Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy molesztáltak...

Lehetséges, hogy molesztáltak gyerekként?

Figyelt kérdés

4-5 évesen sokszor álmodtam azt, hogy szexuálisan molesztáltak, bántalmaztak, bár akkor még nem tudtam, konkrétan mi ez. Máig emlékszem a rémálmaimra, arra a félelemre és undorra, amit éreztem közben. A legszomorúbb az egészben, hogy aki álmomban tette, egy közeli rokonom.

Nem tudom, történt-e a valóságban bármi.

Arra emlékszem, hogy 8 évesen át kellett volna öltöznöm a nagyiméknál a konyhában, és ő is ott volt. Én meg megmondtam, nem vetkőzök, ameddig mindenki ki nem megy.

A nagyim előtt nem voltam szégyellős, meg úgy mások előtt se. De azelőtt az illető előtt rettenetesen. És ugyanaz az undor érzés, ami gyerekként álmomban.

Neki nincs felesége, barátnője se volt soha talán, agglegény már 50 felett.

Sose voltunk túl jó viszonyban, illetve már felnőttként néha volt rólam pár nem túl jó megjegyzése anyukámnak, holott akkor már évek óta nem látott. Diszkréten ugyan, de lekrvázott. Azután anyuék sokáig felé se néztek.


Anyukámnak felnőttként mondtam el, szerinte esélytelen, hogy molesztált volna (se ő, sem más), ezt azért nem gondolná róla.


De akkor miért álmodtam ilyesmit?


2019. márc. 20. 20:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%
Nem hiszem, hogy egy kisgyerek olyat álmodna, amiről azt sem tudja, hogy micsoda. Érdekes lenne utánajárni egy szakember segítségével, de nem valószínű, hogy egyértelmű választ fogsz kapni.
2019. márc. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
9%

Ha molesztált volna,akkor biztosan mondtad volna a szüleidnek vagy a nagyidnak.

Vagy azt akarod mondani, hogy amikor aludtál,akkor molesztálhatott?Dehát hol voltak a szüleid?

2019. márc. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonymousreview60 ***** válasza:
93%
#1: +1
2019. márc. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonymousreview60 ***** válasza:
91%
#2: Miért mondta volna biztosan? Megfélemlíthette. Vagy a gyereket annyira megrázta, hogy szólni sem mert.
2019. márc. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

3 évesen már egyedül hagytak a nagyinál napokra is.


Fogalmam sincs, mondtam-e volna.

Rengeteg mindent nem mondtam el olyan kicsiként a szüleimnek, amit láttam, hallottam, vagy gondoltam. Sok mindent csak felnőttként meséltem el anyunak utólag.


Fogalmam sincs, hogyan vagy mikor fordulhatott elő (ha előfordult), az első amire ezzel kapcsolatban emlékszem azok a visszatérő rémálmok, mikor elkezdtem az óvodát.

Illetve nagyon féltem a fiúktól ovisként, hogy majd "bántanak".

2019. márc. 20. 20:23
 6/13 anonim ***** válasza:
98%
Ezek alapján esélyes. Még talán azt tudnám elképzelni, hogy esetleg láttál másokat közösülni. De nem hiszem, hogy a nagyszüleid előtted csinálták volna.
2019. márc. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Látni nem láthattam senkit, mivel 10 éves koromig fogalmam sem volt, miből áll a szex a gyakorlatban, vagy egyáltalán hogy kell elképzelni.

A molesztálás alatt konkrétan csak fogdosást értek (fuh, de rossz ezt még leírni is), ez volt mindig a rémálmaimban is.

2019. márc. 20. 20:32
 8/13 anonim ***** válasza:
56%
Le leszek horrogva meg átküldtök az ezosokhoz- de regresszív hipnózis..
2019. márc. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
43%
Az nem lehet, hogy álomnak hiszed, de valóság volt?
2019. márc. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Óvatosan kell az ilyen bizonytalan emlékekkel bánni, mert akaratlanul is hamis emlékké tudod változtatni, pláne egy elfogult terapeutánál. Amerikában komoly botrányok voltak ebből.
2019. márc. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!