Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sógornőm versenyik velem vagy...

Sógornőm versenyik velem vagy mi a baja? Hogyan állítsam le szépen? Nyilván durván és drasztikusan menne, de nincs kedvem a cicaharchoz.

Figyelt kérdés
Most azon pörög, hogy én nem nagytakarítok az ünnepek miatt és nem tervezem miket fogok főzni. Én rendszeresen takarítok, nem csak alkalmakkor jön rám a takaríthatnék, meg amúgy is úgy vagyok vele, hogy nem vagyok hajlandó valami h*lye elvárás miatt meggebedni. Főzés, sütés meg azért nem lesz, mert nem itthon leszünk, hanem már 20-adika körül elmegyünk anyósékhoz, ott segítek természetesen, azért is megyünk már akkor.Messze élünk egymástól, legalább ki is unokázhatja magát. Erre a sógornőm bepörgött, hogy milyen vagyok. Megyek a kényelembe(akkor 24-én délutàn mennénk), ő bezzeg mi mindent fog csinálni. Meg ő meg tud főzni a gyerektől, meg ô milyen szuper anya lesz, mert tervezik a màsodikat. Gratuláltam neki, hogy ilyen ügyes, és mondtam neki, hogy szuper hogy süt-főz a gyerektől(megjegyzem én is megfőzök, az igaz h nem sütök, de soha nem is szerettem), viszont nálam mindig rend és tisztaság van és otthagytam. Annyira felhúzott. Sosem szoktam semmiben versengeni. Ha jön azzal, hogy neki ekkor meg akkor ezt tudta a gyerek, csak megdicsértem, hogy milyen ügyes, de nem vettem fel, a szúrkàlódàst sem, hogy az enyém még nem tudja. Szóval valami tipp a szép szóval való leàllításhoz?

2016. dec. 10. 14:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
9%

nem vagyok hajlandó valami h*lye elvárás miatt meggebedni.


Basszus, én nem hülye elvárás miatt takarítok és főzök, hanem mert ezzel is várom a vendégeimet.

2016. dec. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%
Hagyd rá. Mondd meg neki, hogy érdeklődjön a tesójánál, hogy mit fog főzni ő, te nem tudod.
2016. dec. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Első kiszúrtad a lényeget. Elmondom mégegyszer. Rendszeres a takarítás, de nem fogok kimondottan az ünnepek miatt ablakot pucolni, szekrényt tologatni vagy kipakolni a konyhaszekrényből és kitakarítani. Minden nap porszívózok vagy sepregetek, fürdő-wc hetente, portörlés hetente....Nem nagy a lakás, és úgy van berendezve, pakolva higy egyszerű legyen rendben tartani. A kérdésre esetleg tudsz hasznos választ adni?
2016. dec. 10. 14:43
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Rossz hírem van, szép szóval sehogy. Vagy felülemelkedsz az egészen, mosolyogsz egyet, és hagyod, hadd beszéljen, aztán áttérsz egy egész más témára, vagy nagyon röviden és határozottan leállítod azzal, hogy nem kérsz se a véleményéből, se a tanácsaiból, foglalkozzon a saját dolgával.
2016. dec. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%
Simán mond meg neki, hogy nem neked akarok megfelelni. Van saját életem. Èrtékellek szeretlek, de van saját értékrendem köszi. Ha ez nem tetszik akkor nos így jàrtál. Néha ki kell állni magadért. Tapintatosan de határozottan .
2016. dec. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Akkor sértődés nélkül sehogy... sejtettem, de reménykedtem azért.
2016. dec. 10. 15:06
 7/12 anonim ***** válasza:
79%

Egyszerűen irígy, megfelelési kényszere van és állandóan bizonyítani akar a külvilág felé, és talált valakit, akivel összehasonlítási alap lehet.

Én is ismerek ilyen embert, habár ő még nem anya, de mindent jobban tud, és ha nem, akkor úgy alakítja, forgatja a dolgokat, hogy a másik legyen az életképtelen hülye. Az ilyen a szép szóból nem ért, de van, hogy a csúnya szóból sem.


De azért a csúnya kiosztást megpróbálhatod, vagy amikor mások is hallják, akkor a saját szövegelését ellene fordítani.

Pl. Családi összejövetel, és ő gúnyosan megjegyzi, hogy ő milyen fáradt, mert kitakarított a gyerek mellett, és sütött-főzött, míg más (utalva rád) ezt nem teszi. Erre te gúnyosan, hogy "mivel én be tudom osztani az időmet és nem csak negyedévente takarítok, ezért nem kell meggebednem, mint neked!"


Vagy másik stratégia. Teszel rá egy lapáttal. "Igen, mi két ünnep közt elutazunk, mert megtehetjük és megérdemlem. Hahaha!"


Egy idő után biztos, hogy az idegtől agyvérzést kap.

2016. dec. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%
Húzd fel agyilag azzal, hogy csak mosolyogsz rá, amikor jön a hülyeségeivel. Persze ez csak face to face működik, de roppant hatásos, hidd el!
2016. dec. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
88%
Én faképnél hagynám, ha újra rákezdi. Ha rákérdezne, hogy miért, megmondanám neki, hogy azért, mert ezt a szöveget már hallottam, nem volt kedvem újra végighallgatni.
2016. dec. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
58%
Hát, ezen változtatni nem fogsz. Vagy kiosztod vagy hallgatod. Előző sógornő jelöltem nekem is ilyen volt. Ő meg azért volt irigy, mert sógorom nem akarta elvenni most azonnal, nem akart babát most azonnal stb. Aztán nálunk jöttek ezek a dolgok és onnantól mindenbe belekötött. Sőt, igazán ekkor mutatta ki a foga fehérjét. Utána nem is voltak sokáig együtt. Mi sosem reagáltunk a bántásokra, pont le van szarva. Oldja meg a saját szarságait. Én sem a szomszédon kérem számon, ha valami nem jó az életemben.
2016. dec. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!