Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lenne a helyes ebben az...

Mi lenne a helyes ebben az esetben? Együttélni vagy elköltözni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tanácsot kérnék tőletek. Férjemmel az idős nagymamámnál élünk. Miénk a fenti rész,ővé a lenti.Tehát egy nagyobb emeletes házról van szó,ami a mamámé. Igazából a mamámnak nincsen senkije rajtam/rajtunk kívül,illetve az egyik lánya nem itt él,így nem igen tud neki segíteni semmiben,a másik gyermeke meg elhanyagolja (ő az én anyám,aki engem is kitett otthonról).

Nélkülünk biztos nem lenne meg a mama. Csak szegény olyan idegesítő,hogy állandóan vásároltatna velem mindent.Nem elég az,ha elmegyek a héten nagybevásárolni és természetesen hozok neki mindig friss kenyeret.Neki mindig kell még valami.Van nyugdíja ,de nyilván nagyon kevés.A számlákra nem lenne elég neki,ha egyedül lenne. Tehát én is sokat költök még pluszba rá a gyógyszerek miatt és a számlák miatt is. Elhagyja magát,semmit nem csinál meg. Nagyon nehéz,hogy gondoskodjak róla is. Én is dolgozom általában több,mint 9 órát és kisütni nem tud pl mirelit kaját sem,mert arra hívatkozik,hogy nincs jól. Megvárja míg hazaérek és fáradtan főzők neki valamit. Sokszor erőszakos velünk,hogy neki ez meg az kell most azonnal. Nem igen tudunk félre tenni sajnos így. Férjem szeretne elköltözni,de akkor mi lesz a mamával? Másrészt pénzünk sincs házra,de még hitelt felvenni se tudnánk valószínű..nem keresünk olyan jól,csak,mint az átlag :/ Felmerült a férjemnél az is,hogy megvegyük a mama házát és a rokonokat fizetnénk ki. Tanácstalan vagyok,de szörnyű,hogy a jövőmre nem tudok félre tenni,csak nagyon apránként. Plusz most már szeretténk lassan gyermeket is.


31/N


2019. márc. 30. 07:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%
Ülhetnek le vele beszélni. Mondjátok el neki, miben szeretnétek változást, mert így nem juttok előre. És találjátok ki, ha nem változik, mi lesz, így csak elmegy mellettetek az élet.
2019. márc. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
72%
*Üljetek
2019. márc. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
89%
Azt nem irod mennyi idos a mami, meg.hogy milyen betegségei vannak. Gondozo nem johet szoba? Heti egy ket alkakommal, aki vasail gyogyszert kivalt a maminak, es megcsinal egy ket dolgot.
2019. márc. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
94%

Ha nem tudtok elköltözni, akkor nincs választásotok.

Egy idős emberrel együtt élni nem egyszerű. Rendeljetek neki menüt, talán az segít legalább a főzés probleman

2019. márc. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
90%

Úgy tűnik, nemcsak a Mamádnak nincs senkije rajtad kívül, hanem neked se. (Illetve neked szerencsére ott van a férjed.)

Először azt gondoljátok végig, ti hogy lennétek meg a Mama nélkül. Hol laknátok, ha nem nála? Mennyiért kapnátok albérletet? Vagy a férjed szülei segítenének? Ha ez a kép tiszta, meg lehet beszélni a Mamával, hogy nagyon hálásak vagytok, amiért befogadott titeket, és ezért ezt, meg ezt tudjátok nyújtani neki.

A rezsit teljesen ti fizetitek? Határozzatok meg valami elméleti összeget, ami ebből a Mama része lenne (nyilván kevesebb villanyt, vizet, fűtést használna egyedül), és beszéljétek meg, hogy ezen felül még mennyivel tudjátok támogatni őt. Szerintem méltányos, ha egy lakrészetekhez hasonló albérlet árának legalább a 60-70%-át ráköltitek. Ha munkával (főzés, kíséretés, ügyintézés, takarítás, stb. többet segítetek be, akkor nyilván lefelé, ha keveset, akkor felfelé mehet ez az arány.)

