képzeld velem ugyan ez törtent csak még párom meg gyerekem sincs. De nem elmelkedem rajta. Elkerülöm nagyívban a szüleimet mert aki ilyet tesz arra nem vagyok kíváncsi. Neked is ezt kene tenni és elfogadni hogy nem minden adatik meg az életben. Örülj hogy van családod, vannak akik szeretnek és egészseges vagy. Klnem ertem miért kell a múlton rinyálni. Elhiszem, hogy rossz volt. De te döntöd el ez határozza e meg a jelenedet vagy sem. A gyereked meg jobb ha nem találkozik ilyen nagyszülőkkel vagy azt akarod, hogy őt is belöljék a rózsabokorba? Nem is értem az egészet.

2019. márc. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Nyilván te kitűnő tanuló, és áldott jó gyerek voltál.

A rózsától meg bibis lettél.

Meghallgatnám erről a szüleidet is.

2019. márc. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!