Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy ez aggaszt?...

Normális, hogy ez aggaszt? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

A szüleim nemrég mentek nyugdíjba. (50-60 körül) Anyukám elég nehezen fogadta el, hogy nincs már a munka, mert részben már kikészítette, de hiányzott neki a napi nyüzsgés. Bár van egy ismerőse még régről, akivel elmegy ide-oda minden héten, meg néha velem.

Apukám sem dolgozik már, sajnos voltak is, vannak is egészségével gondok, ez is befolyásolja, hogy nem mozdul ki. De igazából engem az aggaszt, hogy nem nagyon akar kimozdulni. Járni is nehezebben jár meg más is van, de igazából még tömegközlekedéssel se nagyon tudom rávenni, pedig akkor úgy is el tudna menni valahova.

A közeli boltba elmegy, de ennyi.


Olyan, mintha már nem érdekelné más a tv-n és a neten kívül.

Nekem segít, ha megkérem valamiben, vagy amikor segíteni kell valamit cipelni valahova, azt megcsinálja, bár megoldom általában máshogy. De amúgy csak az aggaszt, hogy nem mozdul ki annyit, mint máskor. Míg dolgozott, addig még hétvégén is sétált. Igaz, mondom, van is 1-2 problémája de mégis volt már, hogy elment, hogy segítsen valamit. De csak úgy nem mozdulna ki, például ha kérem. Már mondtam is neki, de nem nagyon akart.


Valahogy zavar, hogy a szüleim nehogy elhagyják magukat (főleg apukám), anyukám is gyakran panaszkodik (neki is megvan a maga baja meg egyebekről is), meg szóval ez a bezártság náluk.

Anyukámnak az a szerencséje, hogy van kivel menni valahova.


2019. ápr. 7. 20:12
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
de jó is lenne 50-60 körül nyugdíjba menni. más?
2019. ápr. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Érthető hogy aggaszt, mert sok ember elhagyja magát idősen (sokan fiatalon is).


Saját apám amellett hogy alkoholista volt, a TV és semmittevés bűvöletében élt. Anyám is 55 éves és az elmúlt években teljesen elhagyta magát, saját elmondása szerint is. Külsőre, belsőre. Nincsenek barátai, barátnői, mindig panaszkodik, hogy ezzel nem beszélt évek óta azzal nem. De soha egyszer fel nem hívta őket. Panaszkodik hogy mindene fáj, rossz kedvű. Közben egész nap a fotelban gubbaszt és vagy gépezik, vagy dohányzik, vagy a telefonját nyomkodja.


Nagyszüleimen is akkor láttam a leépülést, mikor már nem tudtak kint dolgozni a kertben és nem mozdultak ki a házból. A legtöbb munkatársam akik ebben a korosztályban vannak azt mondják, hogy nem bírnak ki 1-2 napot sem otthon, pont azért, mert akkor felkelni nincs kedvük. Ismertem időseket akik 70-80 évesen dolgoztak, tanítottak. Egyszerűen ez éltette őket. Saját maguk is azt mondták, hogy ha otthon vannak akkor szinte felkelni nem bírnak, semmi motivációjuk. Ha meg munka van akkor egész nap mennek és jobban érzik magukat.

2019. ápr. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
20:47-nek sikerült proli üzemmódban megfogni a kérdés lényegét...
2019. ápr. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
1# ha nem törlik el, hogy 40 év munkaviszony utan el lehet menni nyugdìjba, 54 évesen nyugdìjas leszek. Ki tudod szàmolni mikor kezdtem dolgozni? Tüzoltòk, katonàk rendörök hamarabb mehetnek nyugdijba. Hihetetlen igaz?
2019. ápr. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Ez egy kamu kérdés, én pontosan tudtam hány évesek a szüleim amikor nyugdíjba mentek. És egyre több van, mert az oldalnak mennie kell. Sok hölye meg mindennek bedől.
2019. ápr. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

21:41-nek: nem kamu kérdés! Ha csak piszkálódni tudsz, akkor ne is írj a kérdésem alá!

Nem akartam pontosan leírni a korukat, csak egy körülbelüli számot. Szerintem semmi közöd ehhez, hogy most pontosan írom-e vagy sem.


Aki piszkálni akar, az menjen innen.

2019. ápr. 7. 21:44
 7/8 A kérdező kommentje:
21:17-nek köszönöm az értelmes választ!
2019. ápr. 7. 21:45
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

A helyzet az, hogy a legtöbb embert hihetetlenül megviseli a nyugdíjba vonulás, még ha nem is mutatja. Hidd el, a nyugdíjazzás legalább akkora tragédia sok embernek, mint az élet kezdés, ha nem nagyobb!

Szóval vannak az ember életében bizonyos kritikus időszakok, amik jelentősen próbára teszik. Ilyen a tinédzser kor, életkezdés, pályaválasztás, párkapcsolati problémák, szülés, a gyerekek kamaszodása stb. És a nyugdíjazás is.

Ha az ember egyszer csak már nem dolgozik, nincs meg a napi rutinja, akkor sokan bele esnek abba a hibába, hogy nem alakítanak ki új szokásokat, új napi rutint. Ezt a válságként kell felfogni, amiben Apukád vagy Anyukád vannak. Az időskorra készülni kell tudatosan, lelkileg is, pénzügyileg is. Hogy az ember ne érezze magát haszontalannak. Továbbra is legyen célja, legyen dolga az életben, legyen miért felkellnie reggelente. Sokan ezt sajnos nem teszik meg és úgy vannak vele, majd csak lesz valahogy.

Te hogy érzed, a Szüleid hogy állnak ezzel? Van valami hobbija a Szüleidnek (a tv nézés nem hobbi)? Barátok, akikkel el lehet menni csavarogni, kávézni?

Ezek hihetetlenül fontosak, csak sokan nem veszik komolyan. Igen, az egézségi állapot, ami akadályozhat ebben, az egy dolog... De azért sokan megdolgoznak ezért. Mondjuk aki egész életében nem hajlandó megmozdulni vagy letenni a cigit.

Szóval a lényeg, hogy próbáld őket rávezetni az aktivitásra. Csinálhattok persze együtt programokat, megkérheted Apukádat, hogy tegye vissza a kiesett konektort a helyére, de az lenne az igazi, ha sikerülne magát lekötnie.

2019. ápr. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!