Aztán néhány hónapig írjátok össze, hogy mennyit költötök miatta, és ha ez több, mint a meghatározott összeg, akkor változtassatok.

Viszont ugráltatni nem hagynám magamat. Tanulj meg nemet mondani, kedvesen, de határozottan. Tekintsd őt úgy, mint egy hisztis gyereket. Az ő kedvéért se rohannál azonnal a boltba, mert megkívánt valamit, ugye? Viszont nem is haragudnál rá érte, csak megmondanád neki, hogy ezt most nem lehet, de lehet helyette ezt, vagy azt, vagy amit ő kívánt, de majd csak ekkor és ekkor.

Ha hirtelen kell valami a Mamának, írja hozzá a heti listához, és majd a megfelelő napot megkapja. Beszéljétek meg előre az étlapot, főzz előre 3-4 napra. Ha "kisütni" nem tud semmit, megmelegíteni azért tudhat, hacsak nem ágyban fekvő beteg. Sőt, főzhetnétek együtt is. Széken ülve is jól lehet zöldséget tisztítani, tésztát dagasztani, babot válogatni, meg egy csomó dolgot.

2019. márc. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
72%

Kedves Kérdező, saját tapasztalataimból indulok ki. Tökéletes megoldást nem ad, de könnyítheti a helyzeteteket.


1. a nagyinak szoc. gondozót kell szereznetek heti 1-3 napra. Nem azért, mintha nem tudnátok ellátni, hanem mert a jelenlegi szituációban minden (lelki, fiz. és kommunikációs) terheit rád és a párodra rakja. Ez hosszú távon egészségtelen nektek. Valójában ő se lesz előrébb, de titeket lehúz.

2. ha ő vmi kiadást generál a saját nyugdíján felül, akkor ennek fedezetének kiegyenlítése érdekében meg kell keresni a többi családtagot. Nem csak nektek kell eltartani és kiszolgálni a nagyit.

3. ha az egyéb rokonok nem hajlandók a költségekbe beszállni, akkor jogi úton kell bebiztosítanotok, hogy a nagyi távozta után az örökségből arányosan nagyobb részt kapjatok, jelenlegi kiadásaitokat fedezendő.

4. mindenképp be kell vezetni egy új limitet, időben, energiában és pénzben a nagyi felé. Senki nem várhatja el, hogy feladjátok a jövőképeteket az ő érdekében.


Kitartást! Együtt érzek veletek.

2019. márc. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
76%

Az étkezést csak úgy tudnám ajánlani ha rendelnétek ételt, amit kihoznak minden nap, kb 1000 forintért lehet rendelni/nap.

Egyébként nem lehet hogy alzheimer kóros? A tünetek alapján az én nagymamám 100%-ban ugyanez, persze a feledékenység hozzá.

Ha az, akkor beszélgetni nem tudtok vele, mert nem érti meg

2019. márc. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
13%

"ha ő vmi kiadást generál a saját nyugdíján felül, akkor ennek fedezetének kiegyenlítése érdekében meg kell keresni a többi családtagot. Nem csak nektek kell eltartani és kiszolgálni a nagyit."


Khm, ingyen laknak ott.

2019. márc. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
81%
Én is arra gondoltam, hogy kezd dementálódni. Ennek sokszor nem az az első tünete, hogy elfelejt dolgokat, hanem változik a személyisége. “Elviselhetetlen”, akaratos, esetleg paranoid lesz.
2019. márc. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
20%
Adjátok el a lakást. A pénzből tudtok venni a nagyinak egy kissebb lakást, ami az ő nyugdíjához való hitel nélkül. Nektek meg a maradék lenne az alap egy másik lakásra kettesben, hitellel.
2019. márc. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!