Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogy éltétek meg az otthonr...

Ti hogy éltétek meg az otthonról való elköltözést? Hány éves korban történt meg? Mennyit látogattatok haza?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 7. 00:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
18 évesen költöztem el otthonról. Életem legjobb döntése volt, és örültem, hogy végre megszabadultam az alkoholista szüleimtől. Eleinte mentem hetente- 2 hetente haza, de akkor is állandó veszekedések, és állandó részegség volt, így szép lassan elmaradtak a hazalátogatások.
2019. ápr. 7. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Ezt a kerdest kb minden masodik nap kiirja valaki es kezd roppant faraszto lenni. Tessek kicsit keresgelni, olvasgatni a kerdesek kozott!
2019. ápr. 7. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

20 évesen költöztem el, érettségi után, egyetem miatt.


Jó kapcsolatom volt a családommal, de abban a korban vágytam már az önálló(bb) életre, ezért nagy örömmel mentem. 2-4 hetente ugrottam haza eleinte, ma már jóval közelebb lakom a családhoz, heti egyszer beugrok hozzájuk.

2019. ápr. 7. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
100%

1) Jól, régóta szerettem volna már önállóan élni (más kérdés, hogy kezdetben ez nem ment, hiszen osztozni kellett szobatársakkal).


2) Először 18 voltam egyetem miatt, majd 25, amikor aláltam munkát másik városban.


3) Először hetente, majd egyre ritkábban, most már évi kétszer.

2019. ápr. 7. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Alapvetően nem volt semmilyen "megélés" csak 18 évesen elkerültem kollégiumba, majd albérletbe és azóta is szobát bérelek.


Úgy voltam mint az első, örültem hogy távol lehetek az alkoholista apámtól, ha hazamentem csak a csicskáztatás és veszekedés mint, ezért hónapokig nem jártam haza. Mióta meghalt azóta is csak azért megyek, mert nagy a ház, el lehet vonulni ha vágyom egy kis nyugalomra.

2019. ápr. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Már nagyon vártam, 23 voltam amikor összeköltöztem a most már férjemmel. Heti egyszer átmegyünk anyához, amikor a testvérem is hazamegy.

Egy városban vagyunk, így van, hogy heti többször is találkozunk. Mióta elköltöztem sokkal jobb a kapcsolatunk.

2019. ápr. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én 24 éves vagyok, most költöztem össze a párommal. Igazából már vágytam én is az önálló életre, viszont én szerettem otthon élni anyuékkal, ezért jelenleg is még szoknom kell a helyzetet. Ami vigasztal, hogy gyalog 5 percre vagyok tőlük 😀 és sokat haza járok. Az első pár napot végig sirtam, bár a helyzetet az sem könnyítette meg, hogy az édesanyám próbált lebeszélni a kapcsolatomról, mert a párom szólt egy meggondolatlan mondatot és dúl a háború...
2019. ápr. 7. 13:04
 8/11 anonim ***** válasza:
Először 18 évesen, az akkori párommal költöztem össze. Nem lett tartós, hazaköltöztem. 21 évesen újra elköltöztem, akkor egyedül, albérletbe (más lányokkal, de nem ismerősökkel). Beteg lettem, hazaköltöztem. 28 évesen költöztem el véglegesen. Csak úgy "látogatóba" már ritkán megyünk egymáshoz (csak ünnepekkor), de a gyerekem miatt igen (nagyszülők vigyáznak rá, megyek érte, vagy hazahozzák, stb.). Így hetente többször is találkozunk.
2019. ápr. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha úgy vesszük, 15 évesen lettem önálló, mert kollégiumba kerültem a lakóhelyemtől kb. 80 km-re.

Igazából nagyon jót tett, mert előtte “kórosan” bizonytalan és antiszociális voltam. Ekkor tanultam meg, milyen igazán felnőttnek lenni, úgy intézni az összes ügyemet, hogy apuci-anyuci nincs a sarkamban.

Természetesen bármi problémám volt, azonnal felhívtam őket és segítettek mindenben.

Csak az első 1-2 napon bőgtem és szorongtam, hogy “egyedül vagyok az ismeretlenben”, utána minden sokkal jobb lett, és úgy érzem, én csak kaptam ettől a helyzettől.

Minden hétvégére hazamentem, a speciális étrendem miatt egy nap alatt főztünk le az egész heti ételemet, vasárnap délután-este pedig indultam vissza.

Most már lassan 2 éve otthon élek, és most jöttem rá újra, hogy 20 évesen már nem jó összezárva élni velük.

Ha hetente néhány alkalommal látjuk vagy felhívjuk egymást, akkor nagyon jófejek, de ha minden áldott nap törtėnik valami indokolatlan konfliktus, akkor jobb, ha külön utakon járunk, és nem vagyunk egymáshoz láncolva.

2019. ápr. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
23 évesen mentem férjhez. Az első két hét számomra nehéz volt. Nem is hittem volna, hogy ennyire fognak hiányozni a szüleim és a tesóim...sirtam is sokat. Pedig alig vártam az önálló életet! Aztán megszoktam. Anyummal mindennap dumálok telefonon. Messzebb laknak, ezért olyan 2-3hetente megyek haza hozzájuk vagy ők jönnek. Egyébként 4 év elteltével is megvan az, hogy ha búcsúzunk és el kell onnan jönnöm, elszorul a szívem...
2019. ápr. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!