Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Állítsam le" most a lànyt az...

"Állítsam le" most a lànyt az elejèn, vagy várjam meg amíg csinál valamit?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

A párom megkérte a kezemet nemrég. A családnak elmondtuk a hírt, mindenki örült neki szerencsère (4 ève vagyunk együtt).

Páromnak kèt lànya van első házassàgàból, 20-on évesek (egyèbként khm... én korban közelebb àllok hozzájuk mint az apjukhoz/páromhoz, de ők is az első perctől kezdve elfogadtam engem, jóban vagyunk nagyon).


Az egyik làny viszont nagyon szervezkedős tipus, ő a családban a kakukktojás, mindig nagy hanggal beszèl, mindig azt kell(ene) csinàlni amit ő szeretne pl most családi összejövetelen most társasozunk, most eszünk, most fotózkodunk stb. Eleinte furcsa volt a stílusa, de megszoktam, látom hogy a többiek is hogyan reagáljàk le őt. Teljesen ami a szívèn az a szàján tipus, pl volt hogy meglátott egy csalàdi összejövetelen és kérdeztem hogy miért ilyen szakadtan jöttem miért nem öltöztem ki (farmer, fekete-sàrga ingben voltam...).

De egyèbkènt arany szíve van, folyton ajándékokat vásárol, az ètteremben sokszor ő fizet.


Na de a kérdésem az lenne, hogy ismerve a stílusàt, tuti bele fog szólni az esküvő szervezésbe, ha csak jószàndékból is, illetve ugye neki fel sem tünik hogy màsnak kicsit sok az ő stílusa. Szerintetek mit tegyek, szóljak előre hogy ÉN akarom csak szervezni az esküvöt, vagy csak akkor szóljak ha elkezd ő is szervezkedni?


2019. márc. 26. 14:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
Ez a párod és a te esküvőd. Bárki bele akar szólni a szervezkedésbe, úgy, hogy ellenkezik az elképzeléseitekkel, csírájában el kell fojtani a pattogást. A másik meg: attól még nem aranyszívű, hogy ajándékoz, és fizeti az éttermet.
2019. márc. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem most mondd meg neki, hogy ezt te akarod szervezni, bonyolitani, ....stb. és CSAK!!! ugy fogadsz el bármilyen segitséget ha azt te KIMONDOTTAN, SZEMÉLYRESZABOTTAN kéred. A saját elképzelésed szerint akarsz mindent.
2019. márc. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Megmondhatod neki, de ha mindenbe beleszólós, akkor most is bele fog, raa
2019. márc. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

...ráadásul eddig ráhagytatok mindent, amihez hozzá van szokva.

Azért aközött, hogy megmondja mikor egyen a família /amúgy is ennének /, illetve a feldobja a társasjáték lehetőségét nagy különbség van, minthogy megmondja kiket akar pl meghivni. ..

2019. márc. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Meg kell hallgatni a javaslatait, és úgy csinálni, ahogyan ti ketten akarjátok. Aztán lehet, hogy 1-2 pontban véletlenül egyeztek, de amúgy meg nem.
2019. márc. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Most lehet hülyeséget mondok és az utolsó gombig te szeretnél szervezni, de ha már ilyen buzgó, én kihasználnám, szabad kezet kapna pl. a virágdíszben vagy másban ami nekem nyűg, és ott kiélhetné magát, a többiről meg megmondanám hogy azt én szeretném csinálni.
2019. márc. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Diplomatikusabb megoldás, ha az efféléket párod (=a lány apukája) közli vele.
2019. márc. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én hagynám hagy mondja amit akar, a véglegesítésekhez úgyis az én beleegyezésem kell, ha ő elefántokat akar az esküvőmre akkor megmondom neki, hogy én nem szeretnék, de kedves hogy segíteni próbál. Vagy egy nagy ebéd keretében felhozni, ha épp ötletel, (vagy akárki más is) "hogy köszönöm az ötleteket, tényleg szívesen mindent meghallgatok, de vannak terveim és főképp én szeretném szervezni. De ha kell segítség bármiben akkor nagyon szívesen fogadom a segítő kezeket."
2019. márc. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a vàlaszokat.

Igazából azt sem tudom hogyan lehetne az értésère adni, hogy tényleg ne szóljon bele. Annyira agresszívan akarja mindig a saját igazàt.

Pl találkozol vele és meglátja hogy le van nőve a hajad, egyszerűen közli hogy akkor most bejelentelek fodràszhoz, fogja a telefonját és fél percen belül már le is szervezte nekes, hiába ellenkezel közben. Leàllítani NEM lehet. Ezt velem is eljátszotta már meg az apjánál is. Tudom hogy csak jót akar vele, de nagyon agresszívan.

Simán kinézem belőle hogy pl egyik pillanatban beàllít egy halom dísszel a kezében hogy ő megvette őket, vagy közli hogy lefoglalta a zenekart, az előleget is kifizette már nekik.

2019. márc. 26. 18:04
 10/13 anonim ***** válasza:
84%

Hát ez elég kemény. :DDD

És eddig nem mondták meg neki a szülei, hogy ez így nem jó? Nem lett ebből folyton-folyvást konfliktusa a családjával, a környezetével?


OFF:

Személy szerint én ki nem állhatom az ilyen embereket, akik a másikat akarata ellenére boldogítják.

2019. márc. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!