Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Állítsam le" most a lànyt az...

"Állítsam le" most a lànyt az elejèn, vagy várjam meg amíg csinál valamit?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

A párom megkérte a kezemet nemrég. A családnak elmondtuk a hírt, mindenki örült neki szerencsère (4 ève vagyunk együtt).

Páromnak kèt lànya van első házassàgàból, 20-on évesek (egyèbként khm... én korban közelebb àllok hozzájuk mint az apjukhoz/páromhoz, de ők is az első perctől kezdve elfogadtam engem, jóban vagyunk nagyon).


Az egyik làny viszont nagyon szervezkedős tipus, ő a családban a kakukktojás, mindig nagy hanggal beszèl, mindig azt kell(ene) csinàlni amit ő szeretne pl most családi összejövetelen most társasozunk, most eszünk, most fotózkodunk stb. Eleinte furcsa volt a stílusa, de megszoktam, látom hogy a többiek is hogyan reagáljàk le őt. Teljesen ami a szívèn az a szàján tipus, pl volt hogy meglátott egy csalàdi összejövetelen és kérdeztem hogy miért ilyen szakadtan jöttem miért nem öltöztem ki (farmer, fekete-sàrga ingben voltam...).

De egyèbkènt arany szíve van, folyton ajándékokat vásárol, az ètteremben sokszor ő fizet.


Na de a kérdésem az lenne, hogy ismerve a stílusàt, tuti bele fog szólni az esküvő szervezésbe, ha csak jószàndékból is, illetve ugye neki fel sem tünik hogy màsnak kicsit sok az ő stílusa. Szerintetek mit tegyek, szóljak előre hogy ÉN akarom csak szervezni az esküvöt, vagy csak akkor szóljak ha elkezd ő is szervezkedni?


2019. márc. 26. 14:15
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
53%

Hát ha eddig parancsolgatott nektek egy tinilány és ehhez asszisztáltatok, mit gondolsz mi lesz most? :D

Ilyen apró cseprő dologba se tudtok a sarkatokra állni, na majd pont most fogtok. ..Semmi tekintélyetek. Így azért nehéz lesz, hogy ne pofazzon bele mindenbe.

2019. márc. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonymousreview60 ***** válasza:

Ha ennyire parancsolgat, akkora a lánynak a saját maga számára kinézett férfival is baja lesz vagy papucsférjet választ.

Az indokolatlan egoba beletaposni olyan jó! Szerintem, ha (kifizet/lefoglal valamit ÉS az nektek nem tetszik), akkor mondjátok azt:

Ti: Köszönjük, de nem.

Ő: Miért nem?

Ti: Mert nem tetszik.

Ő: Mi nem tetszik?

Ti: Az egész.

Ő: De már kifizettem/lefoglaltam.

Ti: Így jártál./Sajnáljuk, de akkor sem.


Minél hamarabb szembesül ezzel, annál kevesebb baja lesz belőle később. Hacsak nem mindig pincsik veszik körül.

2019. márc. 27. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Életszerűtlen a történet. Ha a tiltakozásom ellenére szervezne nekem fodrászt, megmondanám neki, hogy nem fogom igénybe venni, nem vagyok hozzászokva, hogy más ossza be az időmet, s hogy kihez menjek.

Vagy unintelligens, vagy nem normális.

Ha családi összejövetelen ceremónia mester, az az ő dolguk.

Az esküvőtök szervezése szigorú magánügy.

Mondjátok meg neki, hogy majd időben kap meghívót, addig, hogy mi hogyan lesz, azt ti, ketten, az apjával intézitek.

Az apja feladata, hogy megnevelje, ha ilyen tahó.

2019. márc. 31. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!