Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti így adnátok ajándékot...

Ti így adnátok ajándékot születésnapra?

Figyelt kérdés

Nemrég volt a születésnapom és sajnos a családomban egy ember (édesanyám) köszöntött fel.


Én évek óta ajandekozok nekik valami személyesen, vagy ha nem is személyeset de apróságot.


A testvérem és édesapám is elfelejtette. Csak anyának,mamámnak és a páromnak jutott eszébe.. Nem is szeretem a szülinapom az pont ezért , mert régen meg a barátnőm is elfelejtették, letudták egy csokival, mikor én nagy ajándékokat vettem mindig, szülinapi meglepetéseket szerveztem de sosem kaptam vissza.


Az utóbbi időben nagyon önző lettem direkt, mert úgy bánok az emberekkel ahogy ők velem szoktak és elég sokan el is partoltak mellőlem.sajnos a családomnál is érzem azt, hogy ha ők nem köszöntenek fel akkor én őket miért? Lehet önző vagyok..de ti mit tennének a helyemben, ha évek óta egy oldalú az ajándékozás, viszont szarul is ereznéf magad ha nem koszontenéd fel az adott személyt ?


2019. márc. 27. 15:55
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Visszatérve az alapkérdésre:


Valószínűleg én se ajándékoznám meg azokat, akik notóriusan elfelejtik az enyémet - ráadásul utólag sem pótolják.

2019. márc. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
63%

Engem sosem érdekelt ez az ajándékozgatàs.

Nekem is csak anyum, pápam (mamám,de ő már nem él), párom és ket jó barátom mondta hogy boldog szülinapot. A többi ember már engem sem érdekel.

Mindenkinek ami jar...

2019. márc. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Az úgynevezett "legjobb barátnőm" csinálta azt, hogy egyszer csak elkezdte nem ünnepelni a szülinapom, holott előtte 15 évig ez hagyomány volt köztünk. Nem arról van szó, hogy ajándékok seregét hortuk egymásnak, de mikor távol voltunk, akkor is jött a köszöntés, nem felejtettük el. Ő egyszer csak leállt ezzel, viszont sértődötten elvárta, hogy én tartsam számon az övét. Úgy voltam vele, hogy ez kétélű dolog, ha ő így, akkor én is így. Nem fogok olyan embert köszöntgetni, aki egy üzenetet se ír nekem. Viszonoztam a gesztusát, ez persze nem tetszett neki, összeveszett velem és megszakította a kapcsolatot. Az ilyen emberek nélkül jobb.

Kérdező: a köszöntés oké, hogy ne mondhassák rád, hogy tapló vagy, de ne vegyél semmit.

2019. márc. 28. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Én a személytelenséget nem szeretem az ajándékozásban. Az ajándék megmutatja, hogy tényleg szeretetből ,odafigyelésből kapod, vagy csak azért, hogy ki legyen pipálva, hogy ez is megvolt. Mindig arra törekedtem ,hogy személyre szólóak legyenek az ajándékok, sőt, karácsonyra, szülinapra magam költötte vicces pársoros versikét is írtam mindenkinek az ajándék mellé, célozva benne az ajándékra. De viszonzásul sokaktól csak egy tusfürdőt vagy ilyesmit kaptam, mondván, "nem tudtam mit venni". Akkor, hogy szeretem a másikat, ha a mindennapokban nem figyelek rá és így nem tudom, hogy mi tetszene, mi esne jól neki? Akkor inkább ne vegyen semmit, de hogy a pipa meglegyen és vesz egy tusfürdőt, azt megalázónak tartom. Így elmaradtak a versikék és az személyes ajándékok sokuknál. Volt is csodálkozás, hogy nincs és persze én voltam (vagyok) aki megváltozott és rossz irányba.
2019. márc. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Üdv a klubban.Ohh amióta az eszemet tudom talán 2 x volt rendes szulinapom.Amin anyám megkoszontott időben.Se a családom se a barátaim (habár belegondolva ha igazából a barátaim lettek volna egyszer sem felejtették volna el.

Nekem december 25 én van a szulinapom és december 24 en a nevnapom.Gondolhatjatok..sose senki mert akkor karácsony van..Én tavaly jutottam el odaig hogy senkinek..aki engem nem akar felkoszonteni na azt en sem.Meg telefonon sem.Anyamnak sincs anyák napi virág meg csoki..

2019. márc. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem aza furcsa, hogy egy családban valaki elfelejtette, és valaki nem.

Nem szoktak beszélni egymással?

Nálunk ilyenkor meg szoktukl említeni, (általában reggel) hogy "de jó, ma van x születésnapja".

Vagy megbeszéljük, hogy mikorra rendeljük/süssük a tortát. Mikor köszöntsük fel.

Így egyszerűen nem létezik, hogy a családból valaki elfelejtse.


Ez az egyik.


A másik, meg, hogy kell venni egy naptárt, és felakasztani a falra, és bekarikázni mindenkinek a születésnapját, aki számít.


Ja, és manapság a facebook is jelzi (ha úgy van beállítva, de legtöbbeknek úgy van)


Ha ennek ellenére valaki annyit nem bír kinyögni, hogy boldog szülinapot, akkor annak nem is számítasz igazán.


Az ajándékokról meg annyit, hogy ha letudnak csokival, és is csokit adok. Nem kell ebből olyan nagy problémát csinálni. Ha pedig nagyobb ajándékot veszek, akkor az azért van, mert szívből adom, hogy örüljön az illető, nem pedig azért, hogy visszavárjam.

2019. márc. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Hát még ha el is felejtik a tiédet, te egy boldog szülinapot szerintem odalökhetnél. Nem miattuk, hanem magad miatt. Ahogy írod is, rosszul éreznéd magad, ha nem köszöntenéd fel őket. Én is ugyanilyen vagyok sajnos vagy nem sajnos, de nem tudok még azzal az emberrel se ugyanolyan szemét lenni, aki simán megteszi szemrebbenés nélkül, esetleg direkt. Ezért tanácsoltam, hogy a saját lelki békéd miatt tedd meg, és akkor el is tudod magadnak mondani, hogy ilyen szempontból mennyivel jobb vagy az adott embernél. Szerintem ez bőven elég.
2019. márc. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!