Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti is besértődnétek, ha...

Ti is besértődnétek, ha nyáron nem haza, hanem nyaralni menne a fiatok?

Figyelt kérdés

Tavaly augusztos óta kint élek Németországban. 4 havonta van 1 hét szabadságom, amit a többség hazajárásra használ. Én is voltam otthon Karácsonykor, illetve április közepén megint megyek haza. Viszont az augusztusi szabadságom nyaralással akarom tölteni egy tengerparton. Tegnap beszéltem szüleimmel és szóba került, erre besértődtek, leginkább édesanyám. Ti mit gondoltok erről? Rengeteget dolgozok, és persze jó otthon lenni, de mégsem egy nyaralás az, ha az ember hazaesik.


Köszönöm a válaszokat. 26/F



2019. márc. 12. 16:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
97%
Nekem nagyon hiányozna ebben az esetben a fiam, de örülnék az ő örömének, hogy ott nyaralhat, ahol szeretne. Semmiképp sem "sértődnék be".
2019. márc. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
96%
Hát mi két évente járunk haza nyaranta, a másik évben nyaralni megyünk máshova. Anyám nem sértődik be rajta, megérti, pedig unoka is van
2019. márc. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Karena26 ***** válasza:
94%
26 éves férfi vagy. Ez a tény még nem esett le a szüleinek, mert nagyon jó gyerekük vagy. Majd most. Kicsit fáj nekik, de túl kell esni a gyerekről való leváláson egyszer.
2019. márc. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
94%
Nem. Felnőttként nem kell minden szabadidődet otthon tölteni.
2019. márc. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
5%
A te dolgod, de azt megmondanám, hogy oké, de akkor se gyere haza ha kell valami.
2019. márc. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
91%

Én anya vagyok, úgyhogy meg tudom érteni, mit érezhet anyukád. Nehéz lehet neki, de el kell fogadnia, hogy a te életed már külön mederben folyik.


Elsőre gondolom besértődtek, de augusztusig még sok idő van, megemésztik majd. Addig is hívd őket gyakran, beszélgess velük sokat, hogy érezzék, törődsz velük.


Menj el nyaralni és ne legyen lelkiismeret furdalásod.

2019. márc. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
70%
Nekem rosszul esne, de igyekeznék nem "besértődni".
2019. márc. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
89%
Nem arról van szó hogy egy évben egyszer jársz haza, és ezt cseréled el nyaralásra. Írtad hogy karácsonykor voltál otthon, és áprilisban is mész. Ebben az esetben teljesen érthető hogy nyáron nyaralni szeretnél.
2019. márc. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
84%

Eszedbe ne jusson anyádék undorító érzelmi zsarolása miatt minden szabadságodon hazautazni. Vagy mégis mikor tervezel elkezdeni élni? Évi 2 látogatás bőven elég egy felnőtt embernek, szokjanak csak szépen hozzá, hogy van önálló életed. Minden másra ott a telefon és a videochat.

5ös kommentelőnek meg gratulálok az önzőségéhez, az ő fajtája pont azt érdemli, hogy a gyerekei még a telefont se vegyék fel neki, nemhogy még látogassák is bármikor. Remélem bejátszod a gyerekeidnek is ezt a szöveget és nem is mennek többet haza.

2019. márc. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
95%
Bátyám is ezt csinálja. Évente 2x jön haza kb 3-4 napra, 2x pedig elmennek külföldre a menyasszonyával. Semmi sértődés nincs senkiben.
2019. márc. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